Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozładowywarka


Recommended Posts

Witam,

mam pytanie odnośnie rozładowywania akumulatora, a mianowicie jak mogę to zrobić bez rozładowywarki??

Ile ewentualnie kosztuje rozładowywarka?

I czy ktoś może mi wytłumaczyć jak mam sprawdzic czy akumulator jest rozładowany do 1V na ogniwo?

Mój akumulator jest stockowy z tej repliki:

http://gunfire.pl/product-pol-1152189535-Replika-subkarabinka-JG0638-czarna.html

Wczoraj dopiero przyszła, więc nie bardzo mam pojęcie jak to wszystko działa.

 

Z góry dzięki za odpowiedź !

Link to post
Share on other sites

Tą z zestawu tylko uszkodzisz akumulator, zastanów się nad zainwestowaniem w mikroprocesorową ładowarkę, którą naładujesz i NiMH, i LiPo (które swoją drogą warto rozważyć przed zbliżającą się zimą). Jest to inwestycja na przyszłość, więc lepiej nie odkładać zakupu.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie:

Czy akumulator z zestawu jest załadowany do pełna?

Ponieważ wystrzeliłem (nie ładując go jeszcze) na nim jeden magazynek ok. 470 kulek i już padł.

Teraz nie wiem czy ten akumulator taki słaby? Czy może nie był do pełna załadowany?

Za odpowiedź z góry dziękuję!

Link to post
Share on other sites

Tą z zestawu tylko uszkodzisz akumulator,(...)

Bzdura, jeśli będzie się przestrzegać czasu ładowania i nie dopuści się do przeładowania, to nic się nie stanie.

Nie każdy jest "nababem" i nie każdego stać od razu na zakup LiPo lub LiFe i odpowiedniej ładowarki.

 

Naładowałem i strzela normalnie, tylko chce wiedzieć czy batka wystarczy na niedzielne strzelanie?

Nie używaj repliki jak kosiarki, strzelaj krótkimi seriami 2-4 kulki tylko do pewnego celu, to na pewno Ci wystarczy na 4-6 godzin strzelania. Przy takim użytkowaniu nigdy nie miałem sytuacji, żeby mi bateria padła.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanko, czy mogę doładowywać ten akumulator gdy nie jest rozładowany? Czytałem gdzieś, że nie, bo mogę go uszkodzić, natomiast użytkownik Hindus napisał:

"Akumulatory NiMH mają marginalny efekt pamięci i nie trzeba ich rozładowywać."

Więc już sam nie wiem.

Edited by kemot1997
Link to post
Share on other sites

Jest tak jak napisał MarekMac. Mimo tego uważam, że szansa na uszkodzenie pakietu nieumiejętnie go rozładowując jest większa niż przez przeładowanie go. Można oczywiście kombinować z rozładowywarką, zaczynałem swoją przygodę z elektroniką konstruując właśnie takie układy do NiCd, ale budowa takiego urządzenia (chociaż części można dostać za parę złotych) wymaga mimo wszystko odrobiny umiejętności i sprzętu, a kupno gotowca to wywalanie pieniędzy w błoto - nie ma żadnej gwarancji, że taki stockowy pakiet wytrzyma dłużej niż kilka ładowań - lepiej odłożyć pieniądze na porządny sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Panowie POMOCY!

Jutro jadę na strzelanke i nie wiem ile zostało energii w batce.

Po strzelance w zeszłym tygodniu jej nie ładowałem, dzisiaj próbuję ją rozładować cały dzień, strzelam i strzelam i nic...

Od poprzedniego ładowania wystrzeliłem ok. 1000 kulek. Gdybym wiedział, że tyle wytrzyma zostawiłbym ją na jutro, a tak teraz nie wiem ile jej jeszcze zostało. Może ktoś pomóc??? Jest to stockowa bateria z g36 JG.

Za każdą pomoc dziękuję !

Link to post
Share on other sites

Ja bym optymistycznie zakładał, że te 1000kulek to brakujące 1000mAh w batce.

 

Niestety problem jest taki, że nie wiemy jaką pojemność ma bateria oraz jaki prąd wyjściowy ma Twoja ładowarka. Strzelam jednak, że ładowarka to jakieś gówno z 250 mA prądu wyjścia. 1000 / 250 * 1.4 = 5.6 czyli 5h i 35 minut.

 

Czyli podłącz na jakieś 5h i styknie. Strzelankę przestrzelasz a batki nie przeładujesz. A zawsze mógłbyś mieć woltomierz albo porzadną ładowarkę.

Link to post
Share on other sites

Przy tak niskim prądzie ciężko o przeładowanie. Jak macie wątpliwości, to ładujcie i sprawdzajcie temperaturę ogniw (nawet przez zwykłe chwycenie co jakiś czas ręką). Dopóki nie będą mocno ciepłe, można ładować dalej. Nadmiar energii zostanie oddany w postaci ciepła i to ono przede wszystkim jest zabójcze dla cel.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...