Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza replika RK


Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na początek jeden hi-cap Ci powinien wystarczyć. Potem polecam dokupić mid capy bądz low capy. Zależy co lubisz, hi capy są fe.

Wszystko zależy od tego ile i czego będziesz chciał przenosić. Ja obecnie mam paso-szelki i mały plecak, w zupełności wystarcza.

Więcej poczytaj w dziale o wyposażeniu taktycznym.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Olej sprawę póki nie będziesz miał więcej niż 2 magazynki (czyli jeden w replice, drugi w kieszeni munduru). W międzyczasie jak będziesz miał okazje poprzymierzaj na strzelankach co mają inni. To jest bardzo mocno indywidualna sprawa, ale jeśli nie będziesz bawił się w żadne stylizacje/rekonstrukcje to lepiej idź w coś w MOLLE.

Link to post
Share on other sites

Ventarion, rodzaj stosowanych magazynków to indywidualna sprawa, upodobanie. Jedni wolą ocierać sobie palec, co chwilę podkręcając kółko Hi-capa, inni wolą realistycznie wymieniać magazynki. Wszystkie mają swoje wady i zalety.

 

Biorąc pod uwagę fakt, iż imprezy trwają zazwyczaj 4-6 godzin i praktykę, że na jeden skuteczny strzał z broni ostrej trzeba oddać 2-4 strzałów z repliki (wpływy atmosferyczne, gałązki na drodze lotu kulki), wysnułem następujące wnioski.

Hi-cap (używam z konieczności w STG44, ponieważ nie ma innych):

+ duża pojemność,

- zero realizmu,

- grzechocze podczas szybszego przemieszczania się,

- palec boli od podkręcania kółka,

- coraz częściej "wyłączane" z użycia przez organizatorów poważnych imprez.

Mid-cap (najczęściej używane przeze mnie):

+ średnia pojemność około 4 razy w stosunku do ostrych,

+ średni realizm związany z koniecznością wymiany,

- tendencje do "zacinek" (możliwe do wyeliminowania porzez ograniczenie ładowania do 75% pojemności)

- konieczność zaopatrzenia się minimum w 4-6 szt.

Low-cap: (używam czasami w wersji krótkiej do repliki rezerwowej MP5K):

+ pojemność około 2 razy większa niż ostrych,

+ dobry realizm związany z koniecznością wymiany, porównywalny z bronią ostrą,

+ niezawodność (praktycznie nie zacinają się),

- konieczność zaopatrzenia się w minimum 6-8 szt.

Real-cap (nie używam):

+ niezawodność,

- mała pojemność = ostrym,

- konieczność "obwieszenia" się magazynkami,

- przydatność ograniczona w praktyce do Mil-sim'ów.

 

Oczywiście każdy może mieć na ten temat inny pogląd, ja mam taki.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Dla majsterkowiczów bo wymaga miłości :icon_wink: Niwelowanie luzów za pomocą taśmy, wykrzywianie bezpiecznika, podkładowanie ścianek gniazda magazynka, lakierowanie chwytu, dokręcenie wszystkiego, oliwienie a i można nawet korpus od nowa malować. Do tego ciężko się wkłada GB a i łatwo zgubić klocek stabilizujący komorę hopu. Miałem zwykłe RK i full steel. Jak dla mnie warto brać tylko full steel. Znalowe elementy lubią się kruszyć.A jak się postarasz efekt może być piękny link.

Fajną opcją jest hicap i 1/4 midcapy. Da się zrobić midcapy do STG44.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Hmm na razie dopiero zaczynam, ale wykorzystam wasze sugestie i zobaczę, który magazynek będzie mi najbardziej odpowiadał. Jak wygląda to kręcenie przy Hi capie? Trzeba to robić przy napełnianiu magazynku czy jakoś częściej?

Co do ZnAlu to z niego są chyba tylko kolba i muszka także nie jest aż tak źle, wydaję mi się.

Edited by Ventarion
Link to post
Share on other sites
(...) Jak wygląda to kręcenie przy Hi capie? Trzeba to robi przy napełnianiu magazunky czy jakoś częściej?(...)

Podkręcasz za każdym razem kiedy kulki przestają wylatywać z lufy (puste strzały). Są "fachowcy", którzy podobno potrafią tak podkręcić, że wystrzela nawet 100 kulek ale ja jeszcze osobiście takiego nie spotkałem... :icon_wink: Przeciętnie z jednego podkręcenia wystrzelisz około 60 kulek, czyli tyle co Low-cap'a i mniej niż z Mid-cap'a. Po wystrzeleniu pierwszej partii kulek, Hi-cap podczas biegu zamienia się w grzechotkę zdradzającą Twoją pozycję, nawet gdy jesteś za osłoną i to mnie najbardziej w nich drażni. Do tego konieczność ciągłego podkręcania zębatego kółka, bo po kilku-kilkunastu podkręceniach boli opuszka palca. Na samym początku mojej przygody z ASG uważałem Hi-cap'y za coś genialnego, ale szybko mi przeszło (poharatana rękawiczka i obolały palec).

Link to post
Share on other sites

W Mid capach się nie "podkręca" ?

Spróbuj chociaż trochę sam poszukać, bo zadajesz bardzo dużo pytań, na które przykładowo ja, znalazłem odpowiedzi w podstawowych wszędzie polecanych poradnikach i pierwszych wynikach google.

 

HiCapy mieszczą koło 60 kulek na sprężynie, oraz resztę w przestrzeni magazynka, jak wystrzelisz te 60 to musisz nakręcic sprężynę, żeby załadowała kolejną porcję kulek.

W midcapie/lowcapie wszystko ustawia się w formie gotowej do strzelania od początku do końca, z wyłączeniem blokowań, które potrafią być dość częste - zależy od magazynka jaki trafisz.

Link to post
Share on other sites

Zadaję pytania, takie na które nawet znalazłem odpowiedzi, dlaczego? Ponieważ chcę poznać zdanie innych. Fackt, że to ostatnie do takowych nie należało, ale i tak dzięki, że chciało ci się odpisać. Wracając do mojej RK 02 to znacie jakieś polecane magazynki, które w miarę możliwości się nie zacinają? Interesuję mnie raczej Mid-capy bo Hi-cap jest w zestawie.

Link to post
Share on other sites

Są "fachowcy", którzy podobno potrafią tak podkręcić, że wystrzela nawet 100 kulek ale ja jeszcze osobiście takiego nie spotkałem...

 

Ja na jednym podkręceniu, mogę wystrzelić całego hi-capa(~280 kulek) :icon_mrgreen: Ale to trochę inna bajka, bo to hi-cap Tokyo Marui do P90.

 

Mimo to jestem zwolennikiem low-capów - zawsze to dodatkowy element adrenaliny jak ci się kończy amunicja przy wymianie ognia.

U mnie wygląda to generalnie tak, że dostosowuję się do otoczenia. Jak ide na typową rąbankę, gdzie wiem, że większość będzie miała hi-capy, to biorę hi-capa. Jak są limity odnoście magów - z checią pakuję low-capy. Z reguły strzelam oszczędnie i 3 low-capy zawsze mi wystarczały.

Link to post
Share on other sites
(...)

Mam jeszcze pytanie, gdyż znalazłem informację, że mid capy trzeba nasmarować, ale zdania były sprzeczne co do rodzaju smaru jakiego trzeba użyć. Smarujecie swoje mid-capy? A jeśli tak to czym?

Niech Cię ręka boska broni :icon_exclaim:

Link to post
Share on other sites

Podkręcasz za każdym razem kiedy kulki przestają wylatywać z lufy (puste strzały). Są "fachowcy", którzy podobno potrafią tak podkręcić, że wystrzela nawet 100 kulek ale ja jeszcze osobiście takiego nie spotkałem... :icon_wink: Przeciętnie z jednego podkręcenia wystrzelisz około 60 kulek, czyli tyle co Low-cap'a i mniej niż z Mid-cap'a. Po wystrzeleniu pierwszej partii kulek, Hi-cap podczas biegu zamienia się w grzechotkę zdradzającą Twoją pozycję, nawet gdy jesteś za osłoną i to mnie najbardziej w nich drażni. Do tego konieczność ciągłego podkręcania zębatego kółka, bo po kilku-kilkunastu podkręceniach boli opuszka palca. Na samym początku mojej przygody z ASG uważałem Hi-cap'y za coś genialnego, ale szybko mi przeszło (poharatana rękawiczka i obolały palec).

 

Panie Powała nie mam pojęcia jak Pan obsługuje hi-capy, ja podkręcam aż zacznie przeskakiwać i wystrzelam ~200 kulek, hi-cap podaje tak długo jak się go nakręci, jeśli wystrzeli te 60 to podaje następne bez podkręcania :) Przynajmniej w moim i znajomych przypadku (chyba że na rynek Poznański dają magiczne hi-capy:D)

 

PS. Posiadam Rk-12 i powiem bardzo przyjemna replika, nawet znajomi którzy dłużej ode mnie siedzą w AS wypowiadają się na jej temat dobrze :) Wykonanie zewnętrze jest całkiem spoko a po doszczelnieniu hopka na stockowej gumce mam około 45-47 metrów zasięgu przy 350-355 fps (Tak, na stronie piszą 370-380 a na obydwóch chronometrach pokazało mi 350-355)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dobra broń już zamówiłem. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy ktoś z was miał styczność z tymi magazynkami.

http://azteko.pl/cyma-magazynek-mid-cap-ak-waffle-140-promo-p-7755.html

http://azteko.pl/cyma-mid-cap-do-ak74-150-kulek-p-4458.html

W związku z nimi dwa moje pytania. Czy będą pasować do mojej RK 02? Czy są dobrej jakości (nie będą się zacinać) ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...