Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kilka pytań(okulary ochronne,bateria)


Recommended Posts

Dwa razy tak. Acz Zajcu ma rację. Złącze tdeans kosztuje poniżej 3 złotych lutowanie to dosłownie pięć minut roboty.

 

Okulary ochronne kupisz za góra 6 dyszek (rozejrzyj się w innych tematach jakie polecamy) a za resztę kupisz dobrą ładowarkę do pakietów LiPo wraz z zasilaczem.

Link to post
Share on other sites

Ależ ja się nie nabijam. Uważam tylko, że ładowarka za 150zł nie jest absolutnie konieczna do LiPo. Jest ona z pewnością wygodna bo ma opcje rozładowania, ustawiania prądu ładowania, działa z różnymi pakietami (nie tylko LiPo) itd. itd. Moja ładowarka działa tylko z LiPo 2s i 3s, potrafi je tylko naładować, ale działa i jest (w mojej ocenie) bezpieczna. Poza tym, tak jak napisał Hindus, nie demonizujmy tych tanich ładowarek bo gdyby były tak złe jak je malują to co dwa, trzy dni wybuchałyby pożary z ich powodu i już zostałyby zakazane ze względu na zbyt duże zagrożenie pożarowe.

Link to post
Share on other sites

Wiem że tańsze to też dobra opcja, po prostu osobiście wole te "uniwersalne" ze wzgledu na ilość opcji. Akurat to z paleniem domów i zabijaniem rodzin to troche przesada, nie słyszałem by kiedykolwiek ktoś miał taką przygode. Głównie liczy się aby ładowarka nie uszkadzała powoli baterii, jeśli ładuje dobrze to i może być tania :)

Link to post
Share on other sites

Również mam prostą ładowarkę ładującą przez złącze balansera. Do tego mam też słynnnego Imaxa B6 i jeszcze jedną ładowarkę, typowo modelarską.

Wniosek - ładowarki ładujące przez złącze balansera, kosztujące po 40-50zł to doskonałe ładowarki, które doładowują bez problemu zarówno baterie 7,4V, jak i 11,1V.

Swojej używam już ze trzy lata na kilku pakietach li-po i nie ma problemów ani z lipolcami, ani z ładowarką.

Co jakiś czas sprawdzam napięcie na celach Imaxem - wszystkie doładowane i wybalansowane na równo.

 

Podobne doświadczenia ma również dwóch moich znajomych, używających tego typu prostych ładowarek.

 

Nie rozumiem zatem dlaczego forumowi "eksperci" z takim zapałem polecają ładowarki średniej-wyższej klasy do akumulatorów używanych w replikach asg. To nie są wyścigi modeli zdalnie sterowanych, gdzie musimy przez 15 minut naładować baterię o pojemności 10Ah i napięciu 14,8V. Co więcej - baterie w airsofcie są rozładowywane bez porównania wolniej niż te stosowane w modelarstwie. Ładowanie przez złącze balansera jest bezpieczne i sprawne.

 

Zaoszczędzoną kasę lepiej wydać na lepsze okulary ochronne.

Link to post
Share on other sites

W cenie do 50 złotych masz również godne zaufania okulary firmy Peltor o nazwie Maxim Ballistic. Mają wszelkie atesty, które powinny być obecne dla ochrony oczu używanej do ASG. Nie wiele będą się różnic od okularów za 100/150/200 złotych i w tym wypadku raczej jedynie przepłacisz.

 

Pakiet Lipo kupić warto w sklepie RC. Będzie tanie, wydajne i z porządnym wtykiem. Zabierz replikę (lub jej część gdzie mieścić się powinna bateria), pokaż w sklepie i być może sprzedawca znajdzie coś co się tam do środka zmieści. Gorące polecany pakiet o pojemności 2.2Ah 25C 7,4V ma identyczne wymiary z pakietem mini NiMH 2/3 złożonym z 7 ogniw czyli 8,4V. Jako, że 90% replik długich AEG musi pomieścić w sobie taki własnie pakiet NiMH, to pomieści również lipo, o którym wspomniałem wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Poniżej 50 zł można kupić okulary Bolle Contour Metal CONTPSI. Bardzo wygodne, nie ześlizgują się z nosa, dobrze chronią oczy przed postrzałem z boku i posiadają metalową ramkę, więc mniejsze ryzyko, że coś pęknie czy się złamie. Na największym serwisie aukcyjnym przyciemniane są poniżej 50 zł, ja swoje przezroczyste kupiłem kiedyś za podobną kasę.

Edited by Head Crusher
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...