Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.039C


Recommended Posts

Witam! Po sprzedarzy mojej byłej G36 JG 320fps postanowiłem kupić jakiegoś AK. W necie znalazłem jakieś powierzchowne opinie na temat CM.039c a wydaje się na całkiem przyzwoitą replikę. Mam do niej kilka pytań więc bez owijania w bawełnę:

1. Czy do tej repliki da się wsadzić 9,6v batkę? Bo ponoć tylko 8,6 wchodzą. Da się ją jakoś zmodyfikować? Wsadzić batkę do kolby? Byle nie montować na RIS puszki żadnej :P

2. Warta kupna w ogóle :D ? Jak wykonanie? Bebechy, i ogólnie jak się prezentuje?

3. Jest możliwość zmiany kolby?

 

Zamierzam ją kupić na czas ok. 3 lata więc.... posłuży mi na tyle?

Link to post
Share on other sites

A po co dwa tematy?

 

1.można dać 9,6, lecz celowałbym w li-po. Do kolby nie wsadzisz bez przeróbek a to może osłabyć prowadnice kolby.

2. za ta cene kupisz cos w systemie VFC - czyli rozbieranie jak w oryginale + możliwość zamontowania elementów z ostrego

3. tylko na serie emkowe.

 

 

Z bolączek tego modelu jest dosc stary system TM i łamiące się kolby

Link to post
Share on other sites

Osobiście posiadam tę replikę od roku i jestem z niej zadowolony, najlepiej pracuje na batkach Lipo a mam po deklem 7,4v i na niej sprawuje się super. Co do bebechów to masz tam Gearboxa V3 który jest nie do za..........

Na strzelankach traktuje replikę raczej jako maszynę do szycia i nigdy mnie nie zawiodła.

Jedynie po zakupie co musisz zrobić to do wyrzucenia jest stockowa gumka oraz lufa, ja wsadziłem gumkę zieloną G&G oraz lufę Systemy. Z tego co się orientuję to CM039C jest w systemie TM i jest do niej sporo części zamiennych, sporo zrobiłem przy tuningu optycznym i można naprawdę łatwo i dobrze ją stuningować, czytałem też negatywne opinie o tej cymie ale być może mi się trafił dobry egzemplarz. I co najważniejsze po roku intensywnego użytkowania chrono pokazuje nadal 420 fpsów.

Link to post
Share on other sites

Ciężka, w miare dobrze wyważona, zewnętrznie kiepsko (mieszanka chińskiego kurzu i cynku), wewnątrz dobrze - podatne na tuning. Moja ma 5 albo 6 lat, głęboko modyfikowana wewnętrznie do 520 fps, luzy na każdej części, pourywane części, pęknięty korpus, zjechane gwinty, ale mimo wszystko używam jej w razie awarii repliki głównej. Myślę, że te 3 lata Ci wytrzyma, a potem dorobisz się czegoś lepszego jak ja, a to AK zostanie w rezerwie.

Link to post
Share on other sites

System VFC- repliki ak właśnie firmy VFC, serie RK BOYI, LCT itp.

 

Mówiąc o mnogości części tuningowych wprowadzacie chłopaka w błąd. Polecacie mu replike ze znAlu, a za tą cene ma stal wraz ze znalem. @Tiger112 poczytaj na forum trochę o replikach serii RK od BOYI. Masz stalowe body, też gearbox v3, części tuningowych masz o wiele wiele więcej, rozkładanie jak w oryginale. Częsci od ostrego pasują w większości wypadków bez dopasowywania. Małym nakładem możesz mieć fajnego AK na ostrych częsciach. Właśnie serie RK służą nam customerom jako podstawy do budowy naprawdę fajnych replik np. Beryla, Tantala, AKMSów itp.

Edited by Znachor
Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam nad tym znalem, ja swojej repliki nie pieszczę wcale a chodzi w lesie aż miło.

Mimo wszystko nic mi się jeszcze nie ułamało ani nie pękło, zerwałem tylko ze swojej głupoty dwa gwinty ale dało się to naprawić.

Fajnie się dała z tuningować i sprawuję się przyzwoicie, według mnie jest dobrze wyważona i odpowiednio ciężka.

Nie jestem Customerem replika to replika taką ma pozostać :)

Jak nie będziesz dbał o replikę to i ci Custom nie wytrzyma, kupisz co będziesz chciał nikt do niczego cię nie namawia a jedynie przedstawia swoje opinie poparte tym co się używa w rzeczywistości.

 

Wczytaj się w specyfikacje replik CM czy Boy i sam wyciągnij wnioski bo z tego co się orientuje to Boy tak samo ma swoje słabe punkty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...