Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początek ASG, Budżet 1200 zł.


Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ten system szybkiego zmieniania sprężyny działa w praktyce? (...) podoba mi się to pod tym względem

Ale kto tak naprawdę zmienia co chwilę sprężyny w replikach ? A już szczególnie na strzelaniach ? - To znaczy, może i są tacy, ale w sumie po co ? :icon_smile: Ja tam jestem zdania, że zbyt częste majstrowanie w sprzęcie powoduje jego wQ... na właściciela i wtedy sprzęt może nieoczekiwanie strzelić... focha :icon_lol:

A na poważnie - ja bym nie patrzył na tego typu bajery. Co nie zmienia faktu, że M4 SA wygląda zacnie :icon_wink:

Ważniejsze wg mnie, żeby dobrać replikę, która Ci leży i z którą będziesz się dobrze czuł. Byłeś w jakimś sklepie żeby dotknąć, zobaczyć z bliska ? - jeśli masz możliwość, pójdź, to naprawdę sporo wnosi.

 

M4, G36. To tak głownie :icon_razz: Nie jestem "rusofilem" więc wszelkiej maści kałachy nie wchodzą w grę. :icon_smile:

G36 są bardzo fajne (mi się podobają, może tak), a wersja C jest bardzo poręczna ; nie brałbym tej z lunetą, bo wg mnie to mało praktyczny bajer, a dokupienie później chwytu z przyrządami mechanicznymi to blisko 2 stówki - lepiej dokupić za te pieniądze kolimator do wersji podstawowej. Ale magazynki ma większe gabarytowo od M. No i kolba stała, choć składana i bardzo wygodna ; można zamontować wysuwaną a la M4, ale wg mnie to małe profanum G-ty :icon_wink:

M4 wg mnie ma klimat jeśli jest metalowe, wtedy czujesz, że masz w ręku to, czego się spodziewałeś patrząc na zdjęcia. Jeśli ma być plasticzne (czyli wersja ekonomiczna), to ja bym jednak myślał o G-cie.

Poza tym patrz na opisy, czy są wzmocnione części wewnętrzne, to jest szansa, że będzie dłużej bezawaryjnie działać. No i na opinie użytkowników oczywiście, czy nie występują jakieś szczególne problemy z danym modelem. Zwracaj uwagę co tak naprawdę dostajesz w tzw. stocku, jeśli nie planujesz tuningować od razu repliki - niektóre oferty są też już z zamontowaną lufą prec, akumulatorem w zestawie (jakość może być różna, ale jak dokupisz ładowarkę mikroprocesorową, a i tak musisz kupić prędzej czy później, to stokowa bateria pociągnie), z niskooporowym okablowaniem itp.

Edited by JarekPN
Link to post
Share on other sites

G36 są o tyle lepsze od M4/M16, że mają GB v3, który konstrukcyjnie jest nieco lepszym i mniej zawodnym rozwiązaniem. Natomiast do eMek dostępnych jest o wiele więcej części (i zapasowych, i ciekawych modyfikacji) i podstawowych akcesoriów (magazynki i ładownice na nie), przy czym bez tuningu i tak nie powinno Ci się nic popsuć.

 

Na łatwość wymiany sprężyny nie patrz - nikt tego na szybko nie robi, a przeważnie wiąże się to jeszcze z kosztami, takimi jak np. kupno innych kulek, o gramaturze bardziej dobranej pod moc.

 

Jedna sprawa - jeżeli jesteś gotów dać 800zł na replikę, to M4 szukaj używanych z G&P - nie zawiedziesz się :) Do 500zł opłaca się Classic Army, G&G bywają zawodne. Nie kupuj żadnych wersji "budżetowych", bo to strata kasy, przeważnie nawet względem konkurencji z Chin. Od pełnobudżetowych replik różnią się bardzo. Ponoć opłaca się jeszcze KWA, nie wiem jak inni producenci.

 

Z kolei jeśli chodzi o G36, to mogę śmiało polecić firmę JG, bo ich "giety" są na naprawdę wysokim poziomie. I po raz kolejny polecam kupienie używanej, bo zazwyczaj bardzo się opłaca - do 300zł kupisz takową w stanie "igła", najpewniej już z wymienioną gumką hop-up i nierzadko z kilkoma dodatkami, np. lepszą baterią.

 

Jeżeli masz wątpliwości do jakiejś oferty w komisie, to możesz śmiało ją do tego wątku wrzucić (link, w sensie) - ktoś na pewno Ci pomoże np. podpowie o co spytać, lub poleci / odradzi. Wałki na skalę repliki raczej się nie zdarzają, w razie czego jest na forum czarna lista, jak i "zielona".

Link to post
Share on other sites

Zaczynałeś temat twierdząc, że 700 zł to maksimum jeśli chodzi o koszt repliki, ale teraz widzę, że spoglądasz na kwoty z przedziału 790-810 zł. No to nie pozostaje nic innego jak zaproponować Tobie tego. Może i dwie stówki więcej od zakładanej pierwotnie granicy, ale wg mnie lepiej, żebyś przyoszczędził (poczekał) na akcesoriach i zaczął od zakupu dobrej repliki, takiej jak EA.

 

Jedna sprawa - jeżeli jesteś gotów dać 800zł na replikę, to M4 szukaj używanych z G&P - nie zawiedziesz się :icon_smile:

 

Też tak sądzę. Ba, sam tak kiedyś zrobiłem i teraz nie żałuję.

Edited by Remington
Link to post
Share on other sites

http://gunfire.pl/pr...ego-JG0538.html Ta g36 mi się podoba, tylko nie wiem jakie rzeczy powymieniać na początek.

Bardzo dobry pomysł na początek. Co wymienić? Na 100% poprosić by w sklepie przy zakupie założyli lufę precyzyjną i nową gumkę hopup. Zapytaj też jakie ogniwo 7,4V li-Po (polecam by miało więcej niż 1300mAh) wejdzie w tą kolbę i zakup takowe koniecznie z odpowiednią ładowarką. Na 99% bateria dołączona do repliki przez producenta będzie średniej jakości, a ładowarka... powiedzmy że można takowe kupić po 5zł...

Tym sposobem uzyskujesz całkiem fajną replikę, a jak ci się znudzi, to np. zmienisz front i lufę na dłuższą i masz replikę na las...

 

Co do kolimatorów, najpierw zobacz czy ci w ogóle potrzebne, podpatrz na strzelankach na to co mają inni i wtedy kup.

 

*EDIT* Do repliki dolicz jeszcze ze dwa magazynki typu mid-cap i szybkoładowarkędo nich:)

Edited by Okota
Link to post
Share on other sites

Aku: jakiegoś Lipola Turningy z allegro, zmieniasz wtyk (wymaga zdolności obsługi lutownicy na poziomie średnio rozwiniętej małpy) i cieszysz się z oszczędności. Ładowarka minalnie mikroprocesorowa z balancerem. Możesz kupić jakiegoś chińczyka, ale i aku i ładowarka po roku do wymiany. Polecane to Imax B6, tylko że to kosztuje- ale później się zwróci.

Co do gumki- zawsze możesz wziąć polecaną przez wszystkich zieloną od G&G.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zacząłem czytać ten temat i zobaczyłem siebie sprzed 3 tygodni (dziękuje Mendiemu za ogarnięcie mojego ADHD :D). Nie kupiłeś repliki, a juz pytasz o magazynki, baterie itd itp. Kup replike, wyjdź z nią na jakieś strzelanie i zobaczysz czego Ci potrzeba. Jak zdecydujesz jaka replika to zamów razem z nią na pewno baterie i ładowarke na początek. Później kupisz reszte (spokojnie nie pozamykają sklepów , będziesz miał możliwośc kupna czego Ci potrzeba dalej). No to tak , jeśli już wybierzesz replike i baterie, a zastanawiać się bedziesz nad ładowarką to od siebie polecam ImaxaB6. Kupisz na allegro, pojawiają się podróbki więc sprawdzony sklep to Amadex ( http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=21533294 ).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...