Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestaw na początek.


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Z góry muszę powiedzieć że w sprawach związanych z ASG jestem zupełnie zielony i dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc dotyczącą wyboru repliki, gogli/okularków ochronnych, kulek. I oczywiście co stuningować w replice na sam początek, co do niej dokupić(ogólnie mówiąc jak przedłużyć jej żywotność).

 

Co do broni limit pieniężny to max. 400zł( w miarę możliwości wolałbym coś z AK).

Na ochronie twarzy i oczu wolę nie oszczędzać(z rozsądkiem oczywiście) więc można powiedzieć że bez limitu, i oczywiście kulki

 

PS. Jeszcze sprawa mniejszej wagi a mianowicie "wielkość" repliki w więc nie chciał bym jej zbyt dużej coś jak AK 47 specnaz http://www.taniemilitaria.pl/ak47-beta-specnaz-0509-p-70.html#.U61yo1z-WWc

Link to post
Share on other sites

W poradniku polecone były 2 modele CM0.28 i CM0.31 są miedzy nimi jakieś wyraźne różnice? (Co bardziej opłaca się kupić)

 

I jeszcze mimo że prawdopodobnie kupię okularki to jak byście mogli polecić jakieś ciekawe gogle(nieduże) byłbym bardzo wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Czytałem że dobrze by było wymienić gumkę H-U ale ją lepiej wymienić własnoręcznie czy oddać do serwisu?

Najlepiej oddać do serwisu

A jak się podcierasz to wzywasz pielęgniarkę? Nie róbmy z ludzi jakiś beznajdziejnych ciot (za przeproszeniem). Jeśli kupuje nową replikę i jest się zielonym to ok - można to zlecić dla serwisu (bo przy kupnie jest za darmo), ale wysyłanie repliki do serwisu tylko w celu wymiany gumki jest marnowaniem kasy i oznaką własnej nieporadności (chyba, że ktoś nie ma tych 10 minut wolnego czasu

 

Weź cm.028 sprawdzony kałaszek + ma metalowe body

Pierwsze słysze o tym metalowym body, moja Cymka też chyba o tym nie słyszała bo jakoś tak mało metalowo wygląda.

 

Cyma 028 to całkiem fajna replika, ale unikaj tych ze składanymi kolbami (gibają się, łamią, odpadają).

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Dobre i tanie to bolle defender (ok. 60zł na armyworld.pl). Ich minusem jest to, że są duże (zaprojektowane do hełmów), ale na plus idzie to, że dostajemy od razu 3 wizjery (przezroczysty, czarny, żółty), możliwość założenia 2 wizjerów na raz.

 

Edit

widzę, że Marek mnie wyprzedził :P

Edited by Maligi
Link to post
Share on other sites

Ostatecznie wezmę CM0.31, okularki uvex ivo + maske "stalker"

Wszystkim bardzo dziękuje za pomoc w wyborze i przepraszam moderatora który się trochę zdenerwował przez moją nie uwagę w czytaniu poradników :D

Jeżeli coś takiego na tym forum jest to "temat do zamknięcia".

Link to post
Share on other sites

Kulki bierz bez zastanowienia G&G o odpowiedniej masie. Sprawują się naprawdę dobrze. Jak dobrać masę kulki do mocy Twojej repliki masz na forum, wystarczy poszukać.

Co do ochrony oczu - polecam stosunkowo tanie i bardzo dobre okulary Bollé SLAM Clear lub Bolle Viper Smoke. Posiadam obydwa egzemplarze i jestem zadowolony. Widoczność bardzo dobra, wytrzymałe - 0 śladu po strzale z przyłożenia repliką CM.040 (ma ok. 430 fps). Te Viper Smoke chronią przed słońcem, w sensie nie oślepia Cie jak nawet spojrzysz na nie :P

Co do tuningu na sam początek - nowa gumka hop-up Ci wystarczy. Czarna gumka od Systemy będzie git. Jest to koszt ok. 30-40 zł (zależy od sklepu)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...