Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Smart Gas


Recommended Posts

  • 2 months later...

Wiem, że trochę późno, ale odpowiem na Twoje pytanie - Pokusiłem się o krótki test.

 

Uczestnicy:

Pro Tech Enchanced Formula

Smart Gas

Propan

 

Urządzenie testujące: STI Tac Master ASG(KJW) oraz chrono Xcortech X3200

 

Smart Gas vs ProTech: Jak dla mnie to jest dokładnie to samo. Butle są identyczne, taki sam wymiar, dysze, taka sama waga (518g pełne, nie używane). Podobnie z FPSami i siłą BB, nie ma różnicy - na kulkach 0,25g G&G moc oscylowała w okolicach 265FPS, temp ok 15*C. Różnią się tylko etykietą i wg, mnie na tym różnice między nimi się kończą. Nawet na spodzie butli mają identyczne oznaczenie - myślę, że to nie przypadek.

 

W porównaniu do czystego propanu - kop i FPSy są takie same. Pamiętam, że na butlach Colemana miałem zwykle mocniejszego kopa i nieco więcej FPS w porównaniu do zwykłego gg z Taiwanguna. Tutaj użyłem propanu Worthington i wszystkie gazy wypadły praktycznie identycznie. Co do syfienia silikonem, to jak narazie się nie wypowiem, bo przez klamke podczas testu przeszło raptem po 3 magi każdego gazu, jakiegoś oszałamiającego usyfienia nie zauważyłem.

 

Podsumowując - testowane gazy są spoko, brać który tańszy :icon_wink:

 

PS: Miały być zdjęcia, ale mimo usilnych prób Dropbox chyba mnie nie lubi. I zdjęć nie będzie.

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Wiem, że trochę późno, ale odpowiem na Twoje pytanie - Pokusiłem się o krótki test.

 

Uczestnicy:

Pro Tech Enchanced Formula

Smart Gas

Propan

 

Urządzenie testujące: STI Tac Master ASG(KJW) oraz chrono Xcortech X3200

 

Smart Gas vs ProTech: Jak dla mnie to jest dokładnie to samo. Butle są identyczne, taki sam wymiar, dysze, taka sama waga (518g pełne, nie używane). Podobnie z FPSami i siłą BB, nie ma różnicy - na kulkach 0,25g G&G moc oscylowała w okolicach 265FPS, temp ok 15*C. Różnią się tylko etykietą i wg, mnie na tym różnice między nimi się kończą. Nawet na spodzie butli mają identyczne oznaczenie - myślę, że to nie przypadek.

 

W porównaniu do czystego propanu - kop i FPSy są takie same. Pamiętam, że na butlach Colemana miałem zwykle mocniejszego kopa i nieco więcej FPS w porównaniu do zwykłego gg z Taiwanguna. Tutaj użyłem propanu Worthington i wszystkie gazy wypadły praktycznie identycznie. Co do syfienia silikonem, to jak narazie się nie wypowiem, bo przez klamke podczas testu przeszło raptem po 3 magi każdego gazu, jakiegoś oszałamiającego usyfienia nie zauważyłem.

 

Podsumowując - testowane gazy są spoko, brać który tańszy :icon_wink:

 

PS: Miały być zdjęcia, ale mimo usilnych prób Dropbox chyba mnie nie lubi. I zdjęć nie będzie.

 

Co Smart Gas i ProTech jest to dokładnie to samo, skład mieszanki jest taki sam, różnicą jest TYLKO etykieta, jeden i ten sam POLSKI producent: ProTechGuns

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Nie ma żadnej różnicy między Smart gazem a Pro Tech Gazem, to jest ten sam skład mieszaniny i ten sam producent, różni go jedynie etykieta, na której jest napisane że jest lepsze działanie gazu w temperaturze DO +5 st. C na Smart gazie a DO 0 st. C i poniżej w Pro Tech Gazie, sam używam, kontaktowałem się z producentem i potwierdził mi to.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Zgodnie z informacjami zawartymi w wątku, bez obaw wstawiliśmy nazwę Smart Gas na miejsce Pro Tech'u na stronce. Dziś przeprowadziliśmy mały test na wadze i tak:

Najmniejsza butla mieści w sobie 50 g gazu, największa ~360 g gazu. Jako użytkownik propanu czuję się szczerze zaskoczony - ceny Coleman'a ostatnio malowały się w granicach 50-55 zł za 450 g butlę.

 

Jedyne co bym zmienił, to dysze - jestem zwolennikiem metalowych, uważając, że te plastikowe ze względu na kiepskie (moim prywatnym zdaniem) wykonanie uszkadzają mi zaworki.

Edited by asas
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...