Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To ja dołoze jescze pare słow o Famasie. Posiada on HU a nawet cała komore. U kolegi byl przekrzywiony dlatego zasieg mial mniejszy. Po zainstalowaniu dluzszej lufy zrobilismy pomiary.

Zasieg maksymalny na kulkach 0,2 to +/- 40m(zmierzone).

A +- bo niektore kulki spadly na 38m a niektore na 44.

Zaczepy na pas taktyczne są solidne jak i pazur przeładowania. Pazur chodzi lekko wygodnie i pewnie. A z tego co widze na zdjeciach FAMAS CYBERGUNA to najprawdopodbniej TO SAMO co allegrowy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Czytam wasze forum juz od jakiegos czasu ale postanowiłem zapisac sie dopiero teraz. Temat FAMAS... Airsoftguns oferuje ów za 99zl czy jakos tak

Własnie od nich kupiłem. Postanowiłem wiec podzielic sie wszelkimi spostrzezeniami.Nadmieniam jednak ze o ile jestem technikiem (elektronik ...:D ale co z tego )a z ASG miałem do czynienia mało (2 gaziaki do strzelania do puszek,i moze z 5 roznych wiatrowek-ale to co innego) kupiłem sobie guna do zabawy i postrzelania na krotkim dystansie.

OK...zaczynamy,famas dotarł po 3 dniach,spoko...pierwsza rzecz ktora sprawdzam to FIRMA....=DOUBLE EAGLE

 

1.Pudełko standardowe od groma dodatkowych czesci,złozyłem madafake całego...ciezar i wywazenie swietne,ciezszy od wiekszosci wiatrowek ktore miałęm jednakze dobrze wywazony i swietnie sie z niego strzela.

2.wyglad....plastik,twardy ale solidnie wygladajacy... pare czesci beznadziejnie markowanych wytłoczeniami ,ehhh.... kolimator=syf,laser swieci dobrze ehh... rączka ,ciagle boje sie ze sie rozleci,latarka...HAHAHA.... to jest emiter RINGu bo swieci wszedzie tylko nie tam gdzie celujemy,to włąsciwie przyżad do oslepiania (to jej wychodzi najlepiej), tłumnik ognia ok...ale tłumnik dzwieku?? BEZ JAJ TO BANAN!!!!! jest po prostu krzywy z wygladu....w sroku jest ok prosta lufa,ale z zewnatrz odrazu widac ze to krzywy falus.

3.Strzelanie.... z 5m po 3 strzałach trafiłęm w puszke z muszki,regulacja.trafia...next TANDETNY kolimator z plastiokowymi chyba szubkami... 5min i 10strzłow regulacji i rafiam do wnetrza puszki , next laser..... u to juz dalem kumplowi ktory u mnie siedział....po 3h wyregulował go na owe 5m.

Z 10 metrow gorzej,ale znow lekka korekta i puszke wgniata....

siły to nie miało aby przedziurawic.

Magazynek wywala 2 kulki przy wyciaganiu, ale jest ciezki i solidny.

Naciaganie swietne,pazur mocny i solidny,wiadomo czy sie naciagneło,i wiadomo czy załądował kulke (czy były w magazynku),naciaga sie lekko i szybko.Przy odrobinie wprawy i wyczucia dasie doscy szybko strzelac (ok 2 st/sec :P )

4. hmm...co teraz... moze niezawodnosc... po ok 200kulkach nagle sie cos zacieło.. ni holere nie chciało puscic,nie napinałsie pazur do konca...proba wszelkich ruchow...nic... LETS BEGIN THE ROZBIERATION. rozkreciłęm famasa skłądajacego sie z masy czeci i śrubek i mym oczom ukazało sie wnetrze.

Lufa aluminium,ale połowe krotsza niz jest miejsca... pieknie wygladajace zardzewaniłe walce obciazajace :D a reszte zobaczycie sobie na zdjeciach

 

www.nrv.za.plfamas1.jpg

www.nrv.za.plfamas2.jpg

www.nrv.za.plfamas3.jpg

www.nrv.za.plfamas4.jpg

Hopupa to niema,ale da sie dorobic,to samo lufa zabiore sie do wymiany na dłuzsza.Sprzezyne mozna wzmocnic ładowanie i tak dobrze idzie.

Mam tez w planie przerobic lekko body i zamiec pare rzeczy w wnetrzeu na metal (ma sie tokareczke,frezareczke i full warsztacik :] )

 

dobra to tyle (chorym i zmeczony) jak sa pytania to odpowiem,jak nie ma to moze cos dopisze...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

witam

ja posiadam tą replike!

z 5m przebija na wylot 2 pudełka tekturowe... a jak sobie strzelałem rano leżąc jeszcze na łóżku i trafiłem zamiast w owe pudełka w doniczke to w mak sie rozbiła xD...

hop-up słaby i lekko znosi kulki ale rozbiore go i zobaczymy co da sie zrobić! niedługo napisze jak sprawuje sie po poprawkach!

pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

Ok. Osobiście nie posiadam tego FAMASA ale w grupie mamy 5 sztuk z czego 1 z CG.

FAMAS z CG niczym nie różni sie od tego z DE. Wszystko to samo.

Ok zgodze sie sie nie posiada HU. Za to posiada BAX tak samo jak ten z CG.

Człowieka mozna trafic z 25m dalej juz kulka leci gdzie chce. Trzeba ustawic odpowiednio komore BAX i bedzie git.

Max zasieg oceniam na 40m. Wyglada ładnie, ale niestety w wiekszosci przypadkach gwint do nakrecenia tlumika lub kompensatora jest krzywy. Dlatego na tym zdjeciu bylo to krzywe.

Ogólnie jak ktoś posiada warsztat i umiejetnoscii to moze bez problemu kupic.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam tego FAMASA, jest naprawde dobry...kulki 0.12 czasami schodzą po ok. 10-15m, jednak z 0.20, 0.25 skuteczny zasięg wynosi ponad 20m, czasami mam wrażenie, że nawet ok. 30...narazie nic z nim nie robię, jednak już niedługo mam zamiar go stuningować...powiedzcie mi prosze: jak i gdzie ustawić komore z HU??Gdzie zakupić rurkę alum., która będzie ok. do niego...co w ogóle można zrobić, żeby jego zasięg skuteczny sięgał 40m... :?: :?:

Link to post
Share on other sites
co w ogóle można zrobić, żeby jego zasięg skuteczny sięgał 40m...

 

Kupić Famasa z TM lub jakiejś innej dobrej firmy... :?: :lol:

Poważnie, to możesz wstawić sprężynę z wiatrówki, ale trzeba we dwóch naciągać i długo nie wytrzyma... :D. Daj podkładki pod sprężynę.

Link to post
Share on other sites
Gdzie zakupić rurkę alum., która będzie ok. do niego

Jeśli gdzieś w pobliżu masz sklep typu OBI to tam można dostać takie rurki, ktore bedą pasować.

co w ogóle można zrobić, żeby jego zasięg skuteczny sięgał 40m...

Poza dorobieniem hop up'a można jeszcze wstawić mocniejszą sprężyne i uszczelnić tłok oraz cały układ. Tylko nie dawaj za mocnej sprężyny bo nie wytrzyma tego albo tłok i cylinder albo mechanizm spustowy.

Poważnie, to możesz wstawić sprężynę z wiatrówki, ale trzeba we dwóch naciągać i długo nie wytrzyma...

Poważnie to taka sprężyna to by chyba nie weszła do tego. A pozatym nawet jak by dało rade ją włożyć to wątpie, aby udało to sie naciągnąć i oddać przynajmniej 2 strzały.

Daj podkładki pod sprężynę.

Nie ma sensu dawać podkładek, gdyż to daje tylko chwilowy efekt, lepiej odrazu wstawić mocniejszą sprężyne.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Nie ma sensu dawać podkładek, gdyż to daje tylko chwilowy efekt, lepiej odrazu wstawić mocniejszą sprężyne.

 

Ja myślę ekonomiczne.

Nowa sprężyna kosztuje... Dobre podkładki kosztują po 1 gosz za sztukę (moneta). Wogóle cały ten karebin to "chwilowy efekt" więc nie inwestuj w niego za dużo. Podkładki to najrozsądniejsze wyjście.

Link to post
Share on other sites
Podkladki pod, nad, przed, w sprezynke czy gdzie??
Za - na prowadnicę. Tłok jest wtedy lżejszy.
jak i gdzie ustawić komore z HU??
Z tyłu, przed magazynkiem.

 

co w ogóle można zrobić, żeby jego zasięg skuteczny sięgał 40m...
To nie VSR'ka, która wyciąga po 50-60 m zasięgu... Chyba nawet FAMAS z CG tyle nie wykręca.
Link to post
Share on other sites

Podobno ten Famas jest identyczny jak ten z CG...rozebrałem go i jest naprawde pożądnie zrobiony:ma HU!!Napiszcie mi tylko prosze jak wygląda BAX...bo ja mam taką jakby komorę, w środku, której jest gumka, jedną z częsci tej komory jest taka nakładka na gumkę, która ma takie dwa "cypelki",one naciskają na gumkę...jeśli chodzi o podkładke, to czy jak wsadze 3mm, to coś się popsuje?? :?: Prosze o szybką odpowiedz!!

Link to post
Share on other sites
Podobno ten Famas jest identyczny jak ten z CG...rozebrałem go i jest naprawde pożądnie zrobiony:ma HU!!Napiszcie mi tylko prosze jak wygląda BAX...bo ja mam taką jakby komorę, w środku, której jest gumka, jedną z częsci tej komory jest taka nakładka na gumkę, która ma takie dwa "cypelki",one naciskają na gumkę...jeśli chodzi o podkładke, to czy jak wsadze 3mm, to coś się popsuje?? :?: Prosze o szybką odpowiedz!!

Tak to co opisaleś to jest BAX .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

WITAM

 

Groszówka jako podkładka nie wchodzi w grę! Nie wejdzie do tłoka! Co do HU to proponuje wyciąż z karty telefonicznej (takiej do automtu) mały kwadracik i przykleić do tych "cypelków" nacisk na gumke będzie wtedy plaski! Polecam wstawienie dluzszej lufy! Co do sprezyny to wyjmij stockową i goń do metalowego sklepu! dobierz coś tych rozmiarów tylko twardszą (bez przesady)!

 

PS. Pozdrawiam Moderatora :D :wink:

 

BYE

Link to post
Share on other sites

Po co ten kwadracik??!!Czy polepszą się osiągi??!!Czy tą lufe można zastąpić rurką z np. OBI??Sprężynka jest nawet mocna,a jeżeli chciałbym mocniejszą dać, to musiałbym kupić metalowy cylinder i tłok...ile chcesz za te części??!!

 

Jeśli ogłasza się na forum, to odda Ci je za darmo -> tylko takie ogłoszenia się tu zamieszcza, jeśli chcesz coś od niego kupić - napisz mu PM. - Medi.

Link to post
Share on other sites

WITAM

 

Tak jak ten kwadracik spowoduje że dociskana będzie cała gumka HU a nie tylko te dwa punkty! Zmniejszy się tym samym zużycie i celność! (u mnie jeden z tych cypelków wystawał bardziej i kulka była podkręcana w górę i lekko w prawo co powodowało zmianę toru lotu kulki). Co do części to ofertę daj na PW (tak jak kazał moderator :D ). Rurka z OBI się oczywiście nadaje ale 3ba zmierzyć jej średnicę wewnętrzną (powinna mieć ok. 6.3).

 

I to chyba tyle :!:

 

POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...