Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Skoro kopiłeś już wyżej wymienione elementy to ja proponował bym ci je zainstalować. Po instalacji zobaczysz co osiagnoles i czy ci to odpowiada. Ja osobiście proponował bym zmontować wzmocnienia na gearbox i ewentualnie odchodzić tłok. Mozna jeszcze zamontować M-block-a - Gearboxy P&J do najmocniejszych nie należą.

Jeśli nie masz doświadczenia w składaniu replik poszukaj jakiegoś dobrego serwisanta, dobre części to tylko polowa sukcesu trzeba to jeszcze umiejętnie zainstalować.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

To co podałeś wytrzyma chyba tylko 1 strzał, taki zestaw nie ma sensu.

 

Po 1, tuning pod sprężyne sp160 i równoważne to ciężkie pieniądze, żeby efekt był trwały i niezawodny.

 

Lista części:

1.Szkielet GB CNC http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=57_89&%20products_id=2300

2. Zestaw bore up Systema/modify (mogę podesłać listę osobnych cześci, z których złożysz zestaw za ~230zł)

3. Zębatki SHS 100:200/100:300

4. Tłok Ultimate 170

5. Okablowanie z mosfetem i złączami Tdeans/XT60

6. Bateria lipo 11,1, tak ok 2Ah i jakieś 20 i więcej "C"

7. ładowarka do lipo- Imax B6/redox alpha v2/inne kopie

 

Komore możesz wziąć elementa czerwonego, lufa bdb.

Link to post
Share on other sites

W sumie to jak chcesz, ale ja osobiście nie widze sensu kupowania chinskiej z slabym, znalowym body z oznaczeniami pj (acz przypominającej spr) w ktorej i tak zmienisz wszystko :P

Co ja Ci radze? Sr10/12 kwa i do tego tlok, jego głowica i jakis silnik. Ponad to, kable, precka i gumka hop-up. Dobrze złożone i dobre czesci (niekoniecznie musza być to same systemy) i takie kwa na m150 bardzo mozliwe, ze bedzie miec wiecej fps niz pj ma m160..a front zawsze mozna zmienic :)

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites

Z jakiekolwiek. Moim zdaniem w wariancie ekonomicznym dobrą podstawą byłoby M16 P&J lub JG(GFC). Kolbę dostaniesz do 50 zł, z frontem gorzej, tu ok. 150-250 zł. Dobrym pomysłem byłoby wsadzenie słabszego springa i Bore Upa. Musisz pamiętać, o dobrej gumce i preclufie.

 

@Erkii- na M150 w KWA będziesz miał ok. 600 fps...

Link to post
Share on other sites

Gb i tak będę kupowal nowy z i wszystko w nim wymienial. Lufe też wybralem dobrą ale tutaj pisali ze body jest slabe i nieoplaca sie w to nic wkładać. Dlatego chciałbym oisobno kupic jakieś body front itp. Więc mógłbym kupić wszystko osobno i poskladac replike z pojedynczych części. Więc jakby ktoś mógł doradzic z jakiej firmy body front. Bo części do gb mam już wybrane

 

 

 

Tematy połączyłem.

Koledze proponuje poczytać trochę forum i wstrzymać się przed zakładaniem kolejnych zbędnych tematów oraz sprawdzać posty przed wysłaniem- pisownia.

S1

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja zaczynałem swoja przygodę z Airsoftem od SPR-a P&J w wersji short. Co do tuningu tych replik to jest to sprawa dość uciążliwa. Generalnie P&J to A&K przechrzczone przez TaiwanGun. Problem z tuningiem w P&J polega na tym ze na pierwszy rzut oka wygląda to jak standardowe v2 w układzie TM, ale:

- gumka hopup jest niestandardowa i jej wymiana wiąże się z wymiana komory hopup

- układ: cylinder, głowica cylindra, dysza i głowica tłoka to taki BorUp A&K - problem z tym ze części o standardowych wymiarach są dla niego zamarłe. Próba ingerencji i wymiany choćby jednego elementu wiąże się z wymiana wszystkich. Co do samej głowicy tłoka standardowa głowicą A&K jest już wyciszona.

 

Co do poprawy osiągów to ja osobiście proponuje wymianę lufy na precyzyjna, wymiana sprężyny na sp120 Guardera, tłok z metalowymi zębami od SHS.

Sprawdził bym szczelność oryginalnego układu i jeśli coś jest nie tak to można pobawić się taśmą teflonowa(uszczelnić głowice cylindra) plus wymiana oringu na głowicy tłoka a jak masz kasę to wymień to na coś markowego.

Mozna tez wymienić kable plus mofet i jakaś fajna bateria. Wszystko zależy od tego ile masz kasy.

 

Panowie i Panie,

odświeżam, bo zakupiłem właśnie tą replike w full stocku.

Wymieniałem gumkę HU na zieloną G&G i absolutnie nie trzeba było wymieniać nic poza samą gumką. Kręci kulki tak jak trzeba. To opinia kumpla który od lat w temacie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie i Panie,

odświeżam, bo zakupiłem właśnie tą replike w full stocku.

Wymieniałem gumkę HU na zieloną G&G i absolutnie nie trzeba było wymieniać nic poza samą gumką. Kręci kulki tak jak trzeba. To opinia kumpla który od lat w temacie.

To czy trzeba coś wymieniać czy nie to zawsze będzie subiektywne odczucie. Zależy czego oczekujesz po replice. Zasięg? Kultura pracy? Reakcja na spust? Wszystko to w replikach P&J/A&K da się poprawić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...