Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zacinanie się tłoka w tylnym położeniu


Recommended Posts

Wiem, że podobny temat prawdopodobnie przewijał się milion razy na forum ale niestety nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi i jestem już zdesperowany :/

Otóż składam od jakiegoś czasu gearboxa v2 na częściach od różnych producentów i za każdym razem po złożeniu, replika strzela z dużym rofem po czym tłok nagle zacina się w tylnym położeniu.

Bateria jest nowa, sprężyna bez problemu chowa się w tłoku.

Przyjmę każdą poradę :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Spoko, generalnie jest to składak z różnych części:

- zębatki a&k

- szkielet JG z łożyskami ślizgowymi 8mm

- sprężyna chińska (nie mam pojęcia jaka teraz ale 2 lata temu to było m120 :D)

- prowadnica łożyskowana stockowa

Wszystko testowane na batce 9,6v (jest w pełni sprawna więc odpada)

- silnik stockowy

- podkładkowanie jest dobre, zębatki chodzą bez problemu, nic o siebie nie ociera itp.

Problem leży w tym, że można strzelać przez długi czas bez problemów i nagle tłok po prostu blokuje się w tylnym położeniu

Link to post
Share on other sites

No właśnie zębatki kręcą się jak szalone, podkładkowanie zrobiłem zachowując wszelkie "procedury", a replika zacina się w losowych momentach, może to być po kilku strzałach lub pod koniec strzelanki :icon_biggrin:

Edited by sypa
Link to post
Share on other sites

Dobra to teraz dla was geniusze rozkminka tematu.

Autor chyba pisze o tym że tłok zostaje mu w tylnej pozycji po skończonym strzelaniu. Nie że tłok się zacina tak żeby musiał rozkręcać wszystko i odblokować mechanizm.

 

Dobrze prawię ?

Link to post
Share on other sites

Verb007, jak Ty na to wpadłeś? Przeczytałem temat jeszcze raz i wszędzie mowa o "zacince" i "blokowaniu". :icon_wink:

 

Czyli tłok się nie zacina, nie blokuje, tylko zostaje w tylnym położeniu, tak? I można dalej normalnie strzelać?

 

Przy strzelaniu auto jest to oczywiście normalne, przy strzelaniu pojedynczym byłoby normalne przy słabej sprężynie i mocnej baterii, ale nie 9,6V.

Może jakiś problem z przerywaczem, stykami?

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Dobra to teraz dla was geniusze rozkminka tematu.

Autor chyba pisze o tym że tłok zostaje mu w tylnej pozycji po skończonym strzelaniu. Nie że tłok się zacina tak żeby musiał rozkręcać wszystko i odblokować mechanizm.

Dobrze prawię ?

:D po czym tłok nagle zacina się w tylnym położeniu. :D

Link to post
Share on other sites

No co ? Źle kminie problem użytkownika ? Nie napisał nigdzie że musi rozkręcać GB po tym jak mu się tłok zablokuje w tylnym położeniu.

 

Słowo klucz, sprężyna chowa się cała w tłoku, pytanie czy z prowadnicą czy bez :teeth:

 

Do autora, podaj szczegółowa konfigurację GB to może coś jeszcze wymyślimy.

Link to post
Share on other sites

Podkladkownie czy kola zebate maja tu najmniej do do gadania. Skoro wykonuje kilka pelnych cykli to znaczy ze sa one ok.

 

Sprawdz na innej sprezynie np slabszej. na innym motorze ( wiekszym momencie obrotowym ) , na mocniejszej bateri.Powinno pomoc.

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...