Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 year later...

Witam,

poszukuje opinii o tym plate carrier'ze.. Szczegolnie o tym jaki system mocowania znajduje sie z tylu. Mam 115cm obwodu klatki piersiowej, i mam pewne watpliwosci czy ta kamizelka na mnie wejdzie. Wiem ze z przodu jest mocowanie velcro, natomiast nie wiem jak jest z tylu.. Slyszalem natomiast ze powyzej rozmiaru xl jest ryzyko ze bedzie ona za mala.. Nosze podkoszulki xxl.

Widzialem na yt filmiki i recenzje tego samego typu plate carrier'a od Flyve, i Flyve 6094 jest regulowany za pomoca linki podobnej do paracordu ktora laczy obydwa panele boczne z tylu, dzieki temu mozna je dopasowac i do mniejszej osoby (zaciskajac je) jak i do wiekszej osoby (luzujac linke).

Aczkolwiek wie ktos jak jest z modelem 6094 od Pantac'a?

 

PS: Bardzo bym prosil bez docinek typu - 'kup, jak nie wejdzie zwrocisz', lub odpowiedzi w stylu 'zapytaj sklepu w ktorym kupujesz' - pytalem, na pierwszy email odpowiedzieli ze regulowana jest za pomoca velcro z przodu, na drugi email podkreslajac ze pytalem o regulacje tylu - nie odpowiedzieli.. I tu mam problem bo nie wiem czy wgl jest regulowana z tylu :P

 

Z gory dziekuje, i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Ujmę to tak... Mam obwód 134 i noszę 6094 w rozmiarze "M" :>

Martwiłem się że będzie mała i .. faktycznie. Mogłaby byc ciut większa. Ale wyzbyłem się komopleksów po obejrzeniu zdjęć ukazujących te kamizelki w warunkach bojowych. Okazało się że 3/4 fotek pokazuje kamizelki jakby rozmiar za małe w stosunku do gabarytów użytkowników. A to rzepy niedopięte do końca, a to patchcord wystający spod tylnego panela ...

Btw. Pantac to nie to samo co FLYEE ;>?

Link to post
Share on other sites

Pantaca kiedyś Gunfire zdaje się ściągał... Prędzej dostaniesz Flyye, bo handlowało nim kilka sklepów, aczkolwiek będziesz się musiał trochę naszukać.

 

Myślałeś może o zakupie jakiejś podobnej konstrukcji? Kojarzę przynajmniej 3 firmy robiące podobne kamizelki ;)

Możesz też zastanowić się nad kopiami TMC - z tego co wiem są całkiem przyzwoicie wykonane, a cenę mają stosunkowo niską.

Link to post
Share on other sites

Od kopii-kopii wole sie trzymac z daleka, mialem juz kilka 'kopii' i tych z taiwanganu, swiss arms, i nawet mialem cos od TMC chyba chestrig.. Niestety na strzelankach strasznie mocno oram te kamizelki, co chwile zmieniam ustawienia ladownic itd, w normalnym tygodniu strzelam sie 2x razy w tygodniu i bardzo czesto na wypadach 2 dniowych (sob-nd), ii wlasnie dlatego. :)

Ogolnie mialem zamowic 6094 prosto od LBT, ale wlasnie wydalem grosz na cos innego i jakby 6094 zeszla na drugi plan.. Dlatego teraz szukam tanszej alternatywy typu Flyye lub Pantac, bylem za Pantac'iem bo mam u nich 15% rabat, ale po dokladniejszym wczytaniu sie w recenzje itd, mysle ze Flyye bedzie lepszym wyborem, do tego cena bedzie bardzo zblizona..

A co do innej konstrukcji to, akurat tym razem chce stricto 6094 :)

 

Pzdr.

A no i moglbys wymienic te 3 firmy, wiedza to moc :)

Link to post
Share on other sites

Miałem TMC (mowa o w miarę nowych konstrukcjach PC - 6094, JPC, MMAC)(ACMu nie miałem, to w ogóle inna liga) i w mojej opinii jest zdecydowanie porównywalne z Flyye, którego kamizelek również używałem ...

 

Pantac czy Flyye to nie jest szczyt jakości i użytych materiałów, jeśli będziesz je mocno eksploatował, to miej na uwadze, że TEŻ SIĘ MOGĄ ZNISZCZYĆ (jak wszystko zresztą...).

Link to post
Share on other sites

Ja nigdzie nie napisalem ze Pantac lub Flyye to szczyt jakosci (oczywiscie moga sie zniszczyc), aczkolwiek uwazam ze kamizelki tych firm sa wykonane 'o niebo lepiej' (i tu wrzuce wszystko do jednego wora) od wyrobow typu ACM. A co do TMC to moge sie jedynie opierac na wlasnych doswiadczeniach (1x chestrig) i opini kilku (3) innych graczy, wiec jak sam widzisz slabo u mnie z wiedza na temat TMC, aczkolwiek po przygodzie z chestrigiem, ulozylem juz sobie wlasna opinie, ktora moze na dzien dzisiejszy jest troszeczkeee nietrafna, ale kto wie :). Nie wiem jak jest z PC od TMC, poniewaz takowego nigdy nie mialem, lecz jesli wg Ciebie wykonanie jest porwnywalne z Pantac/Flyye to bardzo sie ciesze, bo za te cene dla niektorych bedzie jak znalazl, aczkolwiek nie skorzystam bo zrazil mnie do TMC ich chestrig ktory posiadalem i rozsypal mi sie po nie calych 3 miesiacach uzywania.. Bylo to jednak jakis czas temu wiec moze teraz TMC podnioslo swoje standardy..

 

W kazdym razie, dzieki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Tu na zdjęciach http://www.flyyeindustries.com/ArticleShow.asp?ProdID=0605 masz sposób mocowania tyłu we kamizelce, policz sobie ilość przeszyć i zobaczysz jaki maksymalny obwód otrzymasz w tej kamizelce.

 

Flyye ma chyba w Polsce generalnego dystrybutora, mail i wycieczka do krakowa może pomóc (jak mają coś na stanie to może da się przymierzyć :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Przepraszam za niedomówienie chodziło mi o 6094 od Flaja, przeszukałem kilka stron zagranicznych i nic.

 

A może znacie jakiegoś krawca który szył/szyje te kamizelki

 

A tak przy okazji, widział ktoś atrapy płyt sapi do ltb6094(chodzi mi o przód tył i boki)

 

 

PS:Proszę administrację o połączenie postów

Link to post
Share on other sites

A może znacie jakiegoś krawca który szył/szyje te kamizelki

 

Nie sądzę żebyś znalazł kogoś kto by Ci uszył kamizelkę bez przygotowanych wykrojów w cenie choć zbliżonej do podanej. Obstawiałbym około 4 razy więcej (za tyle, ja bym zabrał się do pracy).

 

Zakładając że ów krawiec szył już wcześniej taką kamizelkę, cena dalej nie zbliżyłaby się mocno do 350zł. (chyba że robione po kosztach z jakiegoś brezentu, ale to inna sprawa)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...