Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w sprawie ładowarki :)


Recommended Posts

Witam ostatnio zakupiłem dadatkowy akomulator (baterie) do mojej nowej repliki:

[bateria] - http://gunfire.pl/product-pol-1152198335-Akumulator-NiMH-8-4V-1600mAh.html

[replika] - http://gunfire.pl/product-pol-1152193310-JG1138.html

 

I chciałbym wiedzieć czy: do ładowania tego akomulatora wystarczy ładowarka w zestawie z repliką czy trzeba kupować nową ładowarkę?

 

Proszę was o pomoc bo jestem zupełnie zielony i nie ogarniam

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Bez przesady Batimexy to straszny syf i bym nikomu tego nie polecił, załapałem się na to kilka lat temu i żałuję, wolę kupić w podobnej cenie turnigy accucell 6 i podpiąć ją pod komputer i mieć dobrą łądowarkę, która nie spieprzy mi pakietu alba sama nie padnie.

 

Co do głównego pytanie odpowiedź to "tak", jednak przez wzgląd, że oryginalna ładowarka to zwykły prostownik jak napisał Powała to nie jest korzystne dla pakietu nią ładowanie, ale jeśli trzyma napięcia ładowania na razie może być.

Link to post
Share on other sites

Nie nazywałbym Batimexa "syfem", nie jest to "orzeł" wśród ładowarek ale używałem jej przez pięć lat i jakoś zdawała egzamin.

Oczywiście, że lepiej kupić od razu uniwersalną REDOX ale to już 50.- PLN drożej.

Samael, ja mam złe doświadczenia w ładowaniu baterii "przez komputer", nawet baterie do E-papierosów tego "nie lubią"... :icon_confused:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Czy wszyscy musza wiedzieć co ja miałem na mysli.

W cenie Batimexa jest redox i accucell 6 którego podpina się go do kompa, do jego linii zasilającej i ładuje akumulator i w cenie syfiastego Batimexu mamy kilka razy lepszy produkt.

 

Rozumiem, że Batimexa można było polecić z 5 lat temu ale dziś to syf nie warty wydania na niego chociaż złotówki.

 

Nie wiem co macie za zasilacze, ale mój bez kłopotu podaje odpowiednie napięcie na lini 12v więc można ładować i grać. Być może wasze zasilacze są chińskie i nie widziały czegoś takiego jak stabilizatory, ale cóz nie po to kupowałem chiefteca do grania aby się marnował.

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

W komplecie REDOX Beta jest dedykowany zasilacz i kable. Fakt droższa od Alfy ale przy zakupie dodatkowo zasilacza wyjdzie na to samo.

Właśnie dzięki pomocy kolegów, opanowałem obsługę Bety, jest na prawdę niezła.

 

Wyjdzie kilkadziesiąt złotych taniej. Wg mnie bez sensu jest płacić więcej za to samo, Alpha jest w pełni wystarczająca.

Nie ma co świrować lepiej od razu kupić takowego Redoxa niż bawić się w kupno tanich ładowarek, nawet do stockowych batek, gdyż lepsza ładowarka = dłuższe życie batki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...