Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Które lipo kupić ?


Recommended Posts

Więc sprawa jest taka.W mojej m-ce siedzi sobie silnik hi-speed G&p m120 i sprężyna elementa m135.Niestety moja batka nimh 9,6v 3300 nie daje rady z tym konfigiem (wytrzymuje około 1500 kulek).Pora chyba zmienić na Lipo.Pytanie jakie........ 11,1 trochę się boje , bo i tak na tej 9,6v mam zadowalający mnie rof 20 k/s.Brać 11,1v czy 7,4 z dużym prądem rozładowania np tą : http://modele-katowice.pl/p/340/12399/redox-7-4v-3300mah-lipo-30c-7-4-v-akumulatory.html

Nie zależy mi na zwiększeniu rofu tylko na dłuższym trzymaniu baterii.

Edited by Shaq
Link to post
Share on other sites

Rof może trochę spaść ~1-2k/sec ze względu na róznicę w napięciu. Ale to dużo zależy od tego w jakim stanie jest aktualna bateria. Z tego co piszesz wynika, że w słabym więc myślę, że dużej różnicy nie będzie.

 

Jeśli nie ogranicza Cię wielkość, to weź sobie coś takiego

ewentualnie

 

Jakaś bardzo wysoka półka lipoli to nie jest, ale chociaż mają zbliżone wartości do tych wypisanych na opakowaniu ( jakościowo podobnie do Redoxa jak nie trochę lepsze ). Przy takich pojemnościach o ładowaniu baterii możesz zapomnieć na kilka strzelanek :D

Link to post
Share on other sites

Na springu m130 od shs batka trzymała duuużo dłużej.Wez pod uwagę ze tam jest silnik hi speed na standardowych zębatkach :)

Jak spadnie trochę rof to się tragedia nie stanie , byle mi to wszystko nie pójdzie z dymem albo coś w gb nie zmieli :) PS Wolałbym chyba tego redoxa jesli się nada bo mogę go w sklepie odebrac sam :) batka będzie w stałej kolbie m15

Link to post
Share on other sites

Silnik bierze tylko tyle prądu ile potrzebuje a nie tyle ile może dać bateria ( chyba, że dojdzie do zwarcia ). Generalnie każda 7.4V będzie dawać taki sam rof pod warunkiem, że zaspokaja napięciowo i prądowo silnik. Więc w Twoim wypadku czy ten Redox czy coś z tego co ja podałem będzie się różnił tylko tym ile kulek wytrzyma.

 

A co do silnika G&P M120 to widziałem wariatów którzy używali go na m150 + zębatki o standardowym przełożeniu i o dziwo to miało rof większy od kuszy :D

Link to post
Share on other sites

Czyli co. Mogę spokojnie brać lipo 7.4 3300 mah 30c bez obaw ze jakoś drastycznie spadnie rof , a batka wytrzyma przynajmniej jedna strzelankę (paczkę kulek) ? :icon_smile:

Zależy jak dużą paczkę bo są po 1000 i po 8000 kulek. :icon_wink:

Ja mam baterie 7,4V, 1300 mAh, 25/50C i wytrzymuje kilkugodzinną strzelankę (sprężyna M120). Fakt, że ja strzelam 300-500 kulek, bo nie używam repliki jak kosiarki.

 

Ps

Rof jest nieco nawet lepszy niż na 9,6 NiMh, a 3300 mAh, to prawie tyle co 6000 na NiMh.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Lipo woltarz nadrabia amperami, ale to od silnika zależy czy to wykorzysta. Neodym z niebieską dupą od cymy na LiPo ciągnie wolniej niż na stock 8,4V NiMhu. Szary silniczek ze spceny lepiej łyka prąd z lipola i tu już 7,4V działa porównywalnie z 9,6V. Są silniki które jeszcze więcej wyciągają z lipoli. G&P do mało efektywnych nie należy, więc rof pomimo iż to high speed na macnym springu, nie powinien pójść w dół.

Link to post
Share on other sites

Bo wszędzie są przeciętne silniczki jak w Specnie. Cyma idzie w moment obrotowy, a nie w szybkość. Będzie się zawsze wolno kręcić, ale powolutku wyciągnie nawet tira z rowu :D

 

Edit

Ah z lipo = Ah z NiMh

Cała magia z tym, że napięcie w nimhu leci momentalnie, dlatego wcześniej kończy żywot jako coś co ma zasilać replikę. W lipo napięcie spada wolniej, poza tym replika przestaje strzelać kiedy praktycznie równo z krytycznym napięciem na lipo, więc można w karabinie wycisnąć z takiej baterii praktycznie 100%.

Nimh jeszcze długo starczy jako zasilanie do pilota, zanim zjedzie do swojego krytycznego.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...