Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilacz do Imaxa b6/Redox v2


Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do kupna ładowarki, czytałem już tematy odnośnie redoxa alpha v2 i imaxa b6.

 

Różnica jest taka, że większość osób polega Imaxa, jednak lekko ogranicza mnie budżet.

 

Mianowicie, wybór pada albo na nowego Redoxa alpha v2 z zasilaczem za 120 zł lub imaxa b6 za 170 z zasilaczem ( bez niego to koszt 120 zł, który by mi odpowiadał ).

 

I teraz pytanie.

Mam w domu zasilacz z kablem od laptopa ( Asus ) o takich parametrach :

 

AC100-240V, 5-60Hz, 1. 5A ( tutaj chyba prąd ładowania to 5A a nie 1.5 bo między 1 a 5 jest spora przerwa ( jakby 1/2 spacje ). no i oczywiści wtyk do lapka ( nie wiem czy by pasował ).

 

Jeśli ten zasilacz z wtykiem byłby ok, to zdecydowanie brałbym Imaxa.

 

Mógłby ktoś stwierdzić, czy by pasował ?

Link to post
Share on other sites

Zawsze można ograniczyć prąd ładowania do 1.5A. To i tak pozwala naładować od zera do pełna większość pakietów ASG w przeciągu godziny. Modelarskie zazwyczaj mają większą pojemność niż 1500mAh. Zważywszy jednak, że duże grono graczy używa małych pakietów bo nie ma gdzie dużych pomieścić, to nawet ładowanie 1.5A nie będzie przeszkodą. Nie ma też z resztą co przesadzać i ładować każdy pakiet prądem 5C. Do ładowarki można tez użyć zasilacza komputerowego. Sam ładuje sobie pakiety podłączając kable do molexa w zasilaczu AT.

Wracając jednak do twojego zasilacza od laptopa, najpewniej wtyczka nie będzie pasować do ładowarki. Nie mniej jednak jeśli chodzi o ilość kabli dodanych do Redoxa Alpha v2 można je sobie przerobić i masz wszystkie potrzebne przejściówki do różnych pakietów i do zasilacza od komputera. Koszt więc się sam zmniejsza o te pare dych.

Link to post
Share on other sites

Mnie się udało redoxa w promocji kupić z gunfrajera za 84,15 i jestem bardzo zadowolony. To o wiele taniej niż imax czy turnigy, a tyle ile ja jej używam (czyli w porywach raz na miesiąc) to będzie działać bardzo długo zapewne. Biorąc pod uwagę powyższy link ze sklepu z Wrocławia to zdecydowanie warto. Masz od razu zasilacz więc nie trzeba kombinować nic z komputerem. Obsługa też jest dość intuicyjna ale jak by co to możesz pytać.

Link to post
Share on other sites

AC100-240V, 5-60Hz, 1. 5A

 

To pewnie parametry wejścia prądu i napięcia dla zasilacza odnośnie sieci.

Tak więc na wejściu ten zasilacz ma około 150 - 360W wg. tabliczki znamionowej.

 

Akurat pominąłeś najważniejsze czyli co ten zasilacz daje na wyjście a spokojnie na wyjście da jakieś 15-19V i 5-10A.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...