Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z ESS Crossbow + wkładka korekcyjna.


Recommended Posts

Witam,

Mam problem z ww. zestawem.

Po założeniu dostaje dziwnego uczucia, jakby zeza. Myślałem, że to kwestia przyzwyczajenia, oraz tego, że wkładki są bardzo blisko oczu, bliżej niż w okularach. Faktycznie, po spędzeniu parunastu minut w okularach można przywyknąć.

Problem z okularami jaki zauważyłem jest dość dziwny, mianowicie daleko widzę doskonale, a z bliska mam problemy z przeczytaniem czegoś, czy chociażby wyraźnego widzenia muszki. Najlepsze jest to, że jestem krótkowidzem z wadą -1,5.

Z okularami nic takiego nie występuję, książki można czytać w nich bez żadnego problemu, a przy ww. zestawie dostaje się jakiegoś oczopląsu i obraz z bliska jest gorszy niż bez okularów!

Ma ktoś jakieś rady, pomysły cokolwiek?

Link to post
Share on other sites

Wkładki były pod wadę -1,5, która się nie zmieniła. W okularach widzę doskonale, w tym cholerstwie dopiero na dalszych odległościach. Szkła te lepsze, jednak w Vision Express.

Teraz patrze, że jak je wezmę na sam czubek nosa, tak, że prawie spadają, to jeszcze można patrzeć.

Jak bliżej to jakiegoś oczopląsu dostaje. Dziwne, bo jak normalne okulary niemalże wepchnę w oczy, to takiego efektu nie ma.

Może to coś z kątem? Okulary mam prostopadle do oczu, a w essach jednak te okulary są zakrzywione.

Link to post
Share on other sites

Masz opcję wyjęcia jednej soczewki korekcyjnej? mógłbyś wtedy pokombinować z kątem. Podobne akcje miałem jak mi pękły korekcyjne pod goglami, i poustawiały się pod dziwnym kątem (pomijając kwestie kiepskiego widzenia bliższych przedmiotów).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam ten sam problem. Niestety nie powiem Wam niczego pocieszającego. Jest to wynik silnego wygięcia wkładki. Normalne okulary są niemal proste, wkładki silnie wygięte zgodnie z kształtem okularów. Jest na to sposób, można włożyć specjalne soczewki, które niwelują ten efekt (nie pamiętam jak się nazywają) ale niestety są masakrycznie drogie.

Ja wkładam ESS-y co najmniej na pół godziny przed strzelanką, w pewnym zakresie wzrok się przyzwyczaja. Mi przynajmniej nie przeszkadza to w celowaniu. Niekorzystny efekt występuje wyłącznie gdy patrzę w bok, nie odwracając głowy.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie wiem do jakiego optyka Wy chodzicie ja poszedlem raz i od razu wiedzieli jakie szkła dobrać bo właśnie ten kont oprawek jest najwazniejsz ja nie mam problemow nosze je czesciej niz zwykle okulary i 260zl za pare to chyba nie jest duzo jak Wam ktos najtansze szkla wsadzil to jest wyjatkowym glupkiem psujac wam dodatkowo wzrok

Edited by Gracol
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o najtańsze szkła, ale ich kąt ustawienia po osadzeniu w oprawkach.

Jak optyk mierzy każde szkło osobno to zawsze wychodzi prawidłowo.

 

Rada na to jest taka:

- odpowiednio dobrane szkła "sportowe" i dopasowane do oprawek - wg optyka

- normalne szkła i odpowiednie uksztaltowanie kąta oprawki na ciepło - działa już ze 2 - 3 lata przy innych okularach.

Link to post
Share on other sites

a dawaliście rozstaw jaki jest na ulotce od wkładki korekcyjnej ? Pewnie nie...

 

Ja tez na poczatku miałem wrażenie jakbym był pijany. ale to było przez 2 dni, potem juz nie wazne czy je nosze czy zwykłe korekcyjne - nie odczuwam róznicy...

Link to post
Share on other sites

Kolejny raz założyłem na jakieś 30 min. Nie da się przez to cholerstwo celować, przyrządy są tak niewyraźne, że właściwie mogłoby ich nie być.

Oczy miałem tak zmęczone, że miałem problem z widzeniem przez normalne okulary korekcyjne.

Co to za straszny syf?

 

Nie ma jakiś lepszych rozwiązań oprócz soczewek i laserowej korekty?

Link to post
Share on other sites

Idź do optyka i tam Ci to w kilka minut dopasują.

Musisz wkładkę "spłaszczyć" - robią to na ciepło w swego rodzaju suszarce.

Może nawet domowym sposobem byś to zrobił przy użyciu zwykłej suszarki z odpowiednio wąską końcówką.

Podgrzewasz na środku oprawkę (w części, gdzie opiera się na nosie, w tym wycięciu) i odginasz od środka na zewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...