Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opisy broni i amunicji


Recommended Posts

Witam,

Poszukuję materiałów (książek, gazet, publikacji online etc.) o broni palnej oraz o amunicji.

Chciałbym chociażby z grubsza zapoznać się z rodzajami i zasadą działania różnych egzemplarzy, tak samo z amunicją.

Jeśli ktoś ma informacje o jakichś tytułach, linkach, bądź ma coś na stanie - proszę o wiadomość.

Link to post
Share on other sites

W sumie jeżeli chcesz z grubsza poznać zasadę działania, to może zainteresować Cię gierka "World of Guns: Guns Disassembly". Dostępna na Steamie, czy też fejsiku jak kto woli (nawet chyba na androida). Umożliwia kompletną rozbiórkę modeli (kolejność nie zawsze jest sensowna, co wkurza kiedy robisz to na czas, np żeby w kałachu zdjąć kolbę, najpierw musisz wyjąć przybornik do czyszczenia, albo przed zdemontowaniem łoża musisz zdjąć muszkę i kolanko gazowe), oddawanie strzałów ze zwolnionym tempem, w przekroju, prześwietleniu, przy ukryciu wybranych części.

Link to post
Share on other sites

Spróbowałem gry, lecz troszkę mi nie w smak, że nie można ustawić, aby nazwy elementów wyświetlały się po polsku.

Chciałbym najpierw nauczyć się wszystkiego w ojczystym języku.

 

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Edited by Koba90
Link to post
Share on other sites

Polecam książkę pt "Automatyczna broń strzelecka" Stanisława Kochańskiego. Książka już nie nowa, ale zawiera bardzo dużo informacji dla początkujących.

Szukaj na alledrogo, albo tablicy, są niedrogie.

Z nowinek to chyba miesięcznik typu "Strzał". Jest to bardzo duże kompendium wiedzy, sam mam praktycznie wszystkie numery. Od A do Z, a ukazują się kolejne numery, więc zawsze na bieżąco ;)

Edited by ColtS
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...