Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

A może tak pojazd opancerzony :-) ?


Recommended Posts

No dobrze. Wszystko fajnie. Załóżmy, że jesteś snajperem i masz dobrze maskujący ghillesuit. Załóżmy także, że takie coś przejechało Ci niechcący po karku, bo byłeś za bardzo zakamuflowany. Czy wciąż byłbyś za aktywnym ( w sensie : pojazdy jeżdżą po polu walki i strzelaja do reszty uczestników) udziałem pojazdów w airsofcie ?

 

Pojazd z Twojego linka jest najprawdopodobniej dostosowany w gry w PB. Do aktywnej gry w PB, ze względu na posiadanie "armatki".

IMO albo się strzelamy na piechotę, albo wsiadamy wszycy do czołgów i strzelamy pod szyldem " Kursk 2 - największa bitwa pancerna w dziejach ludzkości", bo obydwa wyrażenia (piechota i czołgi) powinny występować w postaci alternatywy.

 

Oczywiście nie ukrywam, że chętnie bym, sobie takim czołgiem pojeździł, ale bezpieczeństo ponad wszystko :wink:

Link to post
Share on other sites

No właśnie dla bezpieczeństwa wymyślono pojazdy opancerzone. Bezpieczeństwa tych w środku rzecz jasna. A co do przejechania po karku - to jest jescze coś takiego jak instynkt samozachowawczy - zawsze można uciec. Słyszałem o gościach, którzy podkładają głowy pod jadące auta, ale my sie chyba w to nie bawimy?

Link to post
Share on other sites
Bezpieczeństwa tych w środku rzecz jasna.
Jeżeli będę jeszcze w tym temacie wspominał o bezpieczeństwie, to będzie to dotyczyło wojaków walczących na piechotę :wink:
Słyszałem o gościach, którzy podkładają głowy pod jadące auta, ale my sie chyba w to nie bawimy?
A ja czytałem o ludziach, którzy rzucają się pod pociągi, ale w to także się nie bawimy.

 

W Trójmieście na strzelaniach historycznych grasują pojazdy mechaniczne
"grasują" to za mało informacji, że określić ryzyko stosowania pojazdów. Transport piechoty po wyznaczonych szlakach - ok. Dzikie przejażdżki po lesie/polance z zamontwaną bronią pokładową w celu "zwalczania siły żywej" - nie.

 

Łatwo zauważyć, że transportery opancerzone nie mają wielkich szyb jak w samochodach osobowych. Wizjery/peryskopy mają od wysokości 1,5 m w zwyż, więc jak ktoś będzie nawet tylko lekko pochylony, to może ujść uwadzie kierowcyi zostać potrącony. Nawet jeżeli te transportery poruszają się z prędkością 10-15 km/h, to gdy ktoś się dostanie pod koła nie ma szans z wozem pancernym. Choćby niewiadomo jak by głośno się tam spod tych kół wydzierał, to kierowca i tak nic nie usłyszy. To są wozy bojowe, a nie pojazdy skonstruowane do rozgrywek asg/paintball.

 

Z resztą już na fotce, którą nam kolega zaprezentował widać, że ów pojazd (choć nie pancerny) nie ma wiele wspólnego z samochodem osobowym (mała widoczność, wysoko ustawione wizjery)

 

Jeżeli miałyby zaistnieć jakieś wozy w airsofcie, które służyłyby jako transport, to powinny to być samochody pokroju UAZ'a lub Willis'a.

 

Airsoft to przyjemność z walki, a nie z ucieczki przed BTR-70 :wink:

Link to post
Share on other sites

Zachar, chyba jesteś za bardzo przewrażliwiony.

Gdzie widziałeś snajpera, który leżałby na środku drogi???

Bo jakoś nie widzę sytuacji w której ten transporter mógłby poruszać się wśród drzew. To nie jest czołg, nie powali drzew samą swoją masą!

Raczej będzie jeździł po dróżkach.

Ciągle piszesz o transporterze opancerzonym, ale zauważ, że "to" z prawdziwym transporterem nie ma i nie będzie miało nic wspólnego.

Piszesz, że ludzie będą wpadali pod koła niemalże jak kurczaki na wiosce. Tak jakby co najmniej byli niepełnosprytni ruchowo.

Nikt nie będzie leżał i czekał az to coś koło niego lub na niego nie najedzie.

Pojazd raczej będzie wykorzystywany jako osłona zespołu podchodzącego do budynku w którym są terro, lub jako transporter niewielkiej grupy szturmowej.

A już z tym BTR-70 do poleciałeś po bandzie!!!

BTR waży prawie 12 ton a ten "transporter" niecałę 1,5 tony.

A pod UAZ-a albo Willisa to ludzie już by nie wpadali?????

Ochronne pole magnetyczne czy co?

Link to post
Share on other sites

Ten temat był już wielokrotnie wałkowany osobiście uwarzam ze było by to bardzo klimatyczne ale raczej nierealne

http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=8115...ighlight=pojazd

 

http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=7829...ighlight=pojazd

 

a i kiedyś widizałem w TV zawopdy na czołgi do paintballa i program z cyklu wysypisko,złomowisko czy jakos tak gdzie robili taki czołg ze złomu :wink:

Link to post
Share on other sites
Gdzie widziałeś snajpera, który leżałby na środku drogi???

Nigdzie. Nigdzie też nie napisałem, że pojazd ten będzie poruszał się wyłącznie po drogach, bo wciąż rozwijam myśl
Dzikie przejażdżki po lesie/polance
Gdybyś czytał cały wątek, zauważyłbyś, że nie mam nic przeciwko pojazdom, które poruszają sie wyłącznie po wyznaczonych trasach
Transport piechoty po wyznaczonych szlakach - ok.

 

Ciągle piszesz o transporterze opancerzonym, ale zauważ, że "to" z prawdziwym transporterem nie ma i nie będzie miało nic wspólnego.
Nidgzie nie napisałem, że pojazd z linka jest pojazdem opancerzonym. Wspomniałem tylko, że ma niektóre jego negatywne cechy
(mała widoczność, wysoko ustawione wizjery)  

Czytaj uważniej.

 

 

 

Piszesz, że ludzie będą wpadali pod koła niemalże jak kurczaki na wiosce. Tak jakby co najmniej byli niepełnosprytni ruchowo.
To akurat Ty napisałeś. Ja tylko chciałem zaznaczyć, że pojazd, z którego kierowca sam niewiele może zobaczyć, jest dość niebezpieczny dla otoczenia :wink:

 

Pojazd raczej będzie wykorzystywany jako osłona zespołu podchodzącego do budynku w którym są terro, lub jako transporter niewielkiej grupy szturmowej.  

Jeżeli jest tak, jak piszesz i ów pojazd nie będzie służył do "zwalcznia siły żywej" :wink: tylko do osłony/transportu to jestem jaknajbardziej "za".

 

A już z tym BTR-70 do poleciałeś po bandzie!!!  

BTR waży prawie 12 ton a ten "transporter" niecałę 1,5 tony.

Uwież mi, że nawet lekkie potrącenie przez 700(?) kg fiata 126p może być nieprzyjemne :?

 

A pod UAZ-a albo Willisa to ludzie już by nie wpadali?????  

Ochronne pole magnetyczne czy co?

Przeciwieństwo tego, co pisałem wcześniej o transporterach, czyli duża widoczność, kierowca ma niżej widok, więc w większym stopniu kierowca ma wpływ, na to, co chce przejechać :wink:

 

Bo jakoś nie widzę sytuacji w której ten transporter mógłby poruszać się wśród drzew. To nie jest czołg, nie powali drzew samą swoją masą!  

Szczerze ja też nie sądze, żeby mógł się on poruszać po lesie. Myśle nawet, że jego prześwit jest za mały, aby poruszać się po "kanciastych" polankach :wink:

 

Dlaczego tyle wspominałem o transporterach wojskowych? Ano dlatego, że są nawet ( jak na polskie realia) dość łatwo dostępne. Z pewnością wiesz, że są pasjonaci w Polsce, którzy mają w posiadaniu rózne pojazdy.

Od wozów pancernych po drugowojenne czołgi. Ponadto często w ofercie AMW moża spotkać brdmy :wink:

 

Ten temat był już wielokrotnie wałkowany osobiście uwarzam ze było by to bardzo klimatyczne ale raczej nierealne

Nie tyle co "nierealne", ale "niebezpieczne" (Oczywiście wiciąż mam na myśli "dzikie" przejażdżki) :wink:
Link to post
Share on other sites

WITAM!!

 

Kulikson, twoja wypowiedź jest nieco komiczna, wręcz groteskowa. Taki Mercedes z podwójną kabiną, bliźniakami i wywrotką kosztuje grubo ponad 50 tys. (taki żartobliwie stworzony kosztorys, aczkolwiek śledzę giełdy sprzedaży takich właśnie samochodów). Myślę, że ciężko było by zainwestować w ten samochód tyle pieniędzy, przez przciętną grupę ASG. Za tę kasę, dostał byś LR, Honkera lub innego dżipka.

 

POZDRAWIAM!!

RM

Link to post
Share on other sites

Proponuje coś w stylu quada, jest głośny i nieosłonięty. (żeby nie było za łatwo) To musi mieć tyleż samo wad, co i zalet Np.

Szybki - głośny

No i da się nim wjechać głębiej niż Np. takim Mercem, w niektórych miastach można wypożyczyć takie pojazdy, ale cena waha się między 800 zł - 900 zł. By ułatwić prace tym " niezmotoryzowanym " trzeba by było wyznaczyć stałe szlaki pojazdów

Link to post
Share on other sites

Ponieważ temat powraca co jakiś czas proponuję najpierw zrobić (oczywiście w porozumieniu z grupą w której się strzelacie żeby nie było "Zrobiłem, ale wszyscy mówią, że to niebezpieczne i nie chcą się bawić") coś w rodzaju czołgu lub BTR, pokazać się z czymś takim na zlocie (po uprzedzeniu o tym fakcie organizatorów) i wtedy rozpocząć dyskusję.

 

Dyskusję będą prowadziły osoby które się z tym zetknęły, a nie teoretycy.

 

Na razie nie będę ingerował i usuwał, ale moim zdaniem cały temat do usunięcia. Mamy już tematy o profilu takim samym i tam ewentualnie rozumiałbym dyskusję, ale nowy temat: Po co?

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...