Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

Mam problem z moim g36k CA, a mianowicie strzela mi tylko na fullauto (nawet jak jest ustawiony na semi), tj jak jest pusty mag, albo w ogóle go niema to strzela na semi jak należy, a jak tylko załaduje kulki to fullauto.

Co ciekawe jak strzelam na sucho i przy ustawieniu semi zatkam palcem lufę to też wali fullauto. Wie ktoś może jak się pozbyć tego efektu ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

Po półrocznym użytkowaniu karabinka chciałbym podzielić sie uwagami co do eksploatacji po kilkakrotnym upgrade mocowym mojej G36K

 

1. Karabinek zakupiłem w grudniu 2006 roku. Na wstępie został założony używany w poprzednim Mp5 BoreUp Classic Army oraz sprężyna 110, reszta była nowa czyli łożyska kulkowe, preclufa Deep Fire 6,04. Pozostałe części były stockowe. Bateria Intellect 1400 mAh 9.6V. Po 2.5-miesięcznym użytkowaniu i rozebraniu gearboxa nie stwierdziłem żadnych oznak zużycia kół zębatych czy innych mechanizmów. ROF zadowalający, prędkość ok 400 fps, przy kulkach 0,20 g. W pełni naładowana bateria starczała na 1500 do 2000 tyś wystrzelonych kulek zależnie od temperatury otoczenia.

 

2. Po tym okresie zostały zmienione koła zębate na TorqUp Classic Army, a sprężyna na 120 Guardera, prędkość ok. 430 -440 fps-ów. Ilość wystrzelonych kulek nie zmieniła się znacząco, rof jednak spadł z powodu większego przełożenia przekładni, i większych oporów na przewodach.

 

3. Po miesiącu zmieniłem sprężynę na 130 G&G, wymieniłem przewody na 1.5mm2 w silikonowej izolacji, silnik na SYSTEMĘ TorqUp, dokupiłem drugą baterię. Rof zwiększył się nieznacznie, kable przestały się grzać, ścichł dźwięk mechanizmu przez zastosowanie silnika Systemy. Prędkość wylotowa wynosiła ok 450-460 fps-ów. Ilość wystrzelonych kulek była podobna jak w poprzednim upgrade.

 

4. Następnie została zakupiona kolba pełna G&P oraz bateria 9.6V 3300mAh G&P. Rof wzrósł, kable przestały sie całkowicie grzać, nie wiem na ile wystarczy bateria ale przewiduję że na bardzo długo.

 

Na koniec: nie miałem problemów z podawaniem kulek, wydaje mi sie że jest to zależne od magazynka sam mam jeden co podaje kiepsko kulki.

Co do celności nie miałem problemów. Używam czarnej silikonowej gumki Systemy.

Jedynie co to rozpiłowałem otwór w lufie w miejscu gdzie wystaje gumka, w porównaniu do innych luf otwór był mniejszy przez co dokładne ustawienie gumki przy całkowitym wystawieniu poduszeczki było bardziej pracochłonne i bardziej wrażliwe na przesunięcia lufy w komorze.

I to by było na tyle, tej mini recenzji, jeżeli ktoś ma pytania to chętnie na nie odpowiem.

Pozdrawiam Pitronik

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam,

 

Panowie, mam taką historię z magazynkiem low-cap CA - strzelam, strzelam, skończył się (nie podaje kulek), wyjmuje magazynek i wypada kilka (2-4) kulek -- czy to jest normalne? Można coś z tym zrobić?

 

Jeśli już było to będę wdzięczny za link :roll:

 

 

P.S. Mam G36 CA

Link to post
Share on other sites

No ok, a da się coś z tym zrobić? Gdzieś obił mi się o oczy post, w którym ktoś pisał o tym jak do końca sprężyny w magazynku przykleił kilka kulek i to podobno pomogło...

Witam.

 

W uproszczeniue chodzi tu o to, że jak zerkniesz na maga, to zobaczysz, że jest w nim taki krótki dziubek(popychacz) który wyciska kulki w górę. Gdy kulek jest sporo w magu to kulki w górę wypychane są przez popychacz, który ma nad sobą cały ciąg kulek sięgający aż wlotu lufy. Między tym wlotem a popychaczem musi być zawsze parę kulek (zwykle chyba 4) z racji tego że jest on krótki i sam z siebie nie dałby rady wepchnąć kulek we wlot. Dlatego właśnie gdy odczepiasz maga to wypadają te będące między nim a wlotem.

Po przyklejeniu kulek będzie to działać jakbyś przedłużył popychacz i faktycznie nie powinny wypadać, ale nie wiem jak długo takie przyklejone kulki będą działać, bo przecież będą ci wystawać z maga no i łatwo mogą się skuszyć/urwać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...