Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika na START firmy CYMA, ale którą wybrać?


Recommended Posts

Witam :)

mam zamiar jeszcze DZIŚ kupić od kogoś nową (używaną) repliką, ale sam jeszcze nie wiem co wybrać :icon_question:

 

Naczytałem się już bardzo dużo i wiem, że polecane są gietki od JG (trochę mało fpsów, dobre na CQB, a mnie interesuje las),

polecane również mp5, ale one całkowicie odpadają

no i oczywiście cm.028 :)

Temat wałkowany miliony razy, lecz moje pytanie brzmi:

Lepiej kupić eMkę cm.008 czy nie bawić się w dość stosunkowo nowe na rynku (i brak jakiś opinii na ich temat) emki,

czy lepiej kupić standardową replikę kałacha od cymy, model 028 lub 031? :)

mój budżet to tak około 300zł

cm.008 mogę kupić za 300zł z przesyłką od gościa, który ją smarował, czyścił i używał jako drugą replikę,

a mogę także i kupić cm.028, które było na 1 czy 2 strzelankach (przebieg rzędu 500-1000) za 320zł wraz z przesyłką :)

co byście mi doradzili? zakupu chcę dokonać najlepiej już dziś.. :)

cm.008 bardzo mi się podoba i kusi, ponieważ nie jest taką standardową repliką, którą ma prawie każdy z początkujących, ale za to rozsądek mówi mi, iż lepsza będzie cm.028, która kupiona z przebiegiem 1000kulek stockowa będzie nieśmiertelna..

 

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź!

Link to post
Share on other sites
Naczytałem się już bardzo dużo i wiem, że polecane są gietki od JG (trochę mało fpsów, dobre na CQB, a mnie interesuje las),

 

A można wiedzieć gdzie takie rewelacje wypisują?

 

Co do reszty pytań to czy jesteś świadomy z czym wiąże się kupno używanej repliki? Być może zdarzy się tak, że będziesz musiał wymienić np baterię co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Link to post
Share on other sites

Gieta od Ganfajera to rebrand JG.

Cyma 28 jest nieopłacalna i beznadziejnie wykonana zewnętrznie.

O emce od Cymy wiem tyle, że wewnętrznie nie jest źle, natomiast na zewnątrz wszystko szybko łapie luzy.

cm.31 to porostu 28 w lepszej obudowie.

Link to post
Share on other sites

postawcie się na moim miejscu i pomóżcie:?

(WSZYSTKO W TEJ SAMEJ CENIE MAM OKAZJĘ KUPIĆ)

wybrać:

cm.008 typowa eMka, kosztuje nowa ponad 600zł ma 410fpsów i zadbana ogólnie (dwu letnia)

cm.028 tutaj nie trzeba tłumaczyć

G36c od GFC GUNS, rebrand JG ma około 370fpsów w kolorze tan na gwarancji jeszcze rok

co wybrać?

coś co będzie dobre i wytrzyma dłużej niż rok

bawić się w wymiane części to co najwyżej po jakimś czasie, bo jeszcze czeka mnie zakup ochrony oczy i twarzy :)

Link to post
Share on other sites

Na dłuższą metę moim zdaniem najlepsza będzie gieta, zewnętrznie szału nie ma, ale raczej nie grozi jej żadne "catastrophic failure". Za jakiś czas wymienisz parę części w gb i będziesz miał replikę nie do zabicia. Choć wiele stockowych giet przemieliło naście-tysięcy kulek i nic się z tym nie działo.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisał rogal138.

 

Jeśli masz ograniczony budżet i chcesz dziś zrobić zakupy, to z wymienionych przez Ciebie replik optymalna będzie gieta JG/GFC.

GB V3 + tysiące części na rynku i wszystkie pasują. Z czasem może to być Twoja druga replika, lub po modyfikacjach - pierwsza.

Link to post
Share on other sites

Ja odradzam gietę bo jak pójdzie blok gazowy, w którym jest osadzona komora hu to ten blok jest nie do dostania.

A nie wiesz w jakim stanie jest blok w używce.

 

 

Jest do dostania. Rynek wtórny czasem wypluwa te dwie plastikowe części, a jak popiszesz po sklepach handlujących chińczykami to też czasem coś wynajdą. Co nie zmienia faktu, że to pięta Achillesa tej repliki.

Link to post
Share on other sites

Ja zamówiłem CM.045. Jak dla mnie to dobry wybór. Ma okładziny drewniane i 410+/- fps.

I masz porównanie tylko do pistoletów z kiosku? Jeśli tak to nagroda super doradcy należy do Ciebie! Pomijam to, że Autor o 045 nie pytał

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...