Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet do 350 zł.


Recommended Posts

Z góry przepraszam że szósty raz zaśmiecam forum. (Trochę mi głupio)

 

Szukając na forum, patrząc i zadawając pytania dowiedziałem się:

 

-MP5 GALAXYJest bardzo dobrą repliką na początek, lecz korpus szybko pęka, nawet po tym że ani razu nie upadł.

-CM028Jest również bardzo udaną repliką na początek ale lepiej dozbierać na serie RK (Mógł bym też dokupić metalowe body a kolbę i chwyty samemu zrobić)

-RK01 Jest po prostu świetną repliką ale wychodzącą poza mój budżet

-eMki Poniżej 500-600 zł są słabe technicznie

 

Powyżej wymienione repliki raczej nie będą brane prze zemnie pod uwagę. (Mimo że iż były)

 

Poszukując natrafiłem na M56DL - Wygląda pozytywnie ale nienawidzę przeładowania po każdym strzale.

Natrafiłem również na M9 Vertec - Całkiem całkiem, lecz nie wiem jak parametry (Zasięg, Części zamienne, eksploatacja itp.). Wiem że może być zasilany jak i Co2 jak i też GreenGasem.

Bardzo pozytywnie mi wpadło w oko R28 od ARMY - Niska cena, kopia TM (Można by dokupić praktycznie każdą część), lekkie luzy, wypadająca uszczelka magazynka, wysoka gazożerność.

Znalazłem też KP05 KJW - Bardzo podobnie wygląda do R28, zasilenie na Co2 i GreenGas, Trochę wychodzi poza mój budżet. Nie mam pojęcia o jego parametrach (Zasięg, Celność, koszty eksploatacji, dostępność części zamiennych,gazożerność itp.)

 

Natrafiłem też na inne repliki pistoletów ale to były elektryki - Tania eksploatacja, mniejszy realizm (brak blow-back), Mało FPS-ów.

 

Natrafiłem również na Rewolwer DW 4 - Również całkiem fajny, Mała gazożerność (1 kapsuła starcza na 80-120 strzałów), Drogie dodatkowe naboje, Trochę wychodzący poza mój budżet.

No i oczywiście również w ofercie mam JG202 (Metalowy odpowiednik MP5 Galaxy), nie wiem dlaczego jest droższy od JG201.

W ofercie mam też JG069.

 

Chcąc strzelać do butelek/puszek, tarcz w ogrodzie, nie potrzebny mi mega zasięg 50m - wystarczy mi i 20m. Nigdy wcześniej nie trzymałem repliki więc wole przemyślane zakupy.

 

Ważne dla mnie czynniki:

-Cena (do 360zł za replikę)

-Koszty eksploatacji

-Zasięg (minimalny to 15m)

-Żywotność (Jak najdłużej)

-Dostępność części zamiennych

-Realizm (Full Metal, Blow-back [w gaziakach] )

-Celność

 

Powyższy tekst tyczy się tego która replika jest dobra a którą odrzucić. Fajnie jak by panowie z forum po oceniali/opisali wyżej wymienione repliki.

Edited by bros550
Link to post
Share on other sites
(...)korpus szybko pęka, nawet po tym że ani razu nie upadł(...)

Kto Ci takich bzdur nagadał? Mam tę replikę od czterech lat, najpierw używała ją +Aris+, od roku używam ja, poza tym wielokrotnie była pożyczana kolegom z naszego teamu i jakoś do tej pory korpus jest CAŁY! :icon_confused:

 

Ps

Dodam, że kilkakrotnie upadła i na glebę i na twarde podłoże (beton)...

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Pewnie jakieś kilkaset osób

 

https://www.google.pl/search?q=PDW+galaxy+broken+body&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=3jLrU8SjM_Tb7AapnIGwCQ&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1024&bih=667

 

Niestety kolba trzyma się na dwóch kołkach przechodzących przez body z badziewnego plastiku, blisko krawędzi i to cienkiego. Pęka zwykle w pierwszych miesiącach użytkowania. Znajdę czas to porobię foteczki kilku sztuk które mam w piwnicy (piwnica robi mi za śmietnik teamu czyli za niezłe miejsce na tą mp5).

 

Oczywiście, w wersji K niema kolby- niema problemu. Ale niema kolby :D.

Link to post
Share on other sites

Zamiast cm.028 weź akacza od SPARTAC-a, to samo co cyma tylko w lepszej budzie. Choć skoro stać Ciebie na cymke i zmianę body, to polecę RK, bo cyma 400 + buda 100-200 (chyba, że chodzi Ci o zakup na raty). Nie ma sensu kupować pistoletu na główną- chyba, że coś TM. Patrz po sklepach, może będzie promocja na rk, jeżeli nie- idź i zarób.

Link to post
Share on other sites

Pieczarka, rozumiem, czyli ten problem dotyczy wyłącznie wersji PDW. W tym przypadku zgodzę się, choć i na to jest dość prost sposób (używałem PDW przez ponad rok i nic mi nie pękło), ale to nie w tym temacie.

 

Bros550, moje typy to pierwszy i ostatni. 2, 3, 4 i 5 to repliki krótkie, boczne, nie są najlepszym pomysłem na rozpoczęcie zabawy w ASG. JG202 to nic innego jak MP5K tyle, że "orisowany", nie znam go na tyle żeby określić jego jakość i porównanie z MP5K [GALAXY].

 

Ps

Pisaliśmy z Panem-Kozaqiem jednocześnie, podpisuję się też pod tym co napisał.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Zamiast cm.028 weź akacza od SPARTAC-a, to samo co cyma tylko w lepszej budzie. Choć skoro stać Ciebie na cymke i zmianę body, to polecę RK, bo cyma 400 + buda 100-200 (chyba, że chodzi Ci o zakup na raty). Nie ma sensu kupować pistoletu na główną- chyba, że coś TM. Patrz po sklepach, może będzie promocja na rk, jeżeli nie- idź i zarób.

 

Nie mogę kupić wszystkiego naraz.

 

Pieczarka, rozumiem, czyli ten problem dotyczy wyłącznie wersji PDW. W tym przypadku zgodzę się, choć i na to jest dość prost sposób (używałem PDW przez ponad rok i nic mi nie pękło), ale to nie w tym temacie.

 

Bros550, moje typy to pierwszy i ostatni. 2, 3, 4 i 5 to repliki krótkie, boczne, nie są najlepszym pomysłem na rozpoczęcie zabawy w ASG. JG202 to nic innego jak MP5K tyle, że "orisowany", nie znam go na tyle żeby określić jego jakość i porównanie z MP5K [GALAXY].

 

Odpowiem ci cytatem:

Chcąc strzelać do butelek/puszek, tarcz w ogrodzie
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...