Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&P 12inch TMR Ball Ball VS M4 KWA SR-10


Recommended Posts

Witam. Panowie czy lepiej wziąść G&P które jest dostępne czy czekać na dostawę KWA? Wiadomo lepsze bebechy w Kwa.Kilka niestandardowych rozwiązań również się pojawia. Tylko czy jak włożę lipo 11,1 do g&p czy to wytrzyma bo niektórym z tego co czytałem zdarzało się pęknięcie gearbox-u. A tego bym nie chciał.

 

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5449

 

http://taktyczny.com/repliki-asg/m16-m4-i-pochodne-pl/karabin-m4-sr-10-kwa.html

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam. Chciałbym odświeżyć nieco ten temat, ponieważ pytanie brzmiało G&P czy KWA?

Zastanawiam się dokładnie nad tymi samymi modelami tj:

 

KWA http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=4787

G&P http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=5449

 

W zasadzie nie było specjalnie konstruktywnych opini na temat obydwu modeli, więc prosiłbym o rozwinięcie tematu przez użytkowników w/w replik.

Pozdrawiam

Bl4ck

Edited by bl4ckhg
Link to post
Share on other sites

G&P to jest w każdej stokowej replike to jest to samo.

Wzmocniony GB na 8mm łożyskach - jeden z lepszych, całkiem przyzwoity tłok, alu dysza i głowica cylindra. Co prawda głowica tłoka do wymiany, ale reszta jest na prawde dobra. Ciągnąłem ją na 9.6 nimh i 11.1 ( swój defender g&p ) na stocku z full auto po 20 sekund i nic się nie działo. GB powinien spokojnie wytrzymać tą m140/150 - chociaż tutaj nawet w KWA dla bezpieczeństwa włożyłbym mblocka.

 

Bez mblocka ryzykowałbym tylko i wyłącznie na szkieletach CNC 9mm np. Core.

 

Co do KWA, jedyne za co warto wziąć tą replikę tak na prawdę to GB.

 

Musisz zadać sobie pytanie, która replika Ci się podoba bardziej, bo szczerze, te 150 zł różnicy dla GB od kwa... a nawet i więcej, bo TMR można czasami znaleźć po 1200 zł i to dość często.

 

 

Powiem CI tak. Sam stałem przed wyborem Sr10 od KWA czy G&P defendera i jestem w pełni zadowolony z wyboru G&P. Dlaczego ?

Dla mnie to było Unikatowe Body od G&p - skull frog i risy mk18 madbulla - które ciężko gdzieś znaleźć a ceny są kosmiczne.

 

Co do tego TMR, weź G&P, znajdź go sobie w niższej cenie i jak Ci przyjdzie - a boisz się o szkielet g&p to go sprzedaj a za różnicę w cenie kupisz sobie GB CNC CORE 9mm :)

Link to post
Share on other sites

Zewnętrznie G&P jest wykonane lepiej niż KWA

Jeżeli myślisz o tuningu i nie chcesz wyłożyć sporo kasy bierz KWA.

W KWA jeśli chcesz włożyć >M130 wypada zmienić tłok i głowicę tłoka i w takim setupie pociągnie wszystko do M150 włącznie. Pamiętajmy, że szkielet KWA to cały czas znal, który ma wytrzymałość na roziąganie kilka razy mniejszą niż stop 7075 i prędzej czy później padnie.

W G&P na wejście włożyłbym nowy tłok i głowicę tłoka bo stockowe to badziewie. Wtedy tak do M130 masz w miarę niezawodną replikę, powyżej do wymiany leci wszytko: szkielet, zębatki, silnik.

 

20 sekundowe serie na stockowym G&P to nie jest wyznacznik wytrzymałości, pozatym kto wywala grubo ponad hicapa jedną serią ? :o

No i do KWA nie włożysz M-blocka, dwuczęściowa komora hop-up i te sprawy.

Edited by adrIan
Link to post
Share on other sites

Z Tym powyżej m130 leci do wymiany wszystko, włącznie ze szkieletem to lekkie przegięcie.

 

Z tego co wiem, to ten szkielet g&p jest znacznie mocniejszy od tych od specny, a widziałem ludzi lecących na m150 w szkieletach specny i śmiga to całkiem nieźle - to jak długo będzie to działać to już inna kwestia.

 

Co do tłoka w g&p, to w cale nie jest on taki zły ( biały z 5 zębami ). Ale za to głowica tłoka to istna porażka :)

 

Kwa znacząco zawyża ceny ze względu na Gearboxa. Szczerze, patrząc na ceny szkieletów KWA w wersji 2 ~380zł, to już wolałbym dołożyć te 70 zł i mieć CNC alu :)

 

A tak decyzja decyzją, poleciłbym jednak g&p.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

To ja zrobię odkop, a mianowicie do tej chwili posiadałem g36c od jg replika juz ma nowego właściciela a przedemna zakup nowej i poważnie zastanawiam się nad tą replika od g&p tylko moje pytanie do uzytkowniko jak wygląda dostępność akcesorii do niej ? drugie pytanko czy ta replika nie jest już przestarzała hmm ? na nową replikę mam 1500 +/- łącznie z ewentualna wymiana hop up, precki itd.

Link to post
Share on other sites

G&P przereklamowane, szkielet słaby, zębatki wadliwe ( pękające ośki) przy baterji 11,1 nie pobawisz się zbyd długo na stokowych bebechach. Wizualnie jest dopracowane ale wad ma więcej w środku niż JG. Polecam BODY tych marek.

Czekaj na dostawe KWA lub kup LMT wymień gumę na G&G zieloną i nic więcej nie będziesz robił. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ta, kup LMT, ogarnij się waść. Te repliki z biciami LMT od ASG nie są już robione przez KWA tylko Deepfire.

 

A tak serio-jeśli chcesz replikę ładną to kup G&P. M120 wytrzyma spokojowo, potem mogą być schody. Na mrozie klęknie, nawet na 120. Czasem trafiają się walnięte ośki w zębatkach (a raczej w środkowej, bo mnie inne zębatki nie padały w G&P, tylko środkowa). Guma, komora i lufa są OK i nie trzeba ich w tej replice ruszać na początek. Jeśli jednak wolisz tańszy tuning do tych 500FPS (kosztem dość biednego, w porównaniu z G&P wyglądu) to wtedy łykaj KWA.

Link to post
Share on other sites

Pod względem wyglądu liczą się (przynajmniej w emkach) Avalon/VFC, King Arms i G&P (z elektryków). Z tych trzech na stocku G&P będzie miało najwięcej fps i najlepiej przyjmie tuning. Najlepiej wygląda oczywiście Avalon, ale to jest inna półka cenowa. KA łyknie po drobnych zmianach M120 i to 420-430FPS się wyciśnie (tłok, prowadnica sprężyny, sprężyna, może dysza), choć na dwoje babka wróżyła. Zarówno G&P jak i KA mają mnogość konfiguracji, mnogość oznaczeń palnych odpowiedników (Colt, FN, Magpul, Stag, Noveske, Vltor) jak i kompletnie fantastycznych (przez jakieś przejechana żaby silsowe, zombikilery i inne). KWA... no ma szary korpus z dość podłego znalu/amelinum, ale za to jedyna z całej stawki rozkłada się jak palna (znaczy otworzysz body rotując je na przednim trzpieniu komory spustowej, choć nie polecam za często się bawić bo pękną uszy komory spustowej:(). Miałem G&P, mama King Armsa (technicznie Evolution Airsoft, dla makaronów oemuje je King Arms) i KWA, z tych trzech KWA po tuningu najfajniej strzela (armata 500fps), ale żona się zawsze śmieje, że to najbrzydszy karabin jaki mamy/mieliśmy w domu i że się nad nim kiedyś zlituje i kupi krylon żeby to paskudztwo pomalować :D.

Link to post
Share on other sites

Hej trochę odświeżę temat, bo również planuje zakup tego G&P - co do tego akurat decyzja już podjęta. Waham się tylko między wersją 12 a 14 cali. No i czy są gdzieś dostępne oprócz asgshopu (chodzi mi o Polskie sklepy)? Bo milcord od kilku tygodni nie ma dostępnych i nie zapowiada się, aby to się zmieniło…

Edited by DariuszT
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...