Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

EBB - mity?


Recommended Posts

Cześć,

witam - nawet jeśli temat był to po użyciu funkcji szukaj - nie znlazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.

 

Moje pytanie jest takie - Mam replikę BOYia G36c, model G-001 z EBB (electric blow back) - słyszałem i czytalem opinie o złu które niesie ze sobą blowback czyli

a) szybkie rozładowywanie się baterii

b) uszkadza replikę

c) zwiększa zużycie części

 

O ile wiem że a) jest prawdą (co mi absolutnie nie przeszkadza, bo NIHim 1100 starcza mi póki co na każdą strzelankę), to jak jest z punktami b i c.?

Wiadomo, jeśli EBB jest częścią ruchomą to się zużywa i to jest logiczne, ale czy oddziałuje na inne części GB?

 

Prosiłbym o wypowiedzi osób które MIAŁY do czynienia z systemem EBB i na podstawie doświadczenia są w stanie powiedzieć ile zła ebb narobił w ich replikach - lub przeciwnie. Na forum naprawdę nie brakuje niczym nie podpartych wypowiedzi na każdy temat które nic nie wnoszą, a tylko wałkowane są airsoftowe prawidła,

\

 

Pozdrawiam,

fox

Link to post
Share on other sites

Zmniejsza ROF bo silnik ma więcej do naciągnięcia. Wszystko zależy od samego systemu, cyma robiła (chyba jeszcze robi) kałchy ze zmodyfikowanym szkieletem, i dodatkowym ciężarkiem który ma symulować odrzut. sam system na usterki nie powinien wpływać tak długo jak jest sprawny. Iną kwestią jest sama wytrzymałość systemu, a ta potrafi być niska.

 

Serwisowałem repliki z EBB, zakładałem EBB do replik, wszystko opiera się o to jak blowback jest zrobiony. APS siada momentalnie, moja samoróbka w cm.028 (pierwsza replika, lata temu) przerobiła 20k kulek i nie ma zamiaru zdychać.

Link to post
Share on other sites

Chwila chwila trzebia odróżnić pierdzące boye z ebb , które mają na zadanie tylko "imitować pracę zamka". Lub "skomplikowane system realistecznego odwzorowania pracy ostrych odpowiedników"<- proszę wzrócić uwagę na cudzysłów , czyli wszystkie repliki nowej z serii Recoil Shock firmy TM= Emki Giety i Scary jak i również nowa wersja AEGów KWA RM4 . Porównywanie ich do swoich tańszych mniej skomplikowanych braci to gruby błąd.

Edited by patryk910
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...