Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary ASG "cywilne"


Recommended Posts

Hejka,

na okularach jakoś specjalnie się nie znam więc mam nadzieję na odrobinę wsparcia.

 

Potrzebne mi okulary do ASG które wyglądają jak najbardziej normalnie, tak żeby widząc je u kogoś na twarzy na mieście nie dziwić się. Oczywiście oznacza to że muszą być przeciwsłoneczne.

Do tego mile widziane by był żeby miały mało sportowy wygląd, jeśli szkła nie będą czarne tylko jakieś szare i inne mało zaciemniające to było by idealnie.

 

Odpowiadając na zapas na pytania czemu i po co. :icon_biggrin:

Potrzebne mi okulary które mogę nosić grając cywila na milslimach (lub wojskowego w przebraniu) oraz na larpach z użyciem replik ASG. O ile na larpie wszyscy będą mieli okulary i nie ma to większego znaczenia to na milslimie chciał bym mieć takie które nie sprawią że na mój widok inni gracze od razu rozpoznają we mnie innego gracz w cywilu.

Tak więc ideałem są okulary które są bezpieczne ale gdybyście zobaczyli kogoś w nich i normalnych ciuchach na "jeb..." to byście ją przerwali.

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

Tak, mniej więcej coś takiego :icon_biggrin:

O firmie słyszałem ale mając jedne okulary nie miałem potrzeby interesować się innymi :icon_razz:

Teraz tylko muszę znaleźć jakieś za ludzkie pieniądze.

Sylver -wyglądają super ale albo źle szukam albo nie widzę żadnych z porządną wytrzymałością. Wszystkie mają tylko śmieszne 45m/s

 

EDIT:

Dobra, dawno tak nie pojechałem żeby nawet na allegro nie zajrzeć, będzie wstyd dla potomnych.

No ale żeby coś pożytecznego z tego było.

 

Firma MSA najwyraźniej należy do polecanych, spełnia też wyższe normy niż zwyczajowe F. Do tego sprzedają na allegro (głównie gunfire).

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

domyśliłem się :P

a teraz poczytaj to

http://forum.wmasg.pl/topic/120137-klasy-wytrzymalosci-ochrony-oczu/

F nie wystarczy a o ile duża grupa ogarniętych graczy nie przetestowała na 700fps to lepiej nie ryzykować że ma wyższą tylko nie mogli tak napisać.

Innymi słowy o ile coś nie jest sprawdzone to ja biorę albo balistyki albo MIL PRF 31013

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Sprawdź ofertę amerykańskiej firmy Gargoyles. Wszystkie ich okulary spełniają jakieś tam normy ochrony balistycznej, o ile pamietam to wszystkie zatrzymują pocisk lr22, wiec do ASG się nadadzą.

Sam zastanawiam się nad modelem Alfa:

https://www.google.pl/search?q=gargoyles+alfa&rlz=1RMGOYI_enPL573PL573&hl=pl&espv=1&source=lnms&tbm=isch&sboxchip=Grafika&sa=X&ei=EO6OU8zCM9CM7Ab3_YHwBw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=480&bih=256

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...