Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór realistycznej repliki M4


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

W związku z tym, że jestem tutaj nowy zacznę od jakiegoś minimalistycznego wstępu...

Jakiś czas temu znajomi zaszczepili mi bakcyla na zabawę w Airsoft.

Spędziłem już dość dużo czasu na próbach wybrania repliki M4, która najbardziej odwzorowuje jej ostry odpowiednik.

 

Za model PRAWIE idealny obrałem sobie replikę Tokio Marui M4 SOPMOD.

 

Dlaczego prawie? Już tłumaczę:

- owa replika wymaga używania magazynków 30/82 kulkowych dedykowanych do tej broni (chodziło mi o jakiegoś większego MID'a - grzechotki odpadają :icon_razz:)

- konieczność stosowania baterii dedykowanych (w tym wypadku skłaniałbym się do baterii LiPo)

- dosyłacz zamka nie posiada żadnej funkcjonalności (może ewentualnie jest opcja zrobić taki system?)

 

Teraz pora na pytania:

- czy replika ma możliwość zablokowania atrapy suwadła za pomocą napinacza? (w celu regulacji hop up'a)

- jak jest z podatność na tuning? mowa tutaj o modyfikacjach FPS i precyzji

 

I tutaj rodzi się pytanie do was - zależy mi na znalezieniu repliki, która posiada wszystko to co Tokio Marui M4 SOPMOD bez podanych przeze mnie "minusów" (nawet po modyfikacjach). Cena nie gra zbytnio roli (no może z wyjątkiem poziomu Systema PTW :icon_smile:)

 

Z góry dziękuje serdecznie za wszelka pomoc w odszukaniu "tej jedynej, idealnej" :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Magazynki to tego to tylko 30/82, 82, 430 i 520. Nie ma teraz chyba zamieników innych firm niż Marui.

Dostępność części jest bardzo niska, utrudnia to tuning i naprawę.

Z dosyłaczem nic nie zrobicie.

Bolt catch służy do ,,zresetowanai broni z nowym magiem, tak samo jak w systemie PTW, nie zatrzymuje on blaszki w tylnim położeniu.

 

Jeżeli chcecie realizmu na maxa, bez tych mankamentów ale za to z innymi poważniejszymi pod względem czysto asgejowego strzelania mankamentami,Np. G&P WOC (najpopularniejsza platforma, najwięcej części) VFC czy KJW/TK.

Link to post
Share on other sites

Ej to ma być realistyczna M4 i chcesz jechać na midach? Trochę to niekonsekwentne. Możesz zainteresować się tematem chińskiej PTW.

 

Replika ma być realistyczna - nie mówiłem nic o magazynkach. Zresztą to ma być zabawa - jakbym chciał full realizmu pod każdym względem poszedłbym na sztrzelnicę. :icon_wink:

 

A co myślicie o: BOLT SOPMOD M4 RIS lub KWA M4 ERG? Jak tutaj wygląda podatność na tuning i cała reszta?

Edited by the0dor
Link to post
Share on other sites

Replika ma być realistyczna - nie mówiłem nic o magazynkach. Zresztą to ma być zabawa - jakbym chciał full realizmu pod każdym względem poszedłbym na sztrzelnicę. :icon_wink:

 

A co myślicie o: BOLT SOPMOD M4 RIS lub KWA M4 ERG? Jak tutaj wygląda podatność na tuning i cała reszta?

 

Co do KWA, to ma ogroomny potencjał tuningowy(Chyba najlepsza firma pod tym względem na rynku). Można go tanio i ładnie stuningować.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, wymieniony wcześniej klon PTW np: A&K to identyczne jak w RS ("ostrym", "bojowym"):

Wyważenie, wymiary, magazynki z regulacją pojemności (np: Vanaras 30/60/90/120).

Magi oczywiście dostępne są w wersji HW - waga oryginału. Majsterkowicz możne zaadaptować skorupy od magazynków bojowych, lans i wytrzymałość:)

Oczywiście dobry gaziak, da większy realizm, ale widzę że nie dasz się przekonać.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem to tylko KWA chyba. Niestety KWA w wersji Magpul (jedyna opcja z odrzutem) średnio mi się podoba. Dodatkowo ta bateria z przodu...

Wersja z kablami na tył ma być ponoć jeszcze w tym roku (miała być rzekomo w sierpniu, ale jak widać życie sobie). Korpus bodaj z oznaczeniami mega arms+freefloat keymod mega arms z przodu. Cena tba :/.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...