Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ogólnie mógłbyś rozwinąć sformułowanie ,,plecak na co dzień do noszenia z kamizelką". (chodzisz tak codziennie? chcesz plecaka szkolno-strzelankowego?)

Yahalom miał na myśli chyba tyle że plecaka nie nosi się dla wygody, tylko z konieczności.

Od siebie mogę dodać że obowiązkowy będzie dobry pas piersiowy i biodrowy- jeśli dasz radę go zapiąć.

Link to post
Share on other sites

Głupi pomysł.

Po pierwsze blokujesz system QR, a po drugie kamizelka jest obszerna (zabudowana?) przez co założenie i noszenie plecaka na szelkach będzie niewygodne.

 

Czy QR się w ASG przydaje to bym się zastanawiał. Nigdy nie miałem potrzeby użycia go, ale to może dlatego, że na MILSIMie z prawdziwego zdarzenia jeszcze nie byłem :icon_smile:

 

Wracając do tematu plecaka - również odniosę się do wypowiedzi Sz. P. Yahalom. Kamizelka jest obszerna - to fakt.

Niewygodne noszenie jej - jak się dobrze wyreguluje kamizelkę i plecak to nie ma mowy.

Mówię jednak z doświadczenia z plecakami takimi jak ILBE i ILBE Assault, z czego ten drugi towarzyszy mi zarówno w szkole jak i na strzelankach.

Problem z zakładaniem i ściąganiem - nie dostrzegłem. Kiedy ściągasz - poluzowujesz automatycznie paski od regulacji. Kiedy zakładasz - zaciskasz je tak by plecak był dociśnięty i nie zwisał, a jak nie lubisz majtających się pasków (te od regulacji właśnie) to upchnij za cummerbund albo zaklej sobie taśmą izolacyjną i zostaw luźnej taśmy tylko tyle ile potrzebujesz do regulacji.

ILBE Assault w komisie jest wysyp, a plecak jest solidny, pakowny i wytrzymały (ostatnio pechowo zahaczyłem się o drut kolczasty, żadnych uszczerbków). Na dyskomfort nie narzekam, od dłuższego czasu na spotkaniach (niedzielna strzelanka, kilkudniowy marsz) mam pozapinane na sobie trzy pasy: rescue belt, pas molle oraz pas biodrowy od ILBE i jestem równie radosny, a nawet bardziej niż mając jeden pas (rescue belt) i MBSSa, do którego potrzebowałem "giermka" by mi wyciągał z niego rzeczy.

 

@Karczu - pas piersiowy normalnie zapinasz, przeciągasz pod kamizelką i voila, bez filozofii.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Fakt, zbędnie napisałem o filozofii, przepraszam. Jeśli chodzi o pas piersiowy pod kamizelką to postaram się to jakoś w miarę wyjaśnić. Kiedy zakładasz na siebie plecak i zaciągasz pasy od regulacji tak, że plecak już na Tobie sztywno siedzi, nie zwisa na tyłku, przeprowadzasz pas piersiowy pod ramionami kamizelki i zapinasz mając go właśnie na piersiach. W moim przypadku rozwiązanie to jest o tyle lepsze, że kamizelka choć by chciała to i bez wkładów się nie zegnie oraz szelki plecaka są w takiej pozycji, że nie zwisają gdzieś na barkach, a pokładają się z comfortpadami. Możliwe też, że ja coś pomyliłem z pasem piersiowym, o którym wspominałeś. Jeśli będzie potrzebne jakieś obrazkowe przedstawienie jak to wygląda w rzeczywistości to nie będzie najmniejszego problemu.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Przez kilka lat pomykałem w CIR ( z balistyką ) + 3 day pack i nie narzekałem. Oczywiście wygodniejszy jest chest lub pasoszelki, ale nei słuchaj że się nie da lub że głupie. Bo się da i się nosi. Co do pasa piersiopwego to Ci podpowiem: szukaj ustrojstwa zakładanego na palsy ;).

 

Co prawda jak się obłądujesz to będziesz musiał potrenować łażenie, ubieranie się i tak dalej, ale uwierz - da się.

W konfiguracji kewlar + sapi , do tego plecak i karabinek na trzypunktowcu spisuje się całkiem sensownie. Warunek jeden : Sensownie poukładany na kamizelce sprzęt.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o pas piersiowy pod kamizelką to postaram się to jakoś w miarę wyjaśnić. Kiedy zakładasz na siebie plecak i zaciągasz pasy od regulacji tak, że plecak już na Tobie sztywno siedzi, nie zwisa na tyłku, przeprowadzasz pas piersiowy pod ramionami kamizelki i zapinasz mając go właśnie na piersiach.

 

A da się z tego szybko wyplątać podczas kontaktu?

Link to post
Share on other sites

A da się z tego szybko wyplątać podczas kontaktu?

 

Nie miałem jeszcze takiego problemu, ot wsunięcie palców wolnej dłoni pod kamizelkę, ściśnięcie fastexa, pociągnięcie za przynajmniej jedno ramię (automatycznie się przy tym poluzowuje) i zrzucenie przez drugie. Patrząc na konstrukcję ILBE Assault można zrobić też tak, by fastex wystawał z boku i wtedy nie trzeba gmerać pod kamizelką. Chodzę z tak zapiętym plecakiem i nie przydarzyło mi się zaplątanie z plecakiem podczas ściągania go. Ważne jest, by replika szła ostatnia, albo prościej - zawieszenie było na wierzchu, nie ściskane przez pas piersiowy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...