Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie wiem jaki dokładnie w środku jest gb boyi, jednak podejżewam że części podobnie jak ares (boyi to kopia aresa), ale co do pytań:

-ja bym wstawił dobrą lufę o tej samej długości co stock.

Jaką? A to zależy, z budżetowych polecam:

*stalowa pps 6.03

*nie z doświadczenia, a z wypowiedzi na forum, trochę droższa, stalowy madbull, nie wiem tylko czy znajdziesz w tej długości.

Jeśli nie żal Ci pieniędzy na lufę, która kosztuje prawie tyle co replika to

*prometheus

 

Do tego silikonowa gumka, od siebie polecę niebieskiego madbulla

 

Co do gb, zgodzę się w dużej mieże z przedmówcą, aczkolwiek sprężyna to nie musi być guarder, są tańsze sprężyny. Ja bym koniecznie wymienił prowadnicę, jeśli jest taka sama lub gorsza jak w aresie, to prędzej czy później padnie. Stalowa, łożyskowana qd pasowała do aresa. Trzeba też zadbać o dobre spodkładkowanie i nasmarowanie :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok, dodatkowe dane - jeżeli chodzi o GB to był on już w serwisie, doszczelnili go tam, "spodkładkowali" i wymienili mi dysze na metalową. Co do GB to na tą chwilę więcej nie można zmienić - to dopiero ruszę jak skończy się gwarancja (raz już był w serwisie dlatego na razie wolę się zabezpieczyć).

Co do tego co do tej pory poprawiłem to zainstalowałem gumkę Systemy, wymieniłem okablowanie + mosfet i do tego lipo 7,4.

 

Tak jak pisałem na wstępie, myślę o wymianie lufy i opcjonalnie sprężyna.

Co do lufy to jak na razie jedyna jaką udało mi się znaleźć w długości 260mm to prometheus dlatego rozważam wstawienie np. 300mm.

Edited by Gawcom
Link to post
Share on other sites

Co do lufy, to wybieram już między dwoma:

1.MadBull - Stalowa Lufa Precyzyjna 6.03mm STEEL BULL - 363 mm

2.MadBull - Lufa Precyzyjna 6.03 Black Python - 363mm

 

czy ktoś ma doświadczenie z tymi dwiema lufami aby móc powiedzieć czy warto wydać dwa razy więcej na stalową?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, stal jest wytrzymalsza, więc jest mniejsze ryzyko zniszczenia lufy, odkształcenia przy zacince itp.

Po drugie, poczytaj na forum o aluminiowych lufach madbulla, a potem o stalowych (jest nawet test na stronie).

Wtedy sam będziesz potrafił uzasadnić, dlaczego warto :)

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, stal jest wytrzymalsza, więc jest mniejsze ryzyko zniszczenia lufy, odkształcenia przy zacince itp.

Po drugie, poczytaj na forum o aluminiowych lufach madbulla, a potem o stalowych (jest nawet test na stronie).

Wtedy sam będziesz potrafił uzasadnić, dlaczego warto :icon_smile:

 

Ok, dzięki za odpowiedź. Black Python już odrzuciłem, jednakże znalazłem jeszcze wersje 6,01 : MadBull - Lufa Precyzyjna 6.01 Ultimate.

Co o tym sądzisz? Nie jest to stalówka, jednakże jest to aluminium lotnicze T7075...podobno jest nawet bardziej wytrzymałe od stali

Link to post
Share on other sites

Bierz steelbula i nie marudź, najlepsza opcja do +-160zł

 

Pozostało jeszcze pytanie czy 300mm czy 363mm. W teorii 300 wcisnę bez dokupywania dodatkowych przedłużek. I tu pytanie czy warto jednak zainwestować i kupić 363mm czy raczej dać sobie spokój bo zysk nie będzie duży?

Link to post
Share on other sites

Różnica nie duża, jeśli w ogóle zauważalna (zależy od wielu czynników, szczelności układu itp), A jeśli to co mówisz, że lufa ma 280mm i 300 powinnasię schować w tłumiku płomienia, nie będzie trzeba niepotrzebnie lufy przedłużać. A odkręcanie i dokręcanie tłumika żeby wyjąć/wsadzić baterię też nie jest wygodne, a jak bardzo źle pójdzie to i gwint można uszkodzić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Gawcom,

 

jaką lufę włożyłeś?

 

Jaki tłok i głowice cylindra i tłoka polecacie? Chcę jeszcze wymienić dyszę i popychacz. Cylinder zostanie stockowy. Sprężyna to max 120. Chociaż najczęściej używam 105.

Edited by kero
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Rozebralem gb, wyczyściłem, przesmarowałem. I niespodzianka - w gb leżała sobie, przyklejona smarem do gb nad zębatką tłokową podkładka kontrująca. Aż strach pomyśleć, co by było jakby wpadła między zębatki. Gb nie był rozbierany od zakupu. Ciekawe skąd ta podkładka tam się wzięła.

Edited by kero
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Dzień Dobry

 

Z racji tego, że grzebanie w replice, coraz bardziej podoba mi się, planuję zrobić kolejny tuning. Do tej pory wymieniłem okablowanie, lufę i inne pierdoły (zrobię też mosfet gdy tylko dostanę zamówione części). Przed zakupem, serwis rozłoży gb, wypodkładkował zębatki i zrobił wszystko to, co należy. Gietka po małych przeróbkach, działa bardzo dobrze, osiąga na stockowej krótkiej sprężynie około 380 fps. Celem tuningu ma być podniesienie mocy repliki do około 450-460 fps. Chodzi o grę w lesie. Do CQB dobiorę słabszą sprężynę - w końcu system jej szybkiej wymiany został do czegoś stworzony.

 

Nie chcąc bawić się w zamawianie i odsyłanie niepasujących części. Stąd moja prośba, czy może ktoś napisać jakie bebechy będą pasować? (Wątków o upgradzie jest mało, a te które są są stare). Zaznaczę, że nie zależy mi na ROF-ie - gram tylko realcapami/lowcapami i tylko na semi.

Problemy w dobrze rozpoczęły się już na etapie poszukiwania prowadnicy sprężyny.

 

PS

Wiem, że najprościej byłoby oddać wszystko do serwisanta - to rozwiązanie jednak nie da mi zbyt wiele satysfakcji. Chce spróbować zrobić wszystko samemu. Lubię uczyć się.

Link to post
Share on other sites

Ja ma wsadzone:

- tlok shs 14 zębów, niebieski - nie polecam, jest owalny w przekroju.

- glowica tloka ultimate pom, czarna, lekka, fajna.

- glowica cylindra - modify niebieska, ale do gieni lepsza jest glowica "long" - z dluższą prowadnicą dyszy, sorbopad

- dysza shs niebieska

- zębatki stockowe, są całkiem dobre.

Prowadnice sprężyny to problem, nie ma dedykowanych, każdą trzeba piłować.

Link to post
Share on other sites

Ja ma wsadzone:

- tlok shs 14 zębów, niebieski - nie polecam, jest owalny w przekroju.

- glowica tloka ultimate pom, czarna, lekka, fajna.

- glowica cylindra - modify niebieska, ale do gieni lepsza jest glowica "long" - z dluższą prowadnicą dyszy, sorbopad

- dysza shs niebieska

- zębatki stockowe, są całkiem dobre.

Prowadnice sprężyny to problem, nie ma dedykowanych, każdą trzeba piłować.

 

Znalazłem na gunfire taki zestaw bore-up od modify https://gunfire.pl/product-pol-1152202041-Zestaw-Bore-Up-do-G36C.html#tabs_58676 do tego jeszcze tłok i sprężyna.

Jaką sprężynę masz w swojej giecie i ile fps wyciągasz na takim zestawie?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

Zapytam tutaj, bo nie chcę tworzyć nowego tematu.

Mam G36 od Boyi, chciałbym wsadzić preckę. Problem polega na tym, ze w mojej giecie lufa ma 260mm, a bardziej dostępne są 247mm. Czy mogę wsadzić taki wymiar lufy (głupio to zabrzmiało, bo wsadzić mogę i 150mm). Ale chodzi mi o to czy lufa będzie dobrze osadzona? Czy może kupić np 300mm i dołożyć tłumik? Albo jeszcze przedłużyć na długość tłumika? Nie chciałbym przedobrzyć, bo reszta to stock.

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...