Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Proszę o pomoc w ocenie przygotowanej listy zakupów.


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Nazywam się Jarek. Zamieszkały woj.Opolskie okolice Kędzierzyna-Koźla. Latek prawie 30.

 

Żeby nie męczyć kolejnym pytaniem w stylu: Cześć jestem Jarek i lubię piwo, jaki sprzęt kupić na ASG? Stworzyłem listę w oparciu o poradniki i proszę jedynie o uzupełnienie tego czego brakuje bądź poprawienie tego co wydaje się wam złym pomysłem.

 

Zakupy planuję dopiero na wiosnę ! A może lepiej zimą? Jest coś takiego jak sezonowa wyprzedaż w ASG?

 

1.Budżet - Załóżmy, że jedynym ograniczeniem jest rozsądek (biorąc pod uwagę, że to sprzęt dla nowicjusza).

Jeżeli społeczność nie jest zbyt hermetyczna (a wygląda na grupę fajnych, pozytywnie nastawionych ludzi) i uda mi się załapać na jakieś fajne imprezy to dla poprawienia krążenia na świeżym powietrzu jestem w stanie wydać nawet kilka tysięcy (byle nie musiałbym powtarzać takich zakupów zbyt często).

 

2.Broń podstawowa 400-600zł - zgodnie z poradnikiem CM.003

Podobają mi się G36 i podobne z szynami RIS.

 

Martwi mnie trochę FPS CM.003. Podobno norma na imprezy to 350 i czasami wyższa wartość jest wręcz zabroniona. Nie chciałbym na starcie tracić gwarancji na rzecz wymiany sprężyny. Może jakaś replika G36 z wyższej półki ale FPS na "imprezowym" poziomie? W poradniku jest firma Ares ale ma system BB i nie wiem czy to dobrze czy źle. Niektórzy piszą, że o ile w pistoletach gazowych jest to w miarę fajny bajer o tyle w karabinach jedyne co z tego jest to głośne klekotanie.

 

3.Broń boczna 200zł – z.z.p. CM.030 replika Glocka 18C

Celowałem w dwie bronie elektryczne ale im więcej oglądam tym bardziej mam ochotę na Gazowy z systemem BB dla samej przyjemności.

 

4.Ubiór (założyłem, że lepiej kupić osobno ochronę na głowę, oczy i zęby)

- Hełm 100zł (taki z dobrą wentylacją i funkcjonalnością)

- Kominiarka – 50zł

- Okulary/Gogle – 50-100zł

- Ochrona twarzy – 12zł (pianka pod kominiarkę)

- Mundur 200złz cienkiego materiału, jedynie w celu kamuflażu na wierzch. Później może coś więcej. Ciekawi mnie jak by się sprawdzały spodnie robocze z marketu za 100zł. Miałem takie do pracy. Mają dużo fajnych kieszenie i pasków, są wytrzymałe i można do nich wsadzić gąbki „chroniące” piszczel i kolano.

- Buty – mam całkiem fajne buty za kostki Dr.Martens póki co wystarczą.

- Rękawice Taktyczne :icon_wink: – 50zł

- Ochraniacze na kolana/łokcie – potrzebne?

 

5.Akcesoria

- kamizelka 140zł zastępująca pas, ładownice i kaburę

- Optyka do G36 ok. 400zł

Tu jeszcze się nie zdecydowałem. Używanie lornetki na odległościach do 100m byłoby chyba nieporęczne więc może optyka z zoomem do oglądania terenu i kolimator? Co powiecie o czymś takim:

 

OPCJA 1 - 370zł (najbardziej mi się podoba)

http://www.specshop....X_Magnifier_QD3 magnifier na Pivocie 260zł

http://www.specshop....RD_1x30_-_11096 110zł Kolimator (tu może być coś droższego jeżeli ten jest kiepskiej jakości)

 

OPCJA 2 – 410zł

http://www.specshop....tor_4w1_-_15099 Niski kolimator na uchwyt górny 230zł

http://www.specshop....em_x_3.5_do_G36 Uchwyt górny z wbudowaną lunetą x3.5 180zł Czy metalowy uchwyt zrobi dużą różnicę?

 

OPCJA 3 - 400zł

http://www.specshop....imatorem_do_G36 Combo bombo wszystko w jednym (wymiana pewnie boli jak drzazga we ******) wygląda najsolidniej ale przypomina dziurkę od klucza.

 

Nie chcę też wydawać zbyt dużo na optykę żeby nie płakać jak mi ją ktoś zbije kulką. Podzielenie na dwie części wydaje się rozsądne (mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia obu).

 

- Magazynki zapas. po 4 do obu broni – ok. 4x25+4x30=220zł

- Lepsze akumulatory? – załóżmy 100-200zł ? a może stockowy CM.003 da radę?

- Ładowarka - 150zł

- gumka hop-up? 20złgumki wymienia się z zasady czy może ta CM.003 ma już wystarczająco dobrą?

- zestaw kulek – 100zł

 

Jakie inne rzeczy warto wymienić/dokupić w tych broniach na początku (tak by nie stracić gwarancji)?

 

Taki zestaw mieści się w granicy 2200-2550zł. Ludzie dają więcej za nadgryzione jabłka. Dlatego zakładam rezerwę do 3000zł (może noktowizor lub krótkofalówka).

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, uwaga natury "technicznej" - czerwony kolor jest zarezerwowany dla administracji. W przyszłości go nie używaj.

Jeśli chodzi o promocje to przed świętami (i po świętach) zazwyczaj są, ale prawda jest taka, że trzeba polować bo prawie zawsze w jakimś sklepie są promocje.

2. CM 003 już nie robią niestety. Możesz kupić Cm 011 - nie jest aż tak dobra jak 003, ale daje radę.

3. Cm 030 - Dobrze.

4. - hełm - nie jest konieczny. Niektórzy polecają bo ochroni jak łupniesz baniakiem w jakiś wystający pręt, ale w większości przypadków wystarczy kapelusz lub czapka z daszkiem;

- kominiarki nie polecam bo będziesz się mocniej pocił przez co będzie mocniej parować Ci ochrona oczu;

- okulary - Uvex I-Vo, ESS Ice. Gogle - różne Bolle np. Bolle Defender (ale gogle ogólnie mocniej parują niż okulary);

- pianka pod komiarkę - padaka. Zapocisz się Chłopie. Zamiast pianki i kominiarki kup siatkową maskę na dolną część twarzy;

- mundur - DPM ponoć jest w miarę cienki;

- rękawiczki - na początek kup zwykłe rowerowe;

- nakolanniki - fajna sprawa, ale niekonieczna, najlepiej Alty lub Bijansy, nałokietniki - nie są aż tak potrzebne jak nakolanniki.

5. Na początek olej kamizelkę - tanie są badziewne, a dobre są drogie. W dodatku jest ich tak dużo, że póki się człowiek nie dowie czego tak naprawdę chce i czego potrzebuje to ciężko coś wybrać, ale jeśli baaardzooo chcesz to kup sobie brytyjskie chesta - kosztuje jakieś 80zł, a mieści magi do Giety. O optyce się nie wypowiem.

 

- Magazynki dodatkowe to fajna sprawa, ale taka rada - nie kupuj hi-capów. To grzechotki i nie bardzo widzę sens posiadania większej ilości niż ten jeden, który przychodzi z repliką.

- Akumulator kup LiPo i do tego ładowarkę. Budżetowo 150zł starczy na jedno i drugie.

- Kulasy kup G&G 0,25g.

- Na nokto w tej cenie nawet nie patrz. Dobre nokto to wydatek kilku tysięcy. Krótkofalówka - coś z Baofengów.

Link to post
Share on other sites

Ucieszyła mnie twoja odpowiedź. Znalazłem też mundury Flectarn po 60 zł komplet (szok). Uwzględniając twoje uwagi całkowita kwota zmniejszyła się o około 400zł. W tym wypadku mógłbym wycelować w jakąś G36C w okolicach tysiąca złotych.

 

Siatkowa maska to był mój pierwszy wybór. Nie wiem czemu zacząłem kompletować cieplejsze rzeczy. A jakaś kominiarka termoaktywna na chłodniejsze dni nie zdałaby egzaminu?

 

Firmę Uvex coś kojarze ze sprzętem narciarskim.

 

Co do tej kamizelki to co masz na myśli przez badziew chyba mi się nie rozpuści na deszczu? Jeżeli jej nie kupie to będę musiał kupić mnóstwo innych rzeczy typu kabura,pas ładownice itp

Link to post
Share on other sites

Fleck jest grubszy niż DPM (podobno bo DPMa osobiście nie miałem, ale we Flecku latem bywa ciepło). Oba jednak można wyrwać tanio i dobrze maskują w naszych lasach.

Skoro masz tysiaka na Giete to szukaj Giet Aresa - to chyba najlepsze Giety (prócz ostrych :) ).

Możliwe, że kominiarka termoaktywna dałaby radę - ja miałem zwykłą i było w niej zawsze gorąco.

Uvex robi również sprzęt dla narciarzy, ale także sprzęt ochronny. Szukaj czegoś z atestami bo atest to podstawa.

 

Z kamizelkami jest tak, że tanie chińskie mogą być dobre (jeśli będziesz miał szczęśćie), a może trafić Ci się egzemplarz, że rozpadnie się od podmuchu wiatru. Dlatego polecam brytyjskiego chesta - kosztuje mniej niż znaczna część chińskiego shitu, a jest wytrzymały i pomieści magi do G36. Wydasz 80zł, a będziesz miał porządny sprzęt, który wytrzyma zanim nie znajdziesz czegoś co będzie Ci naprawdę potrzebne i dobre jednocześnie, a tak właściwie nie dowiesz się czego potrzebujesz póki nie spróbujesz i nie pograsz (ja jak zaczynałem to chciałem kupić manierkę, menażkę, latarkę kątową bo to takie fajne bajery, a żadnej z tych rzeczy nie potrzebuje na zwykłych strzelankach). Minusem tego chesta jest brak kabury, ale pistolet będziesz mógł nawet w kieszeń munduru wsadzić. Bardzo rzadko się go używa, a jak już to raczej znajdziesz tą sekundę na wyjęcie go z kieszeni.

Aha, warto poszukać jakiegoś zawieszenia do Giety - fajny patent.

Link to post
Share on other sites

Jako ktoś, kto też tyle co zaczął zabawę podpowiem w kwestii kamizelki tyle: pojdz na 2-3 strzelanki i zobacz, czy na prawdę jest Ci potrzebna. Jeśli się zdecydujesz, to polecam (sam kupiłem) chest rig z brytyjskiego demobilu w DPM (http://sklep.fort.mil.pl/arktis-classic-chest-rig-gb-dpm-irr-rzep.html). Cena - 95 złotych. Sam biegam z G36K więc szukalem takich ładownic, w jakie mi się magazynki zmieszczą (biegam z low-capami). Do tych ładownic na spokojnie wchopdzi 1 magazynek, a jak się uprzesz to i dwa wciśniesz.

 

Cheers

Boberczus

Link to post
Share on other sites

Jeśli naprawdę zależy Ci na niedrogiej, a jednak kamizelce, to polecam kamizelkę MBSS. Radzi sobie całkiem dobrze, a zazwyczaj jest nie droższa niż sto złotych.

Co do 350 FPSów - na imprezach zazwyczaj broń szturmowa ma do 450. 350 jest w tedy, gdy chcesz się strzelać w budynkach. Jeśli masz kupić pistolet, to po prostu obiecaj, że tylko z niego będziesz strzelał w wypadku CQB

Kominiarka - z tym to trzeba poeksperymentować. Czasami można kupić w ogóle nie ASGejowom, albo jeśli zależy Ci na takiej ze sklepu ze sprzętem, to trzeba by kupić dobrej jakości okulary, a nie gogle.

No to tyle ode mnie ;)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za porady.

 

Na kamizelce specjalnie mi nie zależy. Myślałem o niej pod względem pomieszczenia akcesoriów i kabury. Przekonaliście mnie do tego chesta. Ile potrzebowałbym taki magazynków low cap na potyczkę?

 

Kominiarkę myślałem ze sklepu motocyklowego bo podobno tam mają takie rzeczy że człowiek się nie poci nawet w kasku w letni dzień. Ale nie znam z praktyki.

 

Co do zawieszenie to absolutna konieczność. Lepiej nie nadwyrężać moich i tak już nadwyrężonych pleców. Myślałem, że jest w zestawie dlatego nie wymieniałem.

 

Co do firmy Ares to wszystkie mają system BB, G36C tej firmy jest po ok. 760zł. Póki co wyczytałem jednak same negatywne opinie o tym systemie. Ktoś może się wypowiedzieć od jakiej kwoty ten system się sprawdza? Poza Ares znalazłem jeszcze:

Classic Army 700zł

Heckler&Koch 1000zł i 620zł sportline

KWA 1040zł

 

Czy żeby używać wyżej proponowanych kulek musiałbym wymienić sprężynę? Któraś z tych replik oferowała wymianę sprężyny bez rozkręcania gear box ciekawe czy dzięki temu nie straciłbym gwarancji.

 

Używa ktoś jednej z tych replik? A może nie warto sobie zawracać głowy w tym przedziale i wybrać pierwszą lepszą skoro. Najlepiej byłoby gdyby wymagała najmniej ingerencji po kupieniu (typu wymiana akumulatora gumki czy sprężyny)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie da się tu edytować postów?

// a da się ale chyba tylko przez chwilę po napisaniu

 

Zdecydowałem się na tego Aresa. Można szybko wymienić sprężynę gdyby zaszła taka potrzeba i jest wiele pozytywnych opinii na temat tej firmy. CA podobno badziew w tej cenie, ta KWA chyba już nie jest produkowana a heckler też ma ten system więc nie ma co się zastanawiać. Jeszcze jedno pytanie co do Ares G36C. W sklepie jest cena 840 / 755zł to faktycznie promocja i warto kupić teraz czy tak jak im się skreśliło dwa lata temu tak zostało?

Edited by jaroczaro
Link to post
Share on other sites

Ile low-capów byś potrzebował to ciężko powiedzieć bo to zależy od tego jaka to potyczka (zasady respawnów), jak dużo będziesz strzelał (ja nie strzelam dużo) i jak często będziesz ginął. Ja noszę ze sobą 4 mid-capy (po około 120 kul) i czasem jest tak, że jeden starcza mi na 3-4 rundy, ale ja strzelam w małym gronie.

System blow-back podobno można w prosty sposób wyłączyć, ale tu niech się użytkownicy wypowiedzą.

Sprężyny nie musisz wymieniać.

Posty edyować można, ale ma się na to chyba 15 minut.

Raczej promocja, ale nigdy nie śledziłem cen Giet.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za porady.

 

Na kamizelce specjalnie mi nie zależy. Myślałem o niej pod względem pomieszczenia akcesoriów i kabury. Przekonaliście mnie do tego chesta. Ile potrzebowałbym taki magazynków low cap na potyczkę?

 

Kominiarkę myślałem ze sklepu motocyklowego bo podobno tam mają takie rzeczy że człowiek się nie poci nawet w kasku w letni dzień. Ale nie znam z praktyki.

 

Co do zawieszenie to absolutna konieczność. Lepiej nie nadwyrężać moich i tak już nadwyrężonych pleców. Myślałem, że jest w zestawie dlatego nie wymieniałem.

 

Co do firmy Ares to wszystkie mają system BB, G36C tej firmy jest po ok. 760zł. Póki co wyczytałem jednak same negatywne opinie o tym systemie. Ktoś może się wypowiedzieć od jakiej kwoty ten system się sprawdza? Poza Ares znalazłem jeszcze:

Classic Army 700zł

Heckler&Koch 1000zł i 620zł sportline

KWA 1040zł

 

Czy żeby używać wyżej proponowanych kulek musiałbym wymienić sprężynę? Któraś z tych replik oferowała wymianę sprężyny bez rozkręcania gear box ciekawe czy dzięki temu nie straciłbym gwarancji.

 

Używa ktoś jednej z tych replik? A może nie warto sobie zawracać głowy w tym przedziale i wybrać pierwszą lepszą skoro. Najlepiej byłoby gdyby wymagała najmniej ingerencji po kupieniu (typu wymiana akumulatora gumki czy sprężyny)

 

Pozdrawiam

 

1. Chest DPM to kawał solidnego sprzętu. Posłuży lata.

2. Kominiarkę sobie odpuść. To chybiony pomysł. W to miejsce polecam siatkową maskę typu Stalker.

3. Zawieszenie. Tu polecam najprostsze 1pkt mocowane przy kolbie.

4. G36 Aresa jest OK. Blowback zawsze możesz odłączyć.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie prawie wszystko jasne. Huba_Ibn też pomógł na privie. Podsumowując:

 

1.Broń - G36C Ares + CM.030 – 750+200=950zł

2.Gogle - ESS Flight Pro – 250zł

3.maska siatkowa - 30zł

4.Mundur DPM/Flectarn - 70zł

5.Chest - 90zł

6.Zawieszenie 1 pkt – Condor 90zł

7.Ładow. z mikrop. + aku. Arma Tech LiPo 7,4V 1100 – 160zł

8.Kulki G&G 0,25g – 100zł

9.Zapas. Mag. 4szt Ares Mid Cap 140 do G36C + 1szt do CM.030 – 220zł

10.Optyka ??? ok 400zł

 

Które Magazynki Ares będą bardziej niezawodne do tego G36C; Ares Low 45 czy Ares Mid 140?

 

Niestety Spec nie oferuje pistoletów polecanych w poradniku. Chętnie posłucham innych propozycji do 350zł do CQB najlepiej z oferty Speca ponieważ tam jest ta G36C, którą chcę kupić.

 

Jaki rozsądny FPS może mieć broń do CQB? Czy pistolety z 300 FPS się łapią (np. KWA ASG-G19)?

Cały komplet mieści się w 2500zł, całkiem fajnie.

 

O optykę chyba muszę zapytać w dziale celowniki.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ilość magów to podam Ci taki przykład z niedzielnej strzelanki ze STORMem we Wrocławiu. Noszę ze sobą 3 low-capy każdy ładowany do około 30-35 kul. Jako że nie strzelam dużo, a jak już to robię, to staram się strzelać tylko gdy jestem pewny trafienia, to te ~90 kulek, które mam ze sobą z reguły mi wystarcza. Osób na strzelance było ~35 i graliśmy dominację. Oczywiscie zdarzyło się, że wróciłem na respa i w ostatnim magazynku zostały mi 2-3 kulki, ale nie przypominam sobie sytuacji, w której amunicja by mi się skończyła. Planuję w prawdzie dokupić jeszcze 2 low-capy, ale to bardziej dla komfortu psychicznego niż z potrzeby.

 

Cheers

Boberczus

Link to post
Share on other sites

Podobają mi się te przeźroczyste low-capy Aresa na 45 kulek (ewentualnie real cap na 30) ale są o połowę droższe. Wyznacznikiem końcowym będzie dla mnie niezawodność. Podobno te Mid często się blokują więc pewnie je zamienię na Low ale muszę jeszcze poszukać informacji na ten temat.

 

// edit Choć jak znalazłem gdzieś dane o ROF tej repliki (1000rd/min) to się przeraziłem ale potraktowałem to z przymrużeniem oka.

 

Pozdrawiam

Jarek

Edited by jaroczaro
Link to post
Share on other sites

Co do chesta PLCE w DPM - na Allegro poszukaj, bo płacić 90zł to przesada. W tej chwili za 39zł jest mocno złachany egzemplarz (ale widzalem kupę brytolskiego sprzętu, który wygladął, jakby wyciurano nim każdy poligon od czasu bitwy pod Hastings - i prawdopodobnie spokojnie przetrzyma drugie tyle. W warunkach ASG - nie do zajechania).

 

Trafiały się nawet po 30zł, ale to fuksy były.

 

Nie zawadzi do kompletu dokupić haversack, respirator (czyli dużą torbę na maskę przeciwgazową), typowo po 10zł na Pazzegro. Poręczna i ma sporo zastosowań.

Link to post
Share on other sites

Dobra rada.

 

Co do optyki to czytałem trochę i to połączenie magnifiera z kolimatorem wydaje się karkołomne więc póki co zostanę przy proponowanym eotech 55x plus jakaś lornetka do kieszeni lub lunetka boczna do obserwacji terenu.

 

I to by było wszystko czego potrzebuję więc powoli można zamykać temat. Chyba, że ktoś ma jeszcze ciekawą propozycję do broni bocznej lub informacje o tym które magazynki Aresa są mało awaryjne?

 

Pozdrawiam

Jarek

Link to post
Share on other sites

Wypowiem się o optyce do G36C, na podstawie Twoich jaroczaro propozycji:

 

Ta wersja G jest krótka i świetnie się sprawdza w CQB (składana kolba) i w lesie (łatwo się nią manewruje). Ma lufę 247 mm co oznacza, że długie (jak na warunki ASG) dystanse nie są jej domeną. W związwku z tym odpadają lunety itp rozwiązania, bo nie dają Ci żadnej realnej korzyści. Zostają kolimatory. Dwa zaproponowane przez Ciebie są ok. Osobiście używam StrikeSystem w wcześniej miałem EOTECH`a 552.

 

Pomijając ich różnicę, montowałem je maksymalnie daleko o twarzy, by szkło nie parowało od oddechu - szczególnie zimą. Równie ważne było to, że tak zamontowany kolimator nie przeszkadzał w obserwacji otoczenia.

 

Warto też kolimatory zabezpieczyć przed skutkami postrzału w szkło.

 

Gramy na małych dystansach i nosimy okulary ochronne, więc obserwacja otoczenia przez lunety i lornetki jest mało efektywna. Zastanów się czy warto. W drużynie korzystamy z lornetki tylko na milsimach.

Link to post
Share on other sites

Masz rację, nie warto.

 

Co masz na myśli mówiąc, długie dystanse nie są jej domeną? Jaki może być efektywny zasię tej repliki?

 

Z tego co czytałem to długość lufy w ASG nie ma takiego wpływu na zasięg. I podobno droższe repliki, a ta już mam nadzieje się do nich zalicza, mogą mieć dobry zasięg nawet z niskim FPS.

 

Pozdrawiam

Jarek

Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Jaki w takim razie mógłby być zasięg takiej stockowej repliki przy zachowaniu dobrej celności?

 

Są jakieś elementy które można wymienić na starcie bez utraty gwarancji dla poprawy celności/zasięgu? Może lufa o mniejszym prześwicie? Czy gumka Systema w replice z tego przedziału dużo zmieni?

 

Wiem, że to temat rzeka i trzeba wziąć dużo czynników pod uwagę ale może tylko mnie nakierujecie.

 

Pozdrawiam

Jarek

Link to post
Share on other sites

Oprócz zagadnień technicznych ważny jest sposób grania. Ja zaczynałem z G od JG, teraz jest M KWA. Stosunek luf to 247 do 367. Na G nauczyłem się cierpliwości, skracania dystansu i oceny z sytuacji. Z M mogę więcej i brakowało mi G ze względu na konieczność ćwiczenia cierpliwości. Dlatego lubię biegać z pistoletem w lesie. Bo przypomina mi G.

 

Pamiętaj, że im większy zasięg tym wolniej leci kulka, tym więcej czasu ma cel na ogarnięcie się. Ja bym w G skupił się na poprawie celności bez walki o zwiększanie zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Z tym czasem lotu kulki to masz rację przynajmniej z tego co widziałem na filmikach. Celność cenię dużo bardziej niż zasięg na jaki mogę posłać kulkę. Później może bym kupił coś na większy dystans. Ale choć informacji o tej Giecie i jej tuningu jest sporo to niestety wszystkie dotyczą maksymalizacji FPS próbując przerobić ją na ASG dalekiego zasięgu lub wręcz karabin wyborowy. Nikt nie pisze jak tą broń ulepszyć w kierunku do którego najlepiej się nadaje czyli CQB.

 

Dla mnie chyba i tak będzie ona wystarczająca nawet bez tuningu ze względu na znikome doświadczenie. Muszę więcej poczytać żeby coś pomyśleć o tunningu celności.

 

Intuicja podpowiada mi, że do zwiększenia celności bez potrzeby zwiększania FPS może posłużyć lufa z mniejszym prześwitem. Dodatkowo energia kinetyczna to iloczyn prędkości i masy więc skoro nie prędkość to cięższe kulki z dobrym systemem hop up. Jednak żeby zachować ten sam poziom FPS przy cięższych kulkach trzeba też odrobinę mocniejszej sprężyny. Działania reszty mechanizmów w replice elektrycznej jeszcze nie znam zbyt dobrze. Z drugiej strony mocniejszy aku zwiększa ROF co w zasadzie nie zwiększa celności ale daje większą szansę na trafienie więc może to być też dobry kierunek dla polepszenia skuteczności w CQB.

 

Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam

Jarek

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...