Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Military Intelligence Tracer Unit od G&G


Recommended Posts

Jeżeli to będzie działać sensownie to gra na większości miejscówek nabierze nowego wymiaru. Połączenie zalet ASG i LaserTaga daje spore możliwości. Oczywiście najbardziej się sprawdzi na milsimach i w rękach snajperów.

Edited by goren
Link to post
Share on other sites

Całkiem fajne, ale żeby ten laser tag miał sens to musieliby mieć to wszyscy, więc dla pojedynczego użytkownika wybierającego się na arenę/niedzielną strzelankę dość zbędne. Niemniej jakaś wersja ekonomiczniejsza, może z ekranem ukrytym pod jakąś zasuwką to byłby ciekawy bajer.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Moduł/tłumik od G&G fajny ale ten laser do trafień moim zdaniem się nie sprawdzi. Zwykły laser w systemach laser-tag nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo wiązka jest zbyt "cienka" i żeby trafienie było zliczone trzeba trafić idealnie w czujnik, co może być bardzo trudne, jeśli przeciwnik jest w ruchu.

Idealnym rozwiązaniem jest użycie odpowiedniej soczewki (latarki laserowe dla myśliwych), tak aby wiązka była szersza, wówczas ma to sens, ale nadaj pozostaje kwestia bezpieczeństwa :) dobrze aby taki laser był 1 klasy co gwarantuje pełne bezpieczeństwo i nie wymaga użycia okularów ochronnych.

Stąd też zamiast laserów jako źródła najczęściej używa się diody LED IR, która na prawdę dobrze robi swoją robotę i jest przy tym w 100% bezpieczna :)

 

 

Laser-tag powoli się u nas rozwija i potrzeba trochę czasu, żeby w każdą niedzielę było kilka różnych strzelanek na które można pojechać. Tak samo było z ASG czy paintballem ale wiele lat temu.

Na szczęście jest już ekipa, która się regularnie spotyka i strzela z replik z laser-tagiem więc temat idzie do przodu :)

Link to post
Share on other sites

Fajny produkt ale nie widzę dla niego przyszłości. Bardzo mała szansa na to, że całe teamy zaczną używać tego jako standard a co dopiero całe imprezy. Dodatkowo wyświetlacz mocno psuje klimat (mogli wstawić ten wyswietlacz w środku, zrobić to na zasadzie rurki z wyswietlaczem na którą nakręca się osłonę wyglądającą jak faktyczny tłumik), bo nie widzę koniecznej potrzeby monitorowania tych wszystkich informacji non stop 24/7 w każdej sekundzie używania repliki ;)

Edited by lech
Link to post
Share on other sites

A czy z Diodą IR nie jest tak, że na 200-300 m jest już na tyle szeroka wiązka, że zamiast trudniej to jest łatwiej trafić niż z bliska?

 

To jest pierwsze pytanie każdego maniaka asg :) Wielu już sprawdzało i efekty były ciekawe bo mieli ogromne problemy z trafieniem, zwalając nawet winę, że to wiązka jest krzywa i krzywo strzela :))

Uwierz, że już na 80-100 metrach trzeba NA PRAWDĘ dobrze wycelować, żeby trafić. Nie mówię tutaj o muszcze i szczerbince tylko o celowaniu przez kolimatory. Bo snajperka z dobra lunetą strzela dokładnie tam gdzie celujesz.

 

Ale pisaniem nikogo nie przekonam, zapraszam na testy :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...