Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprzęt dla początkującego, z wadą wzroku


Recommended Posts

Witam,

Mam 1600 PLN do wydania na cały sprzęt czyli ASG, google ochronne, rękawiczki, mundur oraz buty. Rękawice, mundur i buty dobiorę sam, jednak w reszcie zdaje się na Was. Muszą być google ochronne, gdyż mam wadę wzroku i noszę okulary korekcyjne. Do ASG zechce podpiąć kamerę GoPro bądź Sony Action Cam.

Link to post
Share on other sites

Może najpierw zobacz czy ci asg podejdzie tak na dłużnej, zamiast od razu kasę wywalać na kamery i inne często zbędne dodatki.

Co do ochrony oczu, to są w zasadzie 3 warianty, looknij tu: http://forum.wmasg.pl/topic/145315-soczewki-kontaktowe-vs-wkladki-korekcyjne-okularnicy-wypowiedzcie-sie/

A dobór repliki - cóż temat rzeka. Idź na strzelankę, poproś o użyczenie kilku modeli na chwilę i wybierz ta która najlepiej Ci się w łapkach układa.

Link to post
Share on other sites

Sądzę że 1600 pln nie starczy na Google, nawet na jedną akcję. A wkładki korekcyjne do dobrych okularów i wizyta u optyka będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż pakowanie okularów pod gogle. Mniej będą okularki parowały i będzie ten cały pakiet bardziej stabilny na twarzy. Zresztą pod gogle wchodzą tylko niewielkie wąskie okulary, a i tak jest spore prawdopodobieństwo połamania ich podczas zabawy.

Link to post
Share on other sites

... wkładki korekcyjne do dobrych okularów i wizyta u optyka będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż pakowanie okularów pod gogle. ... a i tak jest spore prawdopodobieństwo połamania ich podczas zabawy.

 

Arend, pozwól że będę oponował!

1. Sahar od początku biega w ex-moich ESS-ach (gogle) z wkładkami optycznymi ESS. Miała ten zestaw m.in na Karbali I.

2. Jej zestaw nie paruje jak oszalały bo:

a) z gogli poszła precz gąbka na górnych otworach wentylacyjnych

b) używa tego samego dobrego antifoga co ja - używałeś go kiedyś na Stalkerach i "patrzałki ci nie zachodziły"

c) są osobnicy o potliwości tak przekraczający powszechne normy, że paruje im wszystko przed twarzą nawet na mrozie :D

3. Wbrew pozorom zestaw nie jest taki delikatny jak dziewica przed inicjacją!

a) Sahar używa oryginalnych ESS-ów i oryginalnych (dedykowanych) wkładek do nich wraz ze stosownym montażem (do prawie każdego rodzaju gogli i okularów ESS jest inny montaż- coś koło 5-ciu rodzajów)

b) gogle w zainstalowanymi wkładkami przetrwały już kilka razy podeptanie ich w trakcie szpejowania - fakt leżąc płasko w pokrowcu szybką do góry!

c) zestaw przetrwał bliskie spotkania trzeciego stopnia z roślinnością drzewiastą i budynkami na WolaCampie (w nocy)

d) same wkładki przetrwały test nacisku mojego miejsca gdzie plecy tracą swa szlachetną nazwę :) Woziłem je kilka dni nieświadomie w tylnej kieszeni spodni, siadałem na nich i siedziałem po kilka godzin, fakt nikt mnie w cztery litery wtedy nie kopał, ale wkładki nie popsowały się, ani i m nawet oczko, czytaj szkiełko nie wypadło.

 

EGO: Jeśli ktoś szuka ochrony oczu dla kogoś, o widzeniu zbliżonym do kreta - a Sahar bynajmniej sokolim wzrokiem nie grzeszy, a nawet wprost przeciwnie - to polecam ESS NVG lub Lowprofile i do tego dedykowany zestaw wkładka do montażu szkieł (przez optyka) plus komplet wymiennych nosków i mocowań. Uczulam tu na słowo ORYGINALNE, a nie ESS-y których ostatnio sporo po sklepach (produkcji różnych firemek typu ACM itp.)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...