Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Idealny kamuflaż na ugory?


Recommended Posts

Cześć wam wszystkim!

Potrzebuję pomocy w dobraniu najlepszego kamuflażu na polskie ugory i łąki takie miejsca jak na załączonym zdjęciu (zwłaszcza miejsca 1,2,3).

Czas działań od początku maja do końca września w dzień.

Kamuflaż ma dobrze kryć w ruchu.

Odległość od potencjalnego obserwatora to od 20 do 200 metrów.

 

 

Zastanawiam się nad:

1. Cadpat

2. Camogrom

3. fiński M05

4. duński M84

5. niemiecki flecktarn

6. digital woodland

7. ewentualnie coś dla myśliwych lub wędkarzy?

 

b1dcb39c169978d1.jpg

Link to post
Share on other sites

Fiński M05 najlepiej sprawdza się na terenach, do których został zaprojektowany tj. lasach borealnych występujących w północnej Europie, chociaż w przedstawionych przez Ciebie warunkach też powinien dać radę. W terenach z przewagą różnych odcieni zieleni dobrze kryje norweski M98, który to wzór dodatkowo zniekształca sylwetkę.

 

Chyba byłem w nie najlepszej formie jak pisałem swój post. Oczywiście, chodziło mi o SZWEDZKI M90.

Link to post
Share on other sites

Mam taką uwagę do tego wszystkiego co napisaliśmy NIE MA IDEALNEGO KAMO :icon_exclaim:

 

Choćby parząc na fotki w pierwszym poście, na dobrą sprawę należałoby użyć co najmniej trzech różnych kamuflaży.

 

Wniosek, najlepiej wybrać taki, jaki najbardziej się podoba, w jakim najlepiej się czujesz.

 

W ASG kamuflaż odgrywa drugorzędną rolę, nigdy nie znajdzie się "złotego środka". Nawet jeśli będziesz się strzelał wyłącznie w jednym terenie, to zmiany pór roku i ich kolorystyki wymagają zastosowanie minimum trzech kamuflaży. W naszych warunkach, w pokazanym terenie przykładowo:

- na wiosnę i lato DPM, Woodland,

- na jesień Flecktarn,

- na zimę jeśli jest śnieg - biały, jeśli zima bezśnieżna M/05, Flecktarn.

Niestety jeszcze nie wymyślono kamuflażu "kameleon" zmieniającego barwy automatycznie do warunków... :icon_confused:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Czas działań od początku maja do końca września w dzień.

Kamuflaż ma dobrze kryć w ruchu.

Odległość od potencjalnego obserwatora to od 20 do 200 metrów.

 

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pod pojęciem "dobrze kryć w ruchu". Jeżeli czołganie, to pasuje tu praktycznie wszystko, co przewidziano dla naszej strefy klimatycznej. Jeżeli marsz, to usatysfakcjonuje cię chyba jedynie peleryna-niewidka.

 

W sumie nie wiem dlaczego poszukujesz kamuflażu typowo na łąki i polany (a po wejściu do lasu będziesz się przebierać?), bo tam można zamaskować się jedynie w pozycji leżącej/klęczącej, ale gdybym ja poszukiwał czegoś tak wyspecjalizowanego i to w dodatku na konkretną porę roku, to zdecydowałbym się na to:

 

ghillie-suit-woodland.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...