Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Nabyłem waszego merfa i teraz takie mam wnioski konstruktywne. Montowany będzie w l85a2 ics-a i teraz patent z wtykami może i jest dobry, natomiast w eli miejsca jest w pip na montaż układu, ale może nie koniecznie akurat w handgripie. Teraz wygląda to tak że sensowniej było by wywalić oryginalne wtyczki i podlutować tam kable na stałe. Proponuję jeśli już idziecie w maksymalne uproszczenia, dodatkowo oprócz złącz wyposażyć płytkę w otwory montażowe pod kable. Pozwoli to bardziej ogarniętym z lutowaniem użytkownikom na montaż wewnątrz repliki bez kombinowania z milionem złączek. Dużo wygodniejsze jest operowanie samymi kablami w handgripie jak użeranie się jeszcze dodatkowo z mosfetem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

@miaziol

Dzięki za opinie, nic się nie marnuje, wszystko jest wykorzystywane!

 

Mam do Was pytanie, czy są jakieś funkcje których mosfety jeszcze nie oferują, a które chcielibyście mieć w swoich replikach? Chodzi mi o kompletne nowości, mogą być rzeczy o których kiedyś czytaliście w artykułach dotyczących przyszłości militariów lub literaturze popularnonaukowej? Z góry uprzedzam, ze strzelanie laserem niestety nie wchodzi w grę ;)

Link to post
Share on other sites

@miaziol

Dzięki za opinie, nic się nie marnuje, wszystko jest wykorzystywane!

 

Mam do Was pytanie, czy są jakieś funkcje których mosfety jeszcze nie oferują, a które chcielibyście mieć w swoich replikach? Chodzi mi o kompletne nowości, mogą być rzeczy o których kiedyś czytaliście w artykułach dotyczących przyszłości militariów lub literaturze popularnonaukowej? Z góry uprzedzam, ze strzelanie laserem niestety nie wchodzi w grę :icon_wink:

 

Pisałem o tym przy okazji waszego konkursu na FB. Regulowane zatrzymanie tłoka w tylnej pozycji. Najlepiej w mili sekundach, tak aby można było ustawić go jak najdalej się chce (sprężyna skompresowana). Wtedy następny strzał jest niemal natychmiastowy. Natomiast regulacja zatrzymania tłoka w obie strony umożliwiała by dokładne zatrzymanie silnika tak aby nie naciągał sprężyny. Ponieważ każda replika jest inna i nie zawsze mosfet za AB potrafi to zrobić dobrze. No i może na dodatek coś w rodzaju ASCU lub BTC Spectre, ale to na przyszłość.

Link to post
Share on other sites
umożliwiała by dokładne zatrzymanie silnika tak aby nie naciągał sprężyny

GATE już miało takie bajery w ichnim AEG Control System, ale już jakiś czas temu wycofali go z oferty.

 

Jak dla mnie, to należało by do tego wrócić i rozbudować (strzelanie z napiętej sprężyny rzeczywiście było by naprawdę kuszące), plus powinniście Panowie zaimplementować też funkcje, które zapewnia obecnie ASCU, jak np. burst na zasadzie "zawsze X strzałów niezależnie od czasu wciśnięcia spustu", czy jakieś opcjonalne moduły bolt-catcha i wykrywania kulek z magu. Ilość kulek w serii też by można było zrobić regulowaną.

I koniecznie wypuszczajcie chociaż część swoich układów w wersji "nie dla idiotów" - z polami do lutowania, a nie gotowymi wtyczkami.

 

Aha, i zamiast tych badziewnych konektorów w PicoAAB (w życiu nie użyłbym tego razem z lipo 4s) raczej lepsze by były małe banany, czy coś podobnego.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam,

 

Mam u siebie mosfet PicoAAB i mam pytanie co do funkcjonalności. Czy nie powinien on działać tak, że przy SEMI lekkie i krótkie naciśnięcie spustu spowoduje pełen cykl pracy tłoka i strzał? Wydawało mi się, że gdzieś to widziałem na jakimś filmiku prezentującym zalety instalacji mosfetu (nie konkretnie firmy GATE).

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...