Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta ARX 160 Elite Umarex


Recommended Posts

Witam! Zakupiłem używkę ARXa 160 od Umarexa. Chciałbym wziąć się za jej tuning.

Na początek hop up. Wogóle nie działa. Problem zdiagnozuję po rozkręceniu lufy a tego nie mogę narazie dokonać z powodu braku takiego małego imbusa. Następna sprawa. Jako że replika posiada system szybkiej wymiany sprężyny, chciałbym z tego korzystać i gdy idę strzelać siędo lasu, wkładać mocniejszą sprężynę. I tutaj pytanie do was. Jaką sprężynę wsadzić, aby mieć te 400 ileś fps ale jednocześnie nie ryzykować pęknięcia gearboxa czy cuś?

 

Jakie części jeszcze wymienić aby replika miała lepsze osiągi, szczelność? Bo szczerze powiedziawszy na tuningu się nie znam. Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Lufa jest mniej wiecej pod koniec listy zakupow. W stocku od razu jest polprecka ktora narazie daje radę. Bebechy uciagna sp130 (guarder)? W stoku oprocz polprecki jest silnik hi-tourqe i wzmocnione zebatki. Aha, no i orientuje sie ktos, jaki GB w tym siedzi? Na stronach sklepow pisza ze V2, w temacie o replice na WMASGU ze V3, a koledzy z druzyny mowia ze to dedykowany.

Link to post
Share on other sites

Sp130 guardera da ci sporą moc a niektórzy na tym i 500fps wyciągali chociaż ostatnio coś się zamieszało z tymi sprężynami więc nie można być pewny. Na twoim miejscu brał bym jakąś m120 i to ci w zupełności wystarczy a nie obciąży układu. Na ehobbyasia pisze że jest V2 więc chyba można temu ufać ale możesz wysłać pytanie e-mail do jakiegoś sklepu.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzieki. W takim razie sp 120 guardera. Nastepna rzecz to hopsiup. Czarna/silikonowa guardera, czy moze cos innego? Czarna systemy?

Do tego uszczelnienie tego wszystkiego. Jakie czesci poprawia osiagi i kulture pracy? Z gory dzieki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Zle sie wyrazilem piszac ,,kultura pracy''. Replika ma blow backa wiec po co ja wyciszac ;) . Chodzilo mi raczej o osiagi, i zrobienie wszystkiego, by z tej repliki wycisnac tyle ile sie da. Co moglbym z czesci wewnetrznych wymienic, aby zwiekszyc ich wytrzymalosc i osiagi repliki?

Link to post
Share on other sites

Pod M120 tak naprawde nie wiele trzeba, nieśmiertelności na pewno pomoże tłok ze stalową szczęką np shs, jeśli gearbox jest taki jak wedle sklepów czyli v2 to możesz też pomyśleć o mblocku jeśli w głowie ci dużo automata. Powinieneś też wymienić elementy takiej jak głowica cylindra na jakąś podwójnie uszczelnioną i dysze również na uszczelnioną, a głowice cylindra dodatkowo uszczelnić jeszcze dając troche teflonu pod uszczelki co zapewni maksymalną szczelność i brak utrat powietrza. Zobacz też jak z efektem strzykawki, jeśli oring głowicy tłoka nie trzyma szczelności to możesz też pomyśleć o wymianie. To chyba tyle jeśli chodzi o przedłużanie żywotności/wyciskanie 100% szczelności. Jeszcze przy wymianie gumki możesz zrobić mały teflon-fix żeby ładniej siedziała w hopku i nie miała luzu :)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Mam tą replikę kupę czasu ściągnąłem ją zaraz po premierze z ehobby . Odnośnie gb jest to v3 taka sama jak w w g36 umarexa i aresa wszystkie te repliki tak naprawdę robi s&T. Jeśli chodzi o sprężynę to mam tam 120 i to styka aby mieć 420 fps, po co więcej. Odnośnie komory to nie ma sensu jej zmieniać szczelność jest naprawdę git. Komora jest bardzo precyzyjnie wytoczona, choć może nie widać tego od razu ale ważne są tu kulki z jakich się strzela ja używam g&G, próbowałem na blasterach ale okazało się, że są one o jedną setną mm większe i już nie przechodzą przez komorę hopka. Sprawdzone to jest u mnie empirycznie, zanim to skumałem troszkę nerwów mnie to kosztowało. Czasem pierścień regulacji hopka potrafi przekręcić się za daleko i wysuwa się poczym brak jest regulacji, wystarczy wyjąć lufę i założyć go ponownie i będzie działało. Ponadto wewnątrz tłok jest nie najlepszy u mnie był odlew plasticzany bez rozdzielnej głowicy i był zdeka nieszczelny. Ponadto łamie się po czasie blaszka blow back, ja sobie dorobiłem już nową. Silnik jest taki sobie ale działa, choć wstawiłem gfc f1 i smiga jak ta lala.

Edited by golonka
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Replika była kilka razy u Gejciaków w Krakowie. Na początek:

-środkowa zębatka C&A

- zębatka silnikowa C&A

okazało się, że jakimś cudem zostały starte zębatki. tak, jakby ktoś je wymieniał

(pytałem poprzedniego właściciela, nic nie ruszał. Może goście z Gate'a coś kręcą :P )

dodatkowo poszło na wymianę:

tłok poliwęglanowy ze stalowymi zębami

poliwęglanowa łożyskowana głowica tłoka

 

Potem zaczęły się problemy z mikrostykiem. Trochę to serwisantowi zajęło, zanim doszedł do tego doszedł :D 1,5 zł i replika zaczęła znów strzelać. Przy takiej kombinacji + 120 guardera uzyskiwałem 60m (+-5 m) zasięgu i 449 fps (mierzone na MA 2015) a na MA Nightfall II 430 fps. Lecz już jakiś czas przed tą drugą imprezą zauważyłem, że przy zakładaniu lufy nie dochodzi ona do końca. Muszę ją mocno dopchnąć. Jeśli tego nie zrobię, tworzy się 0,5 cm odstępu pomiędzy komorą a GB, i fpsy spadają o 30-40. Wkurzające jest to, że na strzelankach co jakiś czas muszę ją ,,dopchnąć'' aby nie tracić bezsensownie tych fps. Ktoś ma na to jakiś sposób?

 

Co do kulek - też to zauważyłem. Przy kulkach typu PJ albo Rocketsach replika po prostu nie strzela. Ciasna komora HU :)

Przed MA 2015 ułamała się blaszka BB, ale na razie nie chciało mi się iść do tokarza. Na tą chwilę próbuję rozwiązać problem z lufą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Cześć! Odkopuję stary temat, żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego.

Dorwałem taką nową Berettę i chciałbym zapytać Was o to co zrobić, żeby ją dopieścić? :) nie chodzi mi o nafaszerowanie ją milionem fpsów, chciałbym uzyskać ok. 420-430 i kulturę pracy repliki podnieść do maksimum, żeby jak najdłużej się nią cieszyć. Może poza konkretnymi częściami do wymiany polecicie również jakiś serwis, w którym wszystko ogarną? ;)

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Mondi, ja też kupiłem taką nową, tu z forum od kolegi 3kor.

Wg info od niego jest po małym tuningu:

- sprężyna 120

- podkładkowanie

- sorbo

- mosfet + kable

 

Ponoć moc około 430 fps. Nie miałem jeszcze okazji jej wypróbować, bo czekam na baterię (11,1v). 20 maja zabieram ją na jakieś strzelankę.

Możesz 3kora dopytać o szczegóły tuningu.

Link to post
Share on other sites

Będąc szczerym chciałem kupić tą replikę od 3kor, ale mnie ubiegłeś :P prosiłem go również o namiar na Ciebie, żeby zapytać jak po takim tuningu sprawuje się replika. Daj znać proszę co i jak, kiedy już ją przetestujesz ;)

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

He he co za ciekawe spotkanie ;-)

Niestety Panowie nie pomogę Wam ponad to co napisałem bo zakup tego sprzętu to był chwilowy kaprys i nawet z niej nie wystrzeliłem :-o Robił ją Qbas z BBmax w Wawie, a on ma zawsze zdrowie podejście "if it ain't broke, don't fix it".

Link to post
Share on other sites

Mondi, cieszę się zatem, że Cię ubiegłem i podejrzewam, że Ty kupiłeś taką z OLX co była za 750 ? :icon_smile:

Wprawdzie mam złe doświadczenia z boczniakiem Beretta by Umarex ale mam nadzieję, że ten AEG zasługuje na swoje dobre opinie:

https://www.evike.co.../46841/reviews/

 

w następną niedzielę zdam relację. Zamówiłem do niej kulki G&G 0,28. Magi mid cap i będę jej używał z kolimatorem

Edited by RalfButton
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Co do poprzedniego posta jeśli by to kogoś interesowało - midcapy castellana wchodzą bardzo na wcisk i kiepsko podają kulki - midcapy Hexmag Battleaxe siedzą luźno, ale podają idealnie. Teraz pytanie z mojej strony - czy gearbox beretki uciągnie m120/m130 na stockowych częściach i lipo 11,1, czy raczej powinienem rozważyć jakieś wymiany części?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...