Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

R28 czy coś innego z pistoletów?


Recommended Posts

Ostatnio zakupiłem model R28 z taiwangun i w sumie robi lepsze wrażenie niż plastikowa beretta od Umarexa, Ma troche luzów - chociażby zamek, spust i magazynek ale nie wygląda jakby to sprawiało jakieś problemy w działaniu (może poza magazynkiem ale to chyba można jakoś poprawić). Po drugim dniu strzelania zaczął syfonować tak więc aktualnie jestem w fazie uszczelniania zamka oraz czyszczenia i smarowania mechanizmów. Tyle mogę dodać od siebie na tą chwilę.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie mogę jeszcze poczęstować

do ciekawej (przynajmniej moim zdaniem) recenzji modelu R27, z tego co zauważyłem poza troche innym wyglądem ma też inny magazynek (chyba lepszy), reszta konstrukcji raczej ta sama.

Z tego filmiku, na razie wnioskuje że ten pistolet jest na pół pozytywny. Jednak jeszcze przemyśle jego zakup (R28) Edited by bros550
Link to post
Share on other sites

Osobiście od 2 i pół roku mam R27 i przez ten czas nie wymieniłem nawet uszczelek. Kilka razy magazynek zaczął puszczać gaz dolnym zaworem ale olej silikonowy załatwił sprawę za każdym razem. Luzów trochę ma ale nie są jakieś masakryczne. Ogólnie z minusów to chyba wymienił bym tylko gazożerność (1 nabicie gazem = jeden wystrzelony magazynek a czasem nawet nie cały) ale dobry blow back rekompensuje zgrzyt.

PS. Tak, wiem, mogłem trafić po prostu dobry egzemplarz.

Edited by Arek935
Link to post
Share on other sites

Osobiście od 2 i pół roku mam R27 i przez ten czas nie wymieniłem nawet uszczelek. Kilka razy magazynek zaczął puszczać gaz dolnym zaworem ale olej silikonowy załatwił sprawę za każdym razem. Luzów trochę ma ale nie są jakieś masakryczne. Ogólnie z minusów to chyba wymienił bym tylko gazożerność (1 nabicie gazem = jeden wystrzelony magazynek a czasem nawet nie cały) ale dobry blow back rekompensuje zgrzyt.

PS. Tak, wiem, mogłem trafić po prostu dobry egzemplarz.

 

Tak właściwie to ile ci wystarcza magazynków na jedną butle?

Oraz jaką? (ile masz ml w butli)

 

Ostatnio zakupiłem model R28 z taiwangun i w sumie robi lepsze wrażenie niż plastikowa beretta od Umarexa, Ma troche luzów - chociażby zamek, spust i magazynek ale nie wygląda jakby to sprawiało jakieś problemy w działaniu (może poza magazynkiem ale to chyba można jakoś poprawić). Po drugim dniu strzelania zaczął syfonować tak więc aktualnie jestem w fazie uszczelniania zamka oraz czyszczenia i smarowania mechanizmów. Tyle mogę dodać od siebie na tą chwilę.

 

Twój pistolet to ile zżera magazynków z jednej butli? Jakiej? (ile masz ml w butli)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o mój egzemplarz to różnie ale po wystrzeleniu ponad ~500 kulek zauważyłem, że pełne nabicie starcza tak na 1 do 1,5 magazynka (pomijając syfonowanie, które jak na razie ustało po przeczyszczeniu). Zauważyłem że sam magazynek też różnie tankuje (pobiera) gaz i nie wiem czym to jest spowodowane. Jeśli znasz angielski to mogę polecić jeszcze

(dłuższa ale bardziej konkretna)

Butlę mam 1000ml ProTech i biorąc pod uwagę problemy z syfonowaniem mój przypadek nie będzie dobrym wyznacznikiem gazożerności ale z pewnością dużo idzie na BlowBack.

Z dodatkowych ciekawostek to po ostatnich rozbiórkach (~5) nie mogę dokręcić śrubki imbusowej w szczerbince - łapie się z elementem, który trzyma cylinder gazowy. Sprawdzałem sam gwint w tym elemencie i śrubka wkręca się normalnie do oporu a ze szczerbinką już nie chce. Może to pierdoła ale na razie nie znalazłem rozwiązania =p

Edited by elcfart
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o mój egzemplarz to różnie ale po wystrzeleniu ponad ~500 kulek zauważyłem, że pełne nabicie starcza tak na 1 do 1,5 magazynka (pomijając syfonowanie, które jak na razie ustało po przeczyszczeniu). Zauważyłem że sam magazynek też różnie tankuje (pobiera) gaz i nie wiem czym to jest spowodowane. Jeśli znasz angielski to mogę polecić jeszcze

(dłuższa ale bardziej konkretna)

Butlę mam 1000ml ProTech i biorąc pod uwagę problemy z syfonowaniem mój przypadek nie będzie dobrym wyznacznikiem gazożerności ale z pewnością dużo idzie na BlowBack.

Z dodatkowych ciekawostek to po ostatnich rozbiórkach (~5) nie mogę dokręcić śrubki imbusowej w szczerbince - łapie się z elementem, który trzyma cylinder gazowy. Sprawdzałem sam gwint w tym elemencie i śrubka wkręca się normalnie do oporu a ze szczerbinką już nie chce. Może to pierdoła ale na razie nie znalazłem rozwiązania =p

 

Miałbym do ciebie taką prośbę:

Jak zakupisz nową butle green gasu (1000ml) to (jeżeli możesz) byś policzył ile magazynków ci starczyło z tej butli którą byś zakupił.

Bo boje się że jedna butla (1000ml) starczy mi na wystrzelenie 10 magazynków.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie będziesz używał jako broni głównej, to starczy Ci na dość długo. Przy 10ciu magazynkach na butle zbiornik musiałby mieć 100ml a to prawie pół szklanki :icon_smile:

 

czyli całkiem sporo

 

A jak z częściami zamiennymi?

Link to post
Share on other sites

Bez problemu da się wymienić okładziny na choćby drewniane. Sam chciałem to zrobić jednak ich koszt mnie zahamował (chyba 90zł nie wiem jak jest teraz). Nie miałem styczności z wieloma takimi replikami ale po dłuższym użytkowaniu mojego egzemplarza jestem bardzo zadowolony.

Edycja. Nie kupuj z tego sklepu do którego podałeś link

Edited by Arek935
Link to post
Share on other sites

Ja mam swojego dwa i pol roku, pistolet przemielil grubo ponad 4000 kulek. Zamek lata i klekocze, kazda 1911 to ma (Marui tez z czasem dostaje tu luzu na stocku, nie wiem jak na guarderze). Magazynek doszczelnialem dziesiatki razy na stopce, dziala i strzela, koszt znikomy (posmarowac gestym smarem). Dwa magi na jednym nabiciu propanem to norma, czasem troche wiecej, ale duzo od temperatury zalezy. Okladziny drewniane zrobilem sam, koszt zero zlotych, kilka roznych klockow drewna dostalem na dobry bajer za free, reszta to praca wlasna pilnikami i papierami sciernymi plus bejcowanie/olejowanie/postarzanie. Generalnie bardzo fajna replika, imho z chinskich 1911 najbardziej warta swojej ceny.

 

Wysyłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam R27 Army (bebechy te same) i jestem bardzo zadowolony. Części od groma, w miarę ładnie niesie (o dziwo nawet na 0.28), zapasowy cylinderek, gumka hu i uszczelki w zestawie. Magi tyłka nie urywają, ale po uszczelnieniu dają radę.

Okładziny drewniane? Bloczek drewna w dłoń i za ojczyznę! Aż taka tragiczna robota to nie jest, a świadomość posiadania w replice czegoś zrobionego w replice - super uczucie :F.

 

Zostawiam jeszcze linka do recki tego colta. :F

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...