Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początek przygody z ASG.


Recommended Posts

Witam, zaczynam swoją przygodę z airsoftem i mniej więcej już wiem czego chce, mianowicie na początek chce zakupić repliki gazowe z Umarexu HK 416 i HK USP, interesuje mnie opinia użytkowników na temat tych replik. Drugie pytanie czym dokładnie różni się hk 416 od 417 ? Proszę o wyrozumiałość (to moje początki) i dziękuje :)

Link to post
Share on other sites

HK 417 strzela amunicją 7,62x51mm, tzw. 7,62 NATO.

HK 416 używa amunicji 5,56x45mm, tzw. 5,56 NATO.

 

Z airsoftowego punktu widzenia - magazynki do 417 są po prostu większe (gabarytowo, pojemność to kompletnie inna broszka), więc można ich zabrać ze sobą mniej niż magazynków do repliki standardu M16/M4 (takiej jak 416).

 

Co do firmy Umarex - byłbym bardzo ostrożny. Lepiej poczytaj sobie w odpowiednim dziale, kto dla nich produkuje Twoją wymarzoną replikę, i czy nie jest to jakiś szajs.

Link to post
Share on other sites

Tylko poinformuję. Złożenie sensownego GBBR to koszt co najmniej dwóch średnich krajowych. Po pierwsze replika, po drugie zapas magazynków, bo inaczej zostaniesz rozjechany przez ciecia z byle hicapem. Koszt maga ponad 100zł, pojemność 30 kulek, sam policz ile potrzebujesz. Jeśli masz już magazynki to wypada popracować nad celnością i zasięgiem tego wynalazku. VFC klepiące HK dla Umarexa, niestety nie jest najsolidniejszą konstrukcją, wymaga poprawek. Tu kolejny strzał, części dostępne tylko za granicą. Więc tygodnie czekania na paczki, cła, VAT, do tego same części tanie nie są.

W przypadku pistoletu pdobnie.

Ludzi przerasta koszt złożenia dobrego, prostego AEGa, a Ty zaczynasz z grubej rury od GBBR. Zastanów się nad tym.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, więc czy jest może inny "lepszy" producent hk416 lub 417 w wersji gazowej ?

 

Finansowo jestem jak najbardziej przygotowany, generalnie cena nie jest istotna, pytam o awaryjność i funkcje użytkowe, chce konkretnie te modele kwestią pozostaje producent a tutaj moja wiedza się kończy.

Link to post
Share on other sites

Tokyio Marui ma chyba w ofercie HK. Problem w tym, że zewnętrznie to full platik. VFC jest super bazą, wygląda mega, a po wstawieniu wzomcninych zastępników części uzyskuje się przecudowną replikę. Poszukaj tematu o nim w dziale o gazówkach. Wszystko masz wypisane na tacy.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze kolejne pytanie, pojechałem sobie na Festy Komandosa do Dziwnowa i miałem w rękach ostrą wersje HK USP z JWK z celownikiem coś jak kolimator czyli cieńka z wyświetlaną czerwoną kropką, czy spotkaliście się może z taką repliką ?

 

Tokyio Marui ma chyba w ofercie HK. Problem w tym, że zewnętrznie to full platik. VFC jest super bazą, wygląda mega, a po wstawieniu wzomcninych zastępników części uzyskuje się przecudowną replikę. Poszukaj tematu o nim w dziale o gazówkach. Wszystko masz wypisane na tacy.

Czyli generalnie jest to super baza do upgrade ?

Link to post
Share on other sites

Powiem tak- jesteś totalnie świeży. Nie kupuj gaziaka na początek. Utopisz hajs i tyle. Wielu było takich co zaczynali od autogaziaka. To jest skarbonka bez dna. Repliki gazowe mają sens jeśli masz je u kogo serwisowac i masz gdzie nimi strzelać. Miałem 3 znajomych z gaziakami. Wyglądało to tak, że my latalismy co 2 tyg po lesie a oni po sklepach z częsciami. Szybko pozbyli sie gazówek i kupili AEGi. Mówiąc szybko miałem na mysli kilka miesięcy.

 

Twóje pieniądze i Twoje nerwy. Zrobisz jak uważasz ale prosiłes o porady więc widzisz, że kolorowo nie jest.

Link to post
Share on other sites
Dziękuje i właśnie o takie opinie mi chodzi.

Co najczęściej pada w gazówkach ?

Zależy od wykonania, w replikach z szajs metalu WE od zespołu dyszy począwszy na tracących kształt częściach zewnętrznych kończąc. Pochwaliłbym raz jeszcze ich magazynki, ale chyba powoli zaczynają mi puszczać, albo zapominam ich nabijać.

GBBR to jedna z tych rzeczy, która powinna być bardziej fanaberią niż asem w rękawie. Pistolety są okej, ale to też już poziom wyżej od AEGowego plug-and-play :D

Link to post
Share on other sites

Ssam posiadam HK416D od VFC/Umarex. Replika zewnętrznie wykonana cudownie, gdy przyszła sprawdziłem na chronografie - 300fps (325 podane przez producenta), ale zasięg jest zadowalający jak na tę moc.

 

W tej chwili chyba nie jest dostępna, kupiłem na specu (chyba ostatnią sztukę, przepłaciłem, ale musiałem ją mieć - rekonstrukcja). :P

 

Tuning jest drogi, lecz moim zdaniem opłaca się dla samej "budy" :icon_smile: Ale widzę, że nie patrzysz na koszta, więc zakładam, że budżet masz duży i upgrade nie powinno stanowić dla Ciebie problemu :icon_smile:

 

Kolejną sprawą są magazynki. HiCap który jest dodany wraz z repliką jest tragiczny (nie chodzi o wykonanie) - trzeba go porządnie wcisnąć i ten klucz do nakręcania... ahhh... :icon_confused:

Magazynki BOYI nie podają, mówię Ci to na starcie. Posiadam MidCap'y King Arms'a i pięknie współpracują. :icon_razz2:

 

O awaryjności na swoim przykładnie nie powiem, ale znajomy który posiada replikę w stocku zachwala i poleca - żadnej awarii, nawet zacięcia. :icon_biggrin:

Edited by Madeusz
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o HK416 to jest ciężko z AEGami. Z jednej strony jest naprawdę ładny VFC, ale wewnętrznie bieda. Znaczy strzela i nawet jest w miarę bezawaryjny, ale na 320fps to w lesie wiele nie zrobisz, a podciągnięcie go pod 400-430fps wiąże się z wymianą większości bebechów. Z drugiej strony są tanie chińczyki, które z wyglądu już tak ładne nie są, i może mają te swoje 400fps ale są bardzo awaryjne zwłaszcza boyi. Więc albo kupujemy VFC za grubą kase i tuning, albo taniej chińczyka i też tuning. Oba wyjścia są dla początkującego złe. A szkoda, że porządnych HK nie ma.

Link to post
Share on other sites

Dobre 5 lat biegałem mając ~300fps i bawiłem się świetnie. Tyle, że ja w pewnych kręgach miałem pseudonim "teleportacja"...

A tak poważnie... Kup stockowe elektryczne HK od VFC, polataj chwilę ze stockiem, a jak Ci będzie mało to po kilku strzelankach zainwestujesz w tuning i będzie git.

Link to post
Share on other sites

Dobre 5 lat biegałem mając ~300fps i bawiłem się świetnie. Tyle, że ja w pewnych kręgach miałem pseudonim "teleportacja"...

A tak poważnie... Kup stockowe elektryczne HK od VFC, polataj chwilę ze stockiem, a jak Ci będzie mało to po kilku strzelankach zainwestujesz w tuning i będzie git.

I taką właśnie decyzje podejmę, dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...