Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strzelanie rekreacyjne - snajperka


Recommended Posts

Witam!

Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś karabinu snajperskiego, na oku mam L96.

Tylko, że tyle co miałem z tym tematem wspólnego to tanie pistolety na kulki za dzieciaka (całe plastikowe i koszt do 30 zł). Raczej nie miałbym czasu i pieniędzy by się bawić w jakieś zloty, strzelaninki w lasach z innymi ludźmi - wierze, że to świetna zabawa ale nie ukrywając też droga.

Chce kupić sobie jakąś replikę tylko po to by potrenować strzały do celu, jakieś puszki, tarcze ale także zapałki czy inne to mniejsze przedmioty. Zależy mi na celności z dużej odległości więc z tego względu snajperka.

Badając z grubsza zabawę airsoftu dowiedziałem się, że jeżeli chodzi o celność na większych dystansach to wypadają słabo ze względu na wiatr i lekką amunicję dlatego też rozważam kupno wiatrówki.

 

Teraz tak, jeżeli możecie pomóc odpowiadając na pytania będę wdzięczny, ewentualnie prosiłbym o linki do jakichś for na którym mógłbym uzyskać odpowiedzi.

 

Więc chciałbym karabin snajperski (ewentualnie wiatrówke z lunetą) która będzie w stanie trafiać z 30-50 metrów dość dokładnie czyli, żebym mógł z 50 metrów zestrzelić puszkę. Wiem, że to odpowiednia kalibracja lunety, wiatry itp, ale bez większego wysiłku, żeby dało się trafić - czyli, żeby celność nie była zbyt rozbieżna.

Cena sprzętu.. tu jest problem bo najpierw trzeba będzie uzbierać ale chciałbym przeznaczyć 200-250 zł (moje wspomniane L96 niestety w tym przedziale się nie mieści i szkoda).

Zależy mi na magazynku - airsoft to spoko, ale czy są wiatrówki do których można włożyć np 5 naboi śrutowych i po przeładowaniu strzelać, czy wiatrówki to są tylko strzał > łamanie > nowy śrut > złożenie > strzał?

Najbardziej to mi by zależało na zamku przy spuście tak jak mają snajperki jednostrzałowe - L96, M40A5 czy też starsze jak Kar98k.

 

I ostatnie pytanie czy taka wiatrówka którą znalazłem na allegro:

http://allegro.pl/wiatrowka-pro-germany-max-4-5-mm-320-m-s-tg-i3869609440.html

zdałaby egzamin jeżeli chodzi o celność? Czy w tym temacie Cena = Jakość (celność) bo wykonanie to wiadomo,że metal/drewno to cena automatycznie w górę...

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Z wiatrówek polecam Remingtona. Miałem, jest na prawdę celna a magazynek mieści 12 śrutów. Doskonale spełni Twoje wymagania, za wyjątkiem zasięgu, żadna wiatrówka <17 J nie spełni Twoich nadziei (zestrzelenie puszki piwa w odległości 50 m). Tym bardziej przy użyciu repliki ASG, chyba że przeznaczysz kwotę 2000-3000 zł na tę zabawę.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

żadna wiatrówka <17 J nie spełni Twoich nadziei (zestrzelenie puszki piwa w odległości 50 m).

 

 

Opowiada kolega pierdoły aż zęby zgrzytają. Zw swojego Shapa Innovy z odległości 50, bez żadnego problemu trafiam w pudełko zapałek, a trafienie nakrętki od butelki to w zasadzie tylko kwestia wiatru. A to wiatrówka za niecałe pięć stów. Z dobrej naprawdę wiatrówki na odległości 50m skupienie to około 1,5cm.

 

Grenouille informacji o wiatrówkach najlepiej szukaj na:

- http://nasze-wiatrowki.pl/

- http://bron.iweb.pl/

Link to post
Share on other sites

Na stronie cekaus.pl możesz kupić usprawnione wiatrówki Hatsan. Polecam model 95. U nich wiatrówka ma energię wylotowa na poziomie 16,5-16,8J. Dzięki tuningowi bebechow po założeniu jakiejś lunety może walić do jajek na dystansie 80m. Oczywiście na dobrym srucie. Polecam JSB EXACT 4,52mm. W razie pytań pisz na PW. w wiatrowkach siedzę od lat.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Opowiada kolega pierdoły aż zęby zgrzytają. Zw swojego Shapa Innovy z odległości 50, bez żadnego problemu trafiam w pudełko zapałek, a trafienie nakrętki od butelki to w zasadzie tylko kwestia wiatru. A to wiatrówka za niecałe pięć stów. Z dobrej naprawdę wiatrówki na odległości 50m skupienie to około 1,5cm.(...)

Lubię Cię Arend, moje gratulacje za olimpijskie osiągi.

Kilka lat bawiłem się wiatrówkami, z odległości 20 m do ruchomego celu każdorazowo odcinałem nitkę na której wisiał dyndający nabój karabinowy, ale takie skupienie o jakim Szanowny Kolega pisze to można uzyskać w pomieszczeniu zamkniętym (bez wpływów atmosferycznych) z pozycji leżącej.

Z wiatrówki <17J, w przeciętnych warunkach strzelnicy na wolnym powietrzu i z innych pozycji strzeleckich, to utopia.

Ale cóż "chłop swoje i baba swoje"... :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Kolego Powała nie wkladaj wszystkich wiatrówek do jednego worka. Miałem kiedyś HW-100T i z pozycji FT walilismy do celów średnicy 5 cm na odległość 100m w otwartym terenie bez większych problemów. Wiadomo jak mocno wiało to robiło się trudniej. Wszystko zależy od jakości wiatrowki, jej kultury pracy oraz od używanego śrutu.

Edited by krzychu43
Link to post
Share on other sites

O mamo, zaś "pozycje" Wam tylko w głowie :hahaha: .

Widzę że Mistrz Joda musi przypomnieć sobie jak sie trzyma kijek :icon_smile:

Aby Mistrz uwierzył słowom Arenda i Krzycha dwie fotki sprzed góra 3 tygodni.

Odległosc 50 m, strzelnica otwarta w dołku- lekkie podmuchy, postawa leżąca z palika ( kto strzela HFT, wie o co chodzi) , karabinek sprężynowy HW98 w limicie 16,3J, zoom 10x, oddałem 10 strzałów, śrut nadkaliber 4,53 mm bo 4,52 brakło.

Fotki na szybko z telefonu tarczki akurat w futerale znalazłem.

 

2a573fa9a940e8e8med.jpg

 

 

c3ccfa5ff386db31med.jpg

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A co ja napisałem:

takie skupienie o jakim Szanowny Kolega pisze to można uzyskać w pomieszczeniu zamkniętym (bez wpływów atmosferycznych) z pozycji leżącej

Niemal się pokrywa:

Odległosc 50 m, strzelnica otwarta w dołku- lekkie podmuchy, postawa leżąca

:icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...