Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co lepsze ? Cm046 vs Cm048m


Recommended Posts

CM.046 to replika AK, oparta na starym systemie Tokyo Marui, czyli jest w nim pełno śrub i rozkręcanie repliki jest bardziej skomplikowane. 10 lat temu replika full metal w systemie TM może by robiła wrażenie, ale obecnie jest to raczej nieopłacalne, bo w podobnej cenie możesz kupić karabinek lepszy konstrukcyjnie.

 

CM.048m - AKM skonstruowany na wzór replik VFC tzn. rozkładanie jest zbliżone do broni palnej; większość elementów zewnętrzynch jest zanitowana lub zakołkowana. Moim zdaniem część taka jak obsada kolby, mimo że również wykonana ze ZnAlu, jest nieco bardziej wytrzymała od tych stosowanych w AK systemie Marui.

Link to post
Share on other sites

Tak i nie.

Mając 750zł do dyspozycji zdecydowanie wybrałbym co innego.

 

AK ma gb v3, jest w 70% zrobiona ze stali, ale istotne elementy są znalowe, czyt. Z czasem dostanie luzu, zacznie klekotać.

 

Specna jest ok. Dupy nie urywa, ale na start styka. O wielkich awariach nie słyszałem.

 

 

Na twoim miejscu dołożyłbym do:

Ak e&l ,lct

Emki evolution airsoft

Giety aresa

MP5 src

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Ak dostaniesz z rabatem teamowym gf za +- 900zł

Giety aresa w specshopie jest za +- 900. Jak nie ma to spodziewaj się niebawem dostawy.

Emki EA są na zbrojowni.

MP5 src musisz ściągnąć z Azji, lub polować w komisie.

 

 

Niemniej jednak Specna jest ok, jak ją z rabatem wyhaczysz, tym bardziej.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu 36 stron na forum dotyczących emek od SA jestem kompletnie ogłupiały. Polecają te emki, lecz od razu trzeba wymienić gumę hop-up i wyczyścić lufę oraz zębatki od chińskiego smaru czego w życiu bym się nie podjął bo nie mam zielonego pojęcia. W okolicy nie znam nikogo kto by mi to zrobił, a serwis znowu zabuli z 70/80 zł za samo zrobienie i jeszcze do tego 40 zł na gumkę ponadto nie wiem czy w ogóle to zrobi, to już chyba lepiej dołożyć do czegoś lepszego ?!

Link to post
Share on other sites

Porównałem cenę z SA-A01 i różnica wyniosła 150 zł jak dla mnie to sporo tym bardziej, że nie pracuje. Nitro mam nadzieję, że masz rację ponieważ na tym forum o Specnie pisali, że zielona gumka g&g jest lepsza od czarnej systemy. Lecz to jest tylko moje spostrzeżenie.

Link to post
Share on other sites

Piszą bullshit. Testowałem już sporo gumek i systema sprawuje się najlepiej.

G&G może kiedyś były dobre. Ostatnie 3 gumki które testowałem miały albo nadlewki, albo źle zrobioną wypustkę, przez co kulki latały jak chciały. Zakres regulacji praktycznie nie istnieje. Albo kręci w kosmos, albo wcale.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...