Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 2500zł.


Recommended Posts

Dzięki za polecenie batki ale mam jeszcze pytanie: jaką ładowarkę do tego (niech będzie z tego samego sklepu), oraz co to jest ten wtyk DC3 (jest to deans-t)?

 

Taka ładowarka będzie ok na początek czy lepiej wziąć coś lepszego?: http://electropark.pl/ladowarki/3038-ladowarka-redox-lipo-230v-5901003038005.html

Edited by Mrozoso
Link to post
Share on other sites

Większość sprzedawców oferuje możliwość zamontowania dowolnej wtyczki za niewielką opłatą. Jeśli nie chcesz samodzielnie jej przylutować, nie zaszkodzi zapytać. Przykładowo http://allegro.pl/lipo-li-po-7-4v-2s-2200mah-25c-35c-zippy-compact-i4708628086.html tu doliczają 1.50 zł za taką usługę, ale ogólnie na pewno da się znaleźć jeszcze kogoś innego.

Link to post
Share on other sites

Proszę nie mydlić początkującym oczu magicznymi superszczelnymi efpeesami w stylu sekciarzy TM. Prędkość wylotowa to prędkość wylotowa. Podkręcenie przez gumkę (szczególnie, że w 3gx jest ta sama ultragówniana gumka z dwoma ząbkami, co w 2gx, więc wypada ją wymienić) też nie przełamie barier fizyki.

Link to post
Share on other sites

Tak sobie to przemyślałem i doszedłem do wniosku że faktycznie chyba nie potrzebuję 500fps. Z taką kosą mogę zapomnieć o CQB bo raczej nikt mi nie pozwoli użyć tego w budynku, a około 400fps spokojnie starcza na las? Zamówiłbym już teraz ale naczytałem się o tym ERG, jedni chwalą drudzy narzekają (między innymi jeden z forumowiczów pisał o luzach, nieszczelnościach itp, to właśnie mnie powstrzymuje przed zakupem tutaj link do wątku: http://forum.wmasg.pl/topic/142016-rm4-erg-kwa/). Mam już taki mętlik w głowie że ... Ten recoil jednak kusi, może nie jest jakiś super cudowny ale zawsze to większy realizm i frajda (lepiej mieć ten odrzut niż go nie mieć). Pozostaje jeszcze kwestia baterii, w emce którą chciałem wcześniej baterię wsadziłbym do ładownicy na kolbę. Jak jest w przypadku ERG, gdzie ma wyprowadzone kable na baterię, do kolby raczej nie wejdzie bo nie ma takiej przystosowanej. Batka mieści się w chwycie przednim, wsadzę tam jakąś dobrą baterię o dość dużej pojemności?

Edited by Mrozoso
Link to post
Share on other sites

Dobrze zrobiona i doszczelniona replika nie potrzebuje dużo fpsów. Moje 350 efpeesowe AKSU zasięgiem strzału przebija o 1/3 większość współczesnych stokowych replik. Piszę współczesnych bo jak ja zaczynałem 380fps to był szczyt marzeń w stokowej replice.

Potem się zaczął ten owczy pęd na moc. Z zasady bez przełożenia ani na zasięg ani napowtarzalność strzału.

Link to post
Share on other sites

Afrati nie wiem co rozumiesz przez magiczne superszczelne fpsy i możesz mi tłumaczyć prawa fizyki jak chcesz, ale wiem co widziałem. A widziałem już niejedną Cymkę po 400, 430 fps, która miała gorszy zasięg skuteczny i w ogóle maksymalny niż moje stockowe Classic Army z jego 315 fps. Widziałem też Socoma Mk 23 od TM, który nosił dalej niż dużo mocniejsze repliki, widziałem replikę L96 450 fps z lepszym zasięgiem i skupieniem niż snajperka 550 fps...

Link to post
Share on other sites

Kirk, to wszystko o czym piszesz sprowadza się do gównianej jakości gumek hop-up montowanych w chińskich cudach wraz z lichymi lufami wewnętrznymi - i uwierz, też w życiu całkiem sporo widziałem :icon_wink:

 

Dla mnie cała ta dyskusja o celności i zasięgu jest bardzo słuszna, sam nie jestem jakimś orędownikiem olbrzymich prędkości wylotowych.

Nie bierze się jednak pod uwagę pewnej, dla mnie najważniejszej sprawy - nie mogę sobie pozwolić, żeby kulka w stronę przeciwnika leciała o sekundę dłużej z racji faktu, że chcę mieć 350fps zamiast 500, niezależnie jak celna i nośna nie byłaby moja replika. Nie mogę sobie pozwolić, żeby zwiędnięty listek i źdźbło trawy dramatycznie zatrzymywały kulkę. Chcę być fair wobec moich kolegów, bo na milsimie za dużo energii człowiek poświęca na to, żeby przejść 20 i więcej kilometrów wykonując skomplikowane zadania, żeby potem usłyszeć "no sorry stary, strzelałem do niego, ale jakoś strasznie szybko biegł/zobaczył kulkę i się odchylił/rzucił się na ziemię jak usłyszał gearbox!" :icon_wink:

Edited by Afrati
Link to post
Share on other sites

W przykładach, które miałem na myśli gumki raczej wszyscy mieli pozmieniane na lepsze, lufy już rzeczywiście znacznie rzadziej. Ze strzelaniem przez krzaki szczerze mówiąc nie mam większych problemów, natomiast zgadzam się z Tobą jeżeli chodzi o czas lotu kulki. Na dystansie 30 i więcej metrów to faktycznie ma znaczenie i różnice potrafią być znaczne. Na milsimach nie bywałem, ale podejrzewam, że uchylanie się przed niedostatecznie szybko lecącymi kulkiami byłoby mało "sim" ;)

Link to post
Share on other sites

W przykładach, które miałem na myśli gumki raczej wszyscy mieli pozmieniane na lepsze, lufy już rzeczywiście znacznie rzadziej. Ze strzelaniem przez krzaki szczerze mówiąc nie mam większych problemów, natomiast zgadzam się z Tobą jeżeli chodzi o czas lotu kulki. Na dystansie 30 i więcej metrów to faktycznie ma znaczenie i różnice potrafią być znaczne. Na milsimach nie bywałem, ale podejrzewam, że uchylanie się przed niedostatecznie szybko lecącymi kulkiami byłoby mało "sim" :icon_wink:

 

"Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie" ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...