Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Błąd : Battery volerr cell connect [REDOX ALPHA 2]


Recommended Posts

Panowie rano załadowałem lipo wszystko poszło ok , wróciłem chce rozładować funkcją "STORANGE" i

wywala mi błąd tak jak na tym filmiku

 

 

 

 

 

 

 

Czy ktoś miał już taki problem i zna rozwiązanie ?

Link to post
Share on other sites
STORAGE ładuje baterię, a nie rozładowuje.

 

Ładuje i rozładowuje. W zależności od tego w jakim procencie jest naładowana, dąży do osiągnięcia konkretnego procentu w celu zachowania jak najlepszej kondycji baterii przy dłuższym magazynowaniu. Chyba, że źle zrozumiałem instrukcję :D

Masz możliwość sprawdzenia na innej baterii? Może coś z balanserem albo ogniwem nie tak.

Edited by a5d4f1
Link to post
Share on other sites

Dobrze byłoby gdybyś zobaczył swoją batkę na innej ładowarce i inną baterię na swojej ładowarce to będziesz wtedy wiedział co zawiniło. Postaw znajomemu piwo i pożycz od niego :P Bateria nie spuchła? Kabelek nie jest nadcięty czy coś? Sprawdź napięcie na celach.

Link to post
Share on other sites

W sumie może to w ładowarce coś jest nie tak podłączone. Jest jedno rozwiązanie, skombinować działający akumulator lipo i przetestować. No chyba że jakiś nierozgarnięty jesteś i podłączesz balanser do góry nogami, albo w złe gniazdo :P

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest podłączone ok , tak jak mówiłem rano ładowałem batke , bardzo ładnie doładowało obie cele po równo i było ok , wróciłem chce rozładować i wywala błąd , i to samo dzieje się przy włączeniu ładowania z balancerem .czyli problem jest już nawet z ładowaniem .

 

Podłączyłem batkę NiMh i ładuje normalnie przy zwykłej fukcji "CHARGE" czyli wszystko wskazuje na to że uwaliła się ścieżka lub kabel odpadł od balancera , i jeszcze ten zapach z wtyków od balancera czyli smród upalonej elektroniki , można by się zastanowić czy to od pracy jest taki zapach i to normalnie czy po prostu się ujarało .

 

Kolejna sprawa która mnie najbardziej denerwuje to to że ładowarka jest na gwarancji , ale Panowie z GunFire tak nakleili plombę na łączeniu które pracuje (wygina się )efekt tego jest taki że plomba jest naderwana i boje się że będą mi robić problem , choć de facto łatwo mogą sprawdzić czy była ingerencja na płytce.

Edited by Zem
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jest przerwana całkowicie to zwracaj sprzęt. Skoro śmierdzi i wariuje to bankowo poszło połączenie balansera z "mózgiem" lub coś w samej płytce, co powoduje błędną interpretację.

W imaxie sam miałem podobny przypadek. Co prawda balanser sprawny, ale za to T connect od ładowarki został nadsmarzony :/

Link to post
Share on other sites

Ładowarka ma rok , i chyba dlatego że rok nie był używany balancer jak dostał napięcie to zwariował , będę dziś dzwonił , jak wyśle na serwis i wymienią na nową lub naprawią dam znać żeby było na przyszłość .

Link to post
Share on other sites

Sprawdź miernikiem napięcie na poszczególnych ogniwach. Może tam jest defekt ? Niestety w gównianych pakietach, złącza balancera są xle polutowane albo w oóle nie polutowane i dzieja się cyrki. Bez multimetra ani rusz.

 

Bo na filmiku widać w o:47 i 1:49 że gosciu ma totalnie rozjechany pakiet. Wiec nie dziwie sie że ładowarka wariuje.

Link to post
Share on other sites

Bateria dokładnie ta : http://allegro.pl/pa...4415351975.html

 

I z tego co wiem nie są to gówniane pakiety , zresztą gówna bym nie kupił.

 

 

To było jej 1 ładowanie , poszło ładnie 4,2 na cele napięcie z tego co pamiętam.

 

Powrót ze strzelanki i nara ani nie ładuje ani nie rozładuje

 

 

I kwestia smrodu z balancera , czy to jest normalne np. spowodowane nagrzewaniem się układów .

Edited by Zem
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź , ale tutaj jest mowa o tym co stało się w środku i co koleś zrobił żeby działało .

 

Aktualizacja Hexacopter .... trochę:

 

Po dzisiejszym locie zacząłem ładowania jednego z akumulatorów. Po kilku minutach usłyszałem ładowarki zgaśnie jak to miało zakończeniu ładowania. Wiedziałem, że coś jest nie tak, bo nie dość blisko czas miał przeszłość. Turnigy AccuCell 6 ładowarka miał błąd napięcia akumulatora. Myślałem, że na początku miałem złe baterię. Zacząłem ładować drugi akumulator i mam ten sam błąd. Jako że jestem maniakiem krakingu otworzyć obudowę ładowarki i okazało się, że problem szybko. Odcinek jednego z przewodów na płytce drukowanej saldo połączeń wydaje się być wypalone między 3s i portów równowagi 4s. Ja nie mam 4s ​​baterię tak ta sekcja mogła zostać spalone albo nigdy tam z fabryki. Ja bym nie zauważył, aż Próbowałem ładowania 4s baterię. Zauważyłem również małych kropelek lutu, który wskazuje na bałagan pracę na budowie. Znalazłem kawałek drutu złom i zmostkowane połączenie między portami równowagi 2s i 3s a następnie od 3s do 4s, aby zakończyć połączenie, a następnie próbował ponownie naładować.

 

Po kilku minutach mam ten sam błąd. Próbowałem naładować ponownie, ale tym razem patrzyłem poziomu poszczególnych komórek w trakcie ładowania. Zauważyłem, że co 10 sekund tak, że komórka 1 napięcie spadnie, a czasem zejść do 0. Gdy to się stało komórkę 2 wzrośnie nawet do 8 woltów. Przestałem opłaty i pęknięty sprawę otwartą. Pomyślałem, że coś było nie tak z komórek 1 ołowiu więc znalazłem inny kabel i mostkiem komórkowy 1 pin na 2s podłączenia do tego samego pin na połączeniach 3s. Teraz wszystko wydaje się być prawidłowo ponownie działa. Pierwsza bateria naładowana, jak powinien, a drugi jest prawie zrobione teraz.

 

Moja praca nie lutowania ładny wygląd, ale to działa. Muszę jeszcze lutownicy żelaza. Końcówka jednego mam pęknięty się i nie jest bardzo dobra dla małych obszarów. Także biały izolacja przewodów topi łatwo. Jestem pewien, Hobby Król byłby naprawiony lub wymieniony w ramach gwarancji na ładowarkę, ale to będzie kosztować prawie tyle, aby wysłać go jako koszt zakupu nowego. To jest jakość pracy otrzymasz od tanich produktów chińskich.

Link to post
Share on other sites

Pierwszy komentarz pod filmikiem

 

Tracy Montgomery

 

Mine just did the same thing today. The leads on the balance circuit board are not of the best quality. I ended up soldering a wire to pin 1 on the 2s balance port to pin 1 on the 3s port then bridge over to pin 1 on the 4s port. I also had to solder a wire from pin 2 on the 2s port over to pin 2 on the 3s port. Now everything is working fine. If you don't want to solder then you could try getting a balance board that plugs into the 6s port and use it instead of the balance ports on the Accucell 6. Here is a link to what I did.

 

Jeśli nie uda się odesłać na gwarancje to lutujesz podobnie jak tu PATRZ NA OBRAZKI

 

https://plus.google....sts/HDGHFUSboFj

 

tzn robisz dodatkowe połączenie pomiędzy pinem na którym masz problem a pinem sąsiedniego gniazda odpowiadajacemu tej samej celi

 

Jeśli nie potrafisz lutować to kupujesz coś takiego i powinno też działać.

 

http://www.readymade...s/HTC-44155.jpg

Edited by mk8539020
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...