Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

2000zł na początek - replika, ubiór


Recommended Posts

Cześć. Interesuję się ASG od długiego czasu, miałem póki co same badziewne repliki typu Cyma z plastikowym GB za 150zł, Glock 17 Army, sprężyny z odpustu itp.. Swoją przygodę z ASG rozpocząłem jako smark w wieku 10 lat i od tamtej pory nieudolnie próbowałem zacząć się strzelać, ale nie miałem wystarczającego budżetu, ani pomysłu na rozpoczęcie konkretnej zabawy. Szukam od miesiąca sprzętu dla siebie w cenie ok. 2000zł.

 

Na pewno chcę mieć jakąś Emkowatą replikę, najlepiej coś takiego:

 

https://www.flickr.c...tream/lightbox/

 

Siedzi tutaj:

 

G&P Defender base

Real deal Magpul Moe (OD)

G&P Stock tube

G&P Sling adapter

Magpul body

Magpul grip (OD)

Magpul replica flip ups

G&P Eotech replica

Magpul XTM rails (Black and FG)

Real deal Tango Down grip

G&P Daniel Defense rail

G&P Rail panels

Madbull Gemtech Halo supressor

 

Powoli bym to sobie kompletował. Oczywiście nie te same marki, bo są drogie, ale coś na wzór tego. Na początek poszedłby celownik i tutaj pewnie kupię celownik od TomkaPL, który sprzedaje także EOTech'a, tylko trochę dłuższego.

 

W oko wpadła mi replika Specna Arms SA-B02. Zależy mi na szybkiej wymianie sprężyny, ponieważ jestem laikiem, a chciałbym repliki stosować do CQB/urban jak i w lesie. Do CQB przewiduję 350fps, a do lasu 450fps. Nie chcę grzebać w GB, bo pewnie bym coś pochrzanił. Poza tym straciłbym gwarancję.

Czytałem sporo o tej replice i na początek do wymiany poszłaby gumka hop-up, lufa wewnętrzna, okablowanie i mosfet + łożyskowanie, podkładkowanie, smarowanie. Koszt ok 400zł. Do tego chciałbym wymienić sprężynę na Guarder'a M90/M100+M110/M120 (40zł/szt.). Zastanawiałem się też, nad żywotnością tej repliki, ponieważ nie chcę ingerować w GB przez długie lata, innymi słowy chcę żeby żyła i służyła jak najdłużej - tutaj mam dylemat.

Czy warto pakować się w tuning GB? Wymienić tłok, cylinder, głowice, dyszę, zębatki itd.? Czy to wydłuży żywotność repliki? O szkielet się nie martwię, bo sporo osób mówiło, że wytrzymuje nawet M140, a przecież tak mocnej sprężyny nie będę tam ładował, max. to M120 w co i tak wątpie, pewnie M100/M110. Z kolei sporo osób mówiło, że po w/w czynnościach żaden większy tuning nie jest już potrzebny i robić coś dopiero, gdy to się sypnie. Nie lepiej od razu?

Będę prowadził ogień semi/burst, ponieważ zamierzam używać magazynków real-cap (to już postanowione).

Zastanawiałem się także nad markowymi replikami, ale jakoś mnie do nich nie ciągnie, bo wówczas sama replika wyniosłaby 1200-1500zł, do tego jakiś mały tuning za 200-300zł i już mamy 1800zł. W/w Specna kosztuje ok. 700zł + tuning za 500zł, wyjdzie ok. 1200zł, reszta na mundur i oporządzenie.

Jeśli chodzi o baterię, to wyczytałem że polecane są Redox oraz Turnigy. Będę się strzelał przez cały rok, więc nie chciałbym kupować zapasowej baterii. Wiem, że do lepszej baterii, potrzebna jest dobra ładowarka, czyli koszt ok. 100zł.

 

W przyszłości zamierzam kupić także replikę boczną i wybór padł na Glock 17 TM + metalowy zamek + niewielkie zmiany wewnętrzne. Będę się musiał podpiąć pod zamówienia zbiorowe, bo w polsce ani widu, ani słychu.

 

Jeśli chodzi o ubiór - bezpiecznie, praktycznie, stylowo. Na czym chcę się wzorować?

 

http://ghostselite.c...-1920x10801.jpg

http://cs316921.vk.m...pcRBXQtlMw0.jpg

 

Simon "Ghost" Riley z Call Of Duty. Wydaje się dosyć tanim strojem, nieźle wyglądającym, praktycznym, grzejącym w zimę, a w lato to zawsze można go odchudzić.

 

Na pewno okularki/gogle. Tutaj nie zamierzam oszczędzać i kupię coś w okoliach 200-250zł z atestami. Ogólnie to zastanawiam się nad Swiss Eye Infantry.

 

Jeśli chodzi o aktualną porę roku i temperatury to myślałem nad szarą bluzą polarową, podkoszulkiem, kamizelką taktyczną z ładownicami na magi M4 + zasobnikiem na pierdołki, spodniami bojówkami MultiCam lub CamoGrom, rękawicami Mechanix, kominiarką czarną z czaszką (lub czarną kominiarką + maska na usta), arafatką/szalem, butami taktycznymi Bates (wybór padł na Delta-8 Gore-Tex, wiem są drogie, ale z opinii wyczytanych w internecie, są dla mnie idealne) no i bielizna, ale to we własnym zakresie :hahaha:

 

To taki zimowy komplet. Nie wiem czy w ogóle w lato się będę strzelał, ponieważ preferuje zimniejsze klimaty, poza tym chodzę zaocznie do szkoły oraz pracuje sezonowo, a w lato jest baaardzo dużo zleceń, tak więc... każdy wie jak to jest. Zawsze można coś wykombinować mając już taką "zimową" podstawkę.

 

Raczej nie zamierzam uczestniczyć w milsimach etc., a raczej typowych jebanko-strzelankach.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chcę, aby sprawiało mi to przyjemność.

 

/edit

 

Chciałbym się tylko dowiedzieć, dlaczego (sugeruję się tym, że jesteś członkiem FAT) sam bawisz się w airsoft, a nie w paintball? Gdybym chciał się tylko strzelać, to po taniemu bawiłbym się w paintball'a. Airsoft wybrałem właśnie ze względu na znacznie większą realistykę niż w przypadku paintballa. Frajdę mi sprawia wygląd replik, to jak sam wygląd, jak wyglądają inni gracze, jak się zachowują (zarówno repliki jak i gracze) - chodzi o klimat.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Cześć.

Pierwsza sprawa- dobrze myślisz (patrz post wyżej).

 

 

Replika:

Specna jest w miarę ok, właśnie po wymianie kilku pierdołek, z którymi dałbyś sobie radę. Szybko wymienna sprężyna ma w nich sens, ale tylko w tej nowej, drugiej generacji. W starej i tak było trzeba przekopać całą replikę, żeby dostać się do sprężyny. Droższe repliki będą lepiej wykonane (logiczne). Ja posiadam emkę CA i moim zdaniem wygląda lepiej i sprawuje się lepiej niż specna a kosztuje niewiele więcej.

 

Tuning:

Moim zdaniem też lepiej wymienić coś za jakiś czas. Najpierw zobacz, czy osiągi stockowe Ci wystarczają, później będziesz wiedział, co wymienić. Nie koniecznie trzeba robić tuning za miliony monet. Wg mnie do wymiany poleciała by lufa, guma, komora (w tych, z którymi ja miałem styczność, komora była fatalna), sprężyna, kable i silnik (w tym ostatnim tylko jeśli będzie pakowana mocniejsza sprężyna).

 

Klamka:

Moim zdaniem za drogi interes. Podobno klocki od SA Taiwan są bardzo fajne i nie zdzierają tak kasy. Ja używałem klocków KWA, też nie miałem problemów. Tego typu repliki nie używa się non toper, dlatego zastanów się , czy warto ładować na nią taką kasę- może lepiej zamiast tego kupić coś do głównej?

 

Wdzianko:

Tu nie mogę dużo napisać, ważne , żeby Ci się podobało. Ale ja bym jednak multichłam odpuścił ;).

 

Okulary / gogle:

Tak, nie można oszczędzać, ale można kupić też taniej a dobre. Szukaj na allegro Revisionów / Essów / Bolle - wedle uznania. Idzie kupić nowe za ok 100 (mówię tu o balistycznych).

 

Buty:

Na armyworld są haixy w świetnych cenach, sam posiadam od jakiegoś czasu i z czystym sumieniem polecam.

 

Batka:

Dobrze celujesz. Turnigy są tańsze od Redoxów i nie są wcale gorsze. Ładowarka to już Twój wybór, i tak zazwyczaj to jeden cukierek w różnych opakowaniach.

 

 

Mam nadzieję, że pomogłem :). W razie czego PW.

Link to post
Share on other sites

Masz 2 koła na start, chcesz kupić chińczyka i wywalić prawie x3 razy tyle pieniędzy na zbyteczne śmieci.

 

Po pierwsze, system "szybkiej" wymiany sprężyny wcale nie jest szybki. Musisz rozebrać prawie całą replikę, aby to zrobić...

Szybka wymiana jest w G36 aresa/ boyi i pochodnych.

 

Po drugie, w takim budżecie lepiej kupić markową replikę, która wytrzyma Ci do końca świata i jeden dzień dłużej. Sam mam chińczyka, który strzela ponadprzeciętnie daleko/celnie i dobrze, ale miałem ewidentnego farta. Chińczyk przy składaniu musiał dostać za dużo ryżu, stąd taki efekt :icon_wink:

 

Po trzecie, airsoft to ie gra komputerowa. Po to wojska korzystają z kamuflaży, aby spełniały one swoje założenia. Chcesz się dobrze maskować? Zapomnij o białych maskach (wyjątek zima) lub czarnych elementach. Szukaj stroju użytecznego, czyli jakiś fleck na jesień lub zimowy maskałat (chociaż białej zimy u nas dawno nie było).

 

Po czwarte, okulary kwestia indywidualna. Ja uwielbiam wszelkiego rodzaju ESSy.

 

Po piąte, jak szukasz designerskich dodatków do repliku skup się takich, które wyglądają i są użyteczne. Na przykład taki chwyt na body m4 wygląda fajnie a do tego poprawia ergonomie strzelania:

http://wmasg.pl/pub/...FAB-MWG-TAN.jpg

Kolbę do m4 lepiej kupić "krytą" (bez dziury), będziesz mieć więcej miejsca na baterię.

Nie widzę sensu korzystania z muszki gdy masz na body założony kolimator.

 

 

Rozumiem, że chcesz się dobrze czuć i ma to sprawiać frajdę. Natomiast uwierz mi, że obojętnie jak futurystycznie byś nie wyglądał, poziom Twojej frustracji osiągnie zenit kiedy przeciwnik z kilometra zobaczy Cię w lesie, albo Twój chińczyk przestanie działać w połowie strzelanki.

 

 

ps. kolba od M4 bardzo nie lubi się z maskami drucianymi. Celowanie poprzez niski kolimator (eotech) jest wtedy uporczywie wnerwiające i przydałoby się podwyższenie montażu. Niestety EOTECH wygląda komicznie na chwycie transportowym albo grubej szynie ris. Dlatego z kupnem kolimatora wstrzymaj się do czasu, kiedy będziesz mieć replikę oraz maskę :icon_wink:

 

 

@ldlaczego ja i airsoft? Ponieważ w brew temu co piszesz, airsoft jest tańszy od paintaballa. Do tego bardziej realistyczny i wydaje mi się, że można nauczyć się wielu przydatnych rzeczy. Ponadto, wiele osób w świecie asg nie ogranicza się do niedzielnych strzelanek, ale uczestniczy w survivalach, milslimach, chodzi na szkolenia taktyczne oraz uczęszcza na strzelnicę. W skrócie, dla mnie paintball oraz Airsoft to są 2 bardzo różne filozofie, które mają niewiele wspólnego.

Edited by sanex
Link to post
Share on other sites
Po drugie, w takim budżecie lepiej kupić markową replikę, która wytrzyma Ci do końca świata i jeden dzień dłużej. Sam mam chińczyka, który strzela ponadprzeciętnie daleko/celnie i dobrze, ale miałem ewidentnego farta. Chińczyk przy składaniu musiał dostać za dużo ryżu, stąd taki efekt

Z doświadczenia powiem, że markowe repliki wcale nie gwarantują długiej pracy w stocku, a wręcz przeciwnie. Powyższe nie dotyczy Tokyo Marui, które przeżyje nas, i naszych wnuków.

W swojej historii kupowałem praktycznie wyłącznie chińczyki, i żaden mnie nie zawiódł w polu z winy innej niż moja.

Podobnie moja obecna główna replika - mp5 cm.049J cymy - już prawie dwa lata idealnie chodzi w stocku, a na gearboxie dalej obecna jest nienaruszona plomba gwarancyjna :)

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Też tak myślę. Tm też nie jest nieśmiertelne ;> nawet gb 2gx i te od sawa nie jest nieśmiertelne. No ale...

 

Sam mam rożne repliki, miałem różne repliki. Jeden pies czy chinol czy markowy(może nie dosłownie, ale chyba wiadomo o co mi chodzi). Zazwyczaj największą różnicą jest wykonanie zewnętrzne. Czasem nawet chinole mają lepsze bebechy niż markowe.

Edited by xenon500
Link to post
Share on other sites

ICS (dzielony gearbox v.2) jest fajny, póki nie pójdzie szkielet. A to w replikach z v.2 zdarza się dosyć często przy tuningach mocowych. Awaria szkieletu w ics to poważny problem z uwagi na brak części zamiennych.

WE (modułowy zespół tłoka, i modułowy zespół napędu) ma jeszcze większy problem w tym aspekcie, bo niemalże wszystko jest niestandardowe, i do systemu Katany pasuje tylko system Katany, którego dostępność w sklepach jest żadna.

 

P.S.

Wallop odbierz wiadomość :icon_smile:

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

xenon500

 

 

Okulary / gogle:

Tak, nie można oszczędzać, ale można kupić też taniej a dobre. Szukaj na allegro Revisionów / Essów / Bolle - wedle uznania. Idzie kupić nowe za ok 100 (mówię tu o balistycznych).

 

Widzisz, zależy mi na okularkach na gumce, ale takich niskoprofilowych, zasłaniających małą część twarzy, całe oczy wraz z łukiem brwiowym i nie mających zbyt dużej oprawki, tak aby było w nich dużo widać.

 

Tuning:

Moim zdaniem też lepiej wymienić coś za jakiś czas. Najpierw zobacz, czy osiągi stockowe Ci wystarczają, później będziesz wiedział, co wymienić. Nie koniecznie trzeba robić tuning za miliony monet. Wg mnie do wymiany poleciała by lufa, guma, komora (w tych, z którymi ja miałem styczność, komora była fatalna), sprężyna, kable i silnik (w tym ostatnim tylko jeśli będzie pakowana mocniejsza sprężyna).

 

Tuning - tak jak mówiłem, nie chcę grzebać przez długie lata w środku, ani nawet wysyłać tej repliki na gwarancję. Ma być tanio, dobrze i wiecznie. Normalnie to zleciłbym taki tuning sklepowi i on udzieliłby mi gwarancji. Ale, tak jak mówi sanex, jeśli dałoby radę złożyć coś dobrego, markowego w nie wiele wyższej cenie niż specna+tuning (czyli ok. 1000-1200zł), co byłoby nieśmiertelne to czemu nie? Zawsze mogę trochę poczekać, dozbierać kasy i kupić. Jednak, wolałbym tanio, dobrze, solidnie, 350fps, zasięg skuteczny 50-60m, niezniszczalnie

 

Replika:

Specna jest w miarę ok, właśnie po wymianie kilku pierdołek, z którymi dałbyś sobie radę. Szybko wymienna sprężyna ma w nich sens, ale tylko w tej nowej, drugiej generacji. W starej i tak było trzeba przekopać całą replikę, żeby dostać się do sprężyny. Droższe repliki będą lepiej wykonane (logiczne). Ja posiadam emkę CA i moim zdaniem wygląda lepiej i sprawuje się lepiej niż specna a kosztuje niewiele więcej

 

Też czytałem o nowej wersji Specny z nowym, szybszym sposobem wymiany sprężyny, ale... Czytałem, że ma gorsze bebechy w GB. To ile mi zajmie wymiana sprężyny mnie za bardzo nie interesuje, nie będę jej wymieniał w czasie walki, a właśnie przed. Czy to trwa 10min czy godzinę jest mało istotne, ważne aby było to w miarę łatwe dla laika. Z wymianą gumki czy lufy sobie poradzę, martwię się jedynie o grzebanie w GB + utratę gwarancji.

 

Klamka:

Moim zdaniem za drogi interes. Podobno klocki od SA Taiwan są bardzo fajne i nie zdzierają tak kasy. Ja używałem klocków KWA, też nie miałem problemów. Tego typu repliki nie używa się non toper, dlatego zastanów się , czy warto ładować na nią taką kasę- może lepiej zamiast tego kupić coś do głównej?

 

Czytałem, że TM jest niezawodny i ma bardzo dużo kompatybilnych części. Owszem, dochodzą do tego koszty wysyłki zza granicy, ale przy grupowej nie byłoby tak źle. Za granicą ta replika kosztuje niecałe 500zł, ale do tego należy doliczyć wymianę zamka na metalowy, bo na pewno nie będę biegał z plastikowym (plastikowy może być na zapas :icon_razz: ). Zależy mi, zarówno w M4 jak i Glock'u na oryginalnych oznaczeniach. Miałem już Glocka 17 Army - podobno ten sam system co TM, może w niego zainwestować? Kosztuje ok. 230zł, ma oznaczenia, metalowy zamek, a i magazynki są bardzo tanie. Mało tego, jest dostępny wraz z magazynkami na taiwangun'ie.

 

Buty:

Na armyworld są haixy w świetnych cenach, sam posiadam od jakiegoś czasu i z czystym sumieniem polecam.

 

Z ubioru, na butach zależy mi najbardziej bo nie będę ich używał tylko w asg. Przymierzałem już Protektory, Adidas GSG, jakieś Magnumy i właśnie Batesy Delta 8 - te ostatnie to są te. Może i wychodzę na snoba, ale nie o to tutaj mi chodzi. Też wolałbym wydać mniej :icon_smile: Póki co będę biegał w swoich starych MON'owych Desantach - mogłem o tym wspomnieć na początku.

Dodam jeszcze, że nie chcę kupować żadnych ciuchów przez internet. Oporządzenia także wolałbym w ten sposób nie nabywać. Na szczęście mam blisko do sklepów tego typu (m.in militaria.pl czy JARD-B), więc nie będzie problemu.

 

 

sanex

 

 

Masz 2 koła na start, chcesz kupić chińczyka i wywalić prawie x3 razy tyle pieniędzy na zbyteczne śmieci.

 

Też się tak nad tym zastanawiałem. Jednak z moich obliczeń wychodzi, że markowa emka z minimalnym tuningiem będzie kosztować mnie ok. 1500zł. Ile według Ciebie wyniesie mnie markowa, niezniszczalna replika 350fps?

 

Po pierwsze, system "szybkiej" wymiany sprężyny wcale nie jest szybki. Musisz rozebrać prawie całą replikę, aby to zrobić...

Szybka wymiana jest w G36 aresa/ boyi i pochodnych.

 

Nie chodzi o samą szybką wymianę, a prostą. Bez rozkręcania GB.

 

Po trzecie, airsoft to ie gra komputerowa. Po to wojska korzystają z kamuflaży, aby spełniały one swoje założenia. Chcesz się dobrze maskować? Zapomnij o białych maskach (wyjątek zima) lub czarnych elementach. Szukaj stroju użytecznego, czyli jakiś fleck na jesień lub zimowy maskałat (chociaż białej zimy u nas dawno nie było).

 

Może nie komputerowa, ale nadal gra. Nigdzie nie powiedziałem, że chcę się w ogóle maskować. Nie lubię za bardzo lasów, wolę tereny zurbanizowane i cqb. Lasy owszem, będę eksploatować ale tak raz na pół roku. W ogóle zastanawiam się czy będzie mi potrzebny większy zasięg niż te 50m i większa moc niż 350fps. Jeśli chodzi o lasy, bardziej kręci mnie w nich biwakowanie, surwiwal, niż granie w airsoft.

 

Ja nie uważam airsoftu za grę wojenną, a za zwykły sport z nieco bardziej realistycznym zabarwieniem.

 

Po piąte, jak szukasz designerskich dodatków do repliku skup się takich, które wyglądają i są użyteczne. Na przykład taki chwyt na body m4 wygląda fajnie a do tego poprawia ergonomie strzelania:

http://wmasg.pl/pub/...FAB-MWG-TAN.jpg

Kolbę do m4 lepiej kupić "krytą" (bez dziury), będziesz mieć więcej miejsca na baterię.

Nie widzę sensu korzystania z muszki gdy masz na body założony kolimator.

 

Oczywiście nie chodzi tutaj o sam wygląd, ale właśnie także o praktyczne dodatki. Może i będę miał więcej miejsca na baterię, ale kosztem wyglądu. Z kolei kupując Magpulowską, stracę dodatkowe miejsce na baterię. Wystarczy, aby replika wytrzymała mi jedną strzelankę od tej 8 rano do 18-20. Zawszę mogę dokupić zapasową batkę - wolałbym nie, ale jednak wygląd jest dla mnie ważniejszy. Teraz się pewnie wkurzysz i zhejtujesz :icon_biggrin: Zrozumiem to, bo każdy ma inne priorytety, jedni praktyczne, racjonalne, a inni estetyczne, idiotyczne.

 

ps. kolba od M4 bardzo nie lubi się z maskami drucianymi. Celowanie poprzez niski kolimator (eotech) jest wtedy uporczywie wnerwiające i przydałoby się podwyższenie montażu. Niestety EOTECH wygląda komicznie na chwycie transportowym albo grubej szynie ris. Dlatego z kupnem kolimatora wstrzymaj się do czasu, kiedy będziesz mieć replikę oraz maskę

 

Maska to tylko jedna z opcji :icon_smile:

Są druciane i materiałowe, taka materiałowa by mi w zupełności wystarczyła. Ba... nawet taką wolę.

 

@ldlaczego ja i airsoft? Ponieważ w brew temu co piszesz, airsoft jest tańszy od paintaballa. Do tego bardziej realistyczny i wydaje mi się, że można nauczyć się wielu przydatnych rzeczy. Ponadto, wiele osób w świecie asg nie ogranicza się do niedzielnych strzelanek, ale uczestniczy w survivalach, milslimach, chodzi na szkolenia taktyczne oraz uczęszcza na strzelnicę. W skrócie, dla mnie paintball oraz Airsoft to są 2 bardzo różne filozofie, które mają niewiele wspólnego.

 

Oczywiście, że jest tańszy, ale ja mówię o pojedynczej strzelance, a nie kupowaniu sprzętu. Niby są jakieś firmy wynajmujące sprzęt do asg, ale głównie w większych miastach, a suma sumarum cena wynajmu jest taka sama jak cena wynajmu sprzętu do paintball'a. U mnie nie ma takowych firm, więc musiałbym sprzęt zakupić.

 

Można się nauczyć wielu przydatnych rzeczy np. rozpalania ognia, jakiejś taktyki, komend itd. Mi na tym nie zależy :icon_smile: Chcę się postrzelać w miłym towarzystwie, klimacie i tym co ja chcę, a nie to co chcą inni - jak wyżej xenon napisał. Ważne, żeby nic ze sobą nie kolidowało jak np. maska+kolba M4 i tutaj dzięki za radę. Przemyślę, może znajdę jakąś alternatywę, a może mi to w ogóle nie będzie przeszkadzać. Nie chcę aby mi coś przeszkadzało, ale to raczej kwestia praktyki i dostosowanie zestawu po testach bojowych. Nad markową repliką także się zastanowię, jednak widzę po dalszych komentarzach, że raczej zostanę przy Specnie.

 

Tomek P-ń

 

 

WE (modułowy zespół tłoka, i modułowy zespół napędu) ma jeszcze większy problem w tym aspekcie, bo niemalże wszystko jest niestandardowe, i do systemu Katany pasuje tylko system Katany, którego dostępność w sklepach jest żadna.

 

No i na tym także mi zależy - na częściach dostępnych w polsce.

 

A co jeśli chodzi o gazowe WE M4? Jest sporo opinii hejtujących tą replikę, ale hejtują ją głównie posiadacze aeg'ów z kolei Ci, którzy mają sporą wiedzę na ten temat, zarówno praktyczną jak i teoretyczną, mówią że jest to bardzo dobra replika, ale kosztowna. No, ale realistyka miodzio :icon_biggrin: I regulacja NPAS, cena na taiwangun nieco ponad 1000zł, więc........?

 

Link to post
Share on other sites

Ja powiem po swoich doświadczeniach. Wydałem naprawde sporą ilość pieniędzy na sprzęt (okolo 4tyś) wraz z repliką i ? Załowałem kamizelka wszystko o okoła w co byłem ubrany, ok wyglądało spoko ale było mega nie wygodnie, zazdrościłem chłopaką biegającym w z minimalnym osprzętem :icon_smile: wygląd wyglądem na jakies specjalne okazje spoko lecz na normalny wypad ze znajomymi w niedziele ? osprzęt tylko mi przeszkadzał :icon_smile: lecz kto co lubi. Pozdrawiam

 

Edit.

Lecz pięniedzy na replike? nie ma co szczędzić kupiłem wtedy KWA 2GX i to była najlepsza repka jaką miałem :) wszystko na wielki plus!

Edited by Syriuszzabujca
Link to post
Share on other sites

Hej!

 

Widzisz, zależy mi na okularkach na gumce, ale takich niskoprofilowych, zasłaniających małą część twarzy, całe oczy wraz z łukiem brwiowym i nie mających zbyt dużej oprawki, tak aby było w nich dużo widać.

 

Polecam Bolle Cobra + antifog do okularów pływackich przed strzelanką (przydadzą się ze dwie warstwy). Niestety niskoprofilowe gogle parują najbardziej, ale jak napisałem da się temu zaradzić.

 

Tuning - tak jak mówiłem, nie chcę grzebać przez długie lata w środku, ani nawet wysyłać tej repliki na gwarancję. Ma być tanio, dobrze i wiecznie. Normalnie to zleciłbym taki tuning sklepowi i on udzieliłby mi gwarancji. Ale, tak jak mówi sanex, jeśli dałoby radę złożyć coś dobrego, markowego w nie wiele wyższej cenie niż specna+tuning (czyli ok. 1000-1200zł), co byłoby nieśmiertelne to czemu nie? Zawsze mogę trochę poczekać, dozbierać kasy i kupić. Jednak, wolałbym tanio, dobrze, solidnie, 350fps, zasięg skuteczny 50-60m, niezniszczalnie

 

O tuningu w tym dziale nie rozmawiamy. Jest na ten temat obszerny wątek na forum

 

Też czytałem o nowej wersji Specny z nowym, szybszym sposobem wymiany sprężyny, ale... Czytałem, że ma gorsze bebechy w GB. To ile mi zajmie wymiana sprężyny mnie za bardzo nie interesuje, nie będę jej wymieniał w czasie walki, a właśnie przed. Czy to trwa 10min czy godzinę jest mało istotne, ważne aby było to w miarę łatwe dla laika. Z wymianą gumki czy lufy sobie poradzę, martwię się jedynie o grzebanie w GB + utratę gwarancji.

 

Gearbox to nie śmigłowiec, po kilku potyczkach nauczysz się go rozkręcać z zamkniętymi oczami. Jest wiele filmików na YT na ten temat. System szybkiej wymiany sprężyny to fajna sprawa, jednak nie widziałem nowych replik SA tak więc się nie wypowiem.

 

Czytałem, że TM jest niezawodny i ma bardzo dużo kompatybilnych części. Owszem, dochodzą do tego koszty wysyłki zza granicy, ale przy grupowej nie byłoby tak źle. Za granicą ta replika kosztuje niecałe 500zł, ale do tego należy doliczyć wymianę zamka na metalowy, bo na pewno nie będę biegał z plastikowym (plastikowy może być na zapas :icon_razz: ). Zależy mi, zarówno w M4 jak i Glock'u na oryginalnych oznaczeniach. Miałem już Glocka 17 Army - podobno ten sam system co TM, może w niego zainwestować? Kosztuje ok. 230zł, ma oznaczenia, metalowy zamek, a i magazynki są bardzo tanie. Mało tego, jest dostępny wraz z magazynkami na taiwangun'ie.

 

Śmiało można powiedzieć, że TM to twórcy obecnego airsoftu. Stare serie odbiegają od obecnego standardu (plastikowe body zamykane na uszy itp), a nowe są mało popularne w naszym kraju.

 

Z ubioru, na butach zależy mi najbardziej bo nie będę ich używał tylko w asg. Przymierzałem już Protektory, Adidas GSG, jakieś Magnumy i właśnie Batesy Delta 8 - te ostatnie to są te. Może i wychodzę na snoba, ale nie o to tutaj mi chodzi. Też wolałbym wydać mniej :icon_smile: Póki co będę biegał w swoich starych MON'owych Desantach - mogłem o tym wspomnieć na początku.

Dodam jeszcze, że nie chcę kupować żadnych ciuchów przez internet. Oporządzenia także wolałbym w ten sposób nie nabywać. Na szczęście mam blisko do sklepów tego typu (m.in militaria.pl czy JARD-B), więc nie będzie problemu.

 

To nie są szczególnie dobre i polecane sklepy. Zainteresuj się ciuchami z demobilu. Za mniejsze pieniądze kupisz lepszy szpej który nie rozsypie się po roku.

 

A co jeśli chodzi o gazowe WE M4? Jest sporo opinii hejtujących tą replikę, ale hejtują ją głównie posiadacze aeg'ów z kolei Ci, którzy mają sporą wiedzę na ten temat, zarówno praktyczną jak i teoretyczną, mówią że jest to bardzo dobra replika, ale kosztowna. No, ale realistyka miodzio :icon_biggrin: I regulacja NPAS, cena na taiwangun nieco ponad 1000zł, więc........?

 

 

Gazówki to takie piękne skarbonki tylko, że bez dna.

 

 

Reasumując. Na Twoim miejscu kupiłbym nową Specnę, wysłał do lokalnego magika (ogłoszenia magików[serwisantów] masz w dziale "Ogólnie Techniczne) poprosił o rzetelny przegląd i serwis. Aby cieszyć się bezawaryjną, dobrze strzelającą repliką wystarczy wymienić gumkę HU, dyszę na uszczelnioną, założyć mosfet i dokupić jakieś lipo. Co do tuningu mocowego, to tak jak pisałem wcześniej. Mamy od tego inny dział.

Link to post
Share on other sites

http://gunfire.pl/product-pol-1152206017-Gogle-niskoprofilowe-brazowe.html

Jestem ciekawy, jak coś takiego typu by zdawało egzamin - wytrzymałość itd.

 

Miałem styczność z jednym glockiem Army i ja bym sie osobiście w to nie wkopał :D - chyba, że lubisz grzebać w klamkach, to możesz do niego wpakować fajne części. Dalej byłby to klocek Army, ale działałby zdecydowanie lepiej. Ja bym wolał kupić we, KJW lub tego Taiwan SA i myśleć co dalej. No ale...

 

350 fps wytrzyma Ci wszystko, aby fajna lufa, dobra gumka i jazda.

Wiem o co chodzi z dodatkami, sam lubię kitować kasę w takie rzeczy i powiem, że to ma sens, bo bardzo poprawia wygodę czy nawet sam wygląd repliki.

 

Co do butów to dobrze radzę, bo 280 za haixy z tej klasy to świetna cena, ale rozumiem, sam też jak się na coś uprę to nie nie odpuszczam.

 

Popieram też Buńka co do demobilu - jeśli znajdziesz tam coś dla siebie to się opłaca.

 

Te prawdziwe szybko wymienne sprężyny to świetna rzecz. Z 8 replik mam 2 z szybko wymiennymi sprężynami, np w AUGu odkręcam tylko dwie śrubki i już mogę wyciągać prowadnicę sprężyny. Nie zrobi się tego w czasie rozgrywki - na respie tak, na spokojnie. A szczerze mówiąc, mnie np wkurza rozkładanie emek i taki system jak np w specnie nie działa, bo jak mam rozebrać całą replikę, to już lepiej kupić np inną bez szybko wymiennej, a która się bardziej nam podoba.

Link to post
Share on other sites
Do czarnej taktyki naprawdę zastanowiłbym się nad G36 aresa. 900zł, gearbox V3, dobrze wykonana, ma BB więc + 15 do realizmu i + 10 do szpanu

 

G36 mi się w ogóle nie podoba. MP5 tak, ale nie G36. M4 i tak jest moim faworytem i za nic go nie zamienię. Poza tym, jakoś BB w aeg'ch do mnie nie przepowiada.

 

wygląd wyglądem na jakies specjalne okazje spoko lecz na normalny wypad ze znajomymi w niedziele ? osprzęt tylko mi przeszkadzał :icon_smile: lecz kto co lubi. Pozdrawiam

 

Właśnie, co kto lubi. Ja zaczynałem w dresach, adidasach i bluzie... było wygodnie, ale tylko tyle. Zero klimatu, wyglądało to dla mnie jak podwórkowe strzelanie 10 latków. Jest cała masa ludzi, którzy normalnie stylizują się na żołnierzy czy to z gier czy to realnych jednostek i pewnie wygoda to mały pikuś w porównaniu z wyglądem :3

 

Reasumując. Na Twoim miejscu kupiłbym nową Specnę, wysłał do lokalnego magika ogłoszenia magikówserwisantów masz w dziale Ogólnie Techniczne poprosił o rzetelny przegląd i serwis. Aby cieszyć się bezawaryjną, dobrze strzelającą repliką wystarczy wymienić gumkę HU, dyszę na uszczelnioną, założyć mosfet i dokupić jakieś lipo.

 

 

Tak też zrobię, a o ewentualny tuning napiszę w odpowiednim dziale, a tutaj zamieszczę link.

 

Co do butów to dobrze radzę, bo 280 za haixy z tej klasy to świetna cena, ale rozumiem, sam też jak się na coś uprę to nie nie odpuszczam.

 

Jaki dokładnie model posiadasz?

 

Podsumowując replikę główną:

 

Specna

gumka hop-up Systema czarna

Precka prometheus 6.03mm (jaka długość?) Standardowo w emkach montuje się 363-370mm, ale ta moja ma 290. Ona jest taka przykrótka względem zewnętrznej czy to zewnętrzna jest tak mocno skrócona? Tłumik pewnie sobie kupię, więc ewentualny nadmiar zostanie zamaskowany, aczkolwiek wolałbym mieć możliwość normalnego użytkowania bez tłumika. Zastanawiam się też nad B01 - standardową emką. Tam lufa wew. ma 350, więc 13mm mniej niż promyk - będzie wystawać?

komora hop-up Madbull Ultimate

kableniskooporowe+mosfet

łożyskowanie, podkładkowanie, czyszczenie, smarowanie, uszczelnienie etc.

 

Znajdę jakiegoś ziomka z okolic, który mi to zrobi, a może... nawet sam to zrobię. Się zobaczy.

 

Co powiecie o Glock'u 17 WE? Niby zamki się szybko łamią, ale cena kusi, dostępność, metalowy zamek, tanie magi... nic tylko brać. Zależy mi na oryginalnych oznaczeniach albo chociaż trochę zbliżonych do oryginalnych. Sporo grzebałem w R17 Army, więc wiem co i jak i powiem szczerze, że akurat w gaziakach nie boję się grzebać. W Army boli mnie jedynie dziwna farba/metal magazynka... paznokciem można zrobić wgniecenie. Gdy paczka do mnie przyszła, już po pierwszym strzale był syfon. Niby na taiwangunie robią przegląd zerowy :icon_razz:

Dwa razy na serwisie - pierwszy na drugi dzień po odebraniu paczki, drugi gdy wyrobiła się sprężyna młoteczka. Przysłali mi replikę drugiej generacji i wszystko było ok, ale... inny zamek z malowanymi, a nie bitymi oznaczeniami. Nie przeszkadzało mi to bardzo, no ale zamek mogli zmienić na stary, albo chociaż zadzwonić co zamierzają zrobić. Ogólnie z repliki byłem zadowolony. Gazożerność na poziomie 3/3,5 magazynka (ok. 60-70kulek na jednym nabiciu), wygląd ok (oprócz maga), działanie, dźwięk miodzio. WE podobno jest lepszy, ale ma kiepski zamek, KSC/KWA znów lepszy od WE (ale nie ma oznaczeń), TM to takie drogie, niezawodne plastikowe cacuszko, a po dopieszczeniu, jeszcze droższe cacuszko. Dylemat :icon_neutral:

 

http://forum.wmasg.p...ock-17-ksc-kwa/

 

Ciekawe porównanie. Póki co wygrywa G17 TM. Trzeba pamiętać, że kupować go będę dopiero za jakiś czas, więc pieniążki będą na pewno, zarówno na replikę jak i na konkretny tuning.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Że tak się wtrącę panowie, jak już o ochronie oczu mowa. Zamówiłem wczoraj okulary, ESS ICE, podobno są bardzo dobre więc o same szybki się nie martwie, ale jak ochrona ma się do gogli? Nie wiem nie odesłać tych okularów, dołożyć i kupić coś goglo/okularowego np. Bolle Cobra, Swiss eye infantry itp. Mogę być bezpieczny o swoje oczy mając okulary? Nic nie wpadnie mi od góry, albo z boku?

Link to post
Share on other sites

http://armyworld.pl/product-pol-4706-Buty-Haix-Wojskowe-Brytyjskie-Skorzane-Combat-High-Liability-Goretex-Nowe-II-Gatunek.html Wesołych Świąt :D niby pisze ze to 2 gatunek- nie przejmuj się tym, w moim była cieniutka ryska na skórze, ledwo zauważalna, u znajomego nie było wcale śladu.

 

Wallop - poczytaj o glockach taiwan sa. Myślę, że Ci się spodobają.

 

Więcej napiszę później.

Link to post
Share on other sites

ICS (dzielony gearbox v.2) jest fajny, póki nie pójdzie szkielet. A to w replikach z v.2 zdarza się dosyć często przy tuningach mocowych. Awaria szkieletu w ics to poważny problem z uwagi na brak części zamiennych.

WE (modułowy zespół tłoka, i modułowy zespół napędu) ma jeszcze większy problem w tym aspekcie, bo niemalże wszystko jest niestandardowe, i do systemu Katany pasuje tylko system Katany, którego dostępność w sklepach jest żadna.

 

P.S.

Wallop odbierz wiadomość :icon_smile:

 

Nie gadaj głupot. Najpierw pokaż mi szkielet ICSa który pękł. Później brak części. Bo i tu i tu się mylisz.

 

@Do autora tematu - mam dwa ICSy, żaden nie sprawia problemów. Latały na sprężynach od 110 na mega rofie po sprężyny 150 i nic. Nawet komory nie chcą pękać, mimo, że podobno duża ilość osób je niszczy. Acha, i obydwie repliki mają już po kilka lat.

Link to post
Share on other sites
Nie gadaj głupot. Najpierw pokaż mi szkielet ICSa który pękł. Później brak części. Bo i tu i tu się mylisz.

Dosyć często przeglądam sklepy, a jednak ICS widuję relatywnie rzadko, a jeszcze rzadziej części do niego. Wiadomo, że gdzieś tam mogą być dostępne części ale i tak względem dostępności części do klasycznego v2 nie ma porównania.

No i swoją drogą, to sam mam też klasyczny v2 w mp5, który (odpukać) chodzi 2 lata bez otwierania, a z drugiej strony co rusz widzę biadolenia że komuś znowu pękł szkielet po iluśtam strzałach, więc coś jest na rzeczy a nawet szkielety 2gx kiedyś pękają.

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam czy nie kupić na początek gazowego Glocka 17 Taiwan-SA. Boli mnie jedynie to, że nie wiem która wersja ma oznaczenia, ponieważ są dwie Stark Arms i Taiwan-SA. Czytałem, oglądałem zdjęcia, filmy... mętlik w głowie. Ogólnie wygląda na to, że replika jest polecana i jest na poziomie Glocka 17, a jest dostępna w polsce, magi pasują od WE i TM, wersja z oznaczeniami jest po prostu piękna, metalowy zamek, kompatybilność części... malinka.

 

W airsoftarmory są dwie wersje:

 

http://www.airsoftar...ka-GBB-BK-/1067

 

http://www.airsoftar...ika-GBB-BK-/847

 

W opisach obu, pisze że posiada oznaczenia broni ostrej, ale to opis sklepu, a wiadomo jak to z nimi jest, często sklep sam nie wie co posiada.

 

Poza tym, obie repliki różnią się od siebie tym, że pierwsza jest Gen4, a druga Gen3, czy poza wyglądem w środku jest coś zmienione?

 

Co do emki, jednak póki co wygrywa Specna, ze względu na to, że kosztuje 650zł i wraz z tuningiem wyniesie max. 1000zł, a ICS kosztuje trochę ponad tyle. Batkę wybrałem Turnigy Nano-Tech 1200mAh + ładowarkę Turnigy Accuel 6. Pytanie, batka zmieści się do prowadnicy kolby? Zamierzam zmienić kolbę na Magpulowską w której nie będę mógł zmieścić batki. Czytałem, że wchodzi do standardowej prowadnicy kolb M4.

 

Oporządzenie zamówię sobie u tego maniaka:

 

http://wmasg.pl/pl/profil/show/63943

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Dosyć często przeglądam sklepy, a jednak ICS widuję relatywnie rzadko, a jeszcze rzadziej części do niego. Wiadomo, że gdzieś tam mogą być dostępne części ale i tak względem dostępności części do klasycznego v2 nie ma porównania.

 

Najpierw sprawdź ile części jest "niestandardowych". Bo aż dwie. Dwie normalnie do kupienia w PL. Z tego szkielety nie umierają, a komory pękają jak się nie umie używać. To jedna z lepszych replik. Może zewnętrznie nie jest najcudowniejsza - brak jakiś sensownych oznaczeń itp, G&P napewno ładniejsze, ale bije na głowę wszystko co dostępne w tej chwili, jeśli chodzi o wytrzymałość i łatwość obsługi.

 

 

Co do emki, jednak póki co wygrywa Specna, ze względu na to, że kosztuje 650zł i wraz z tuningiem wyniesie max. 1000zł, a ICS kosztuje trochę ponad tyle.

 

Bez sensu. Odpuść sobie na początek inne pierdoły, i kup jedną, dobrą, porządną replikę. Z dodatków potrzebujesz buty, okulary, mundur i ewentualnie kamizelkę. Kup brytyjskiego DPMa z ichnim czestem (wyjdzie Cię niecała stówka), i starczy na początek, buty dobierz sam.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie glocki od Taiwan SA mają oznaczenia. Glocki od Stark Arms natomiast ich nie mają. Powód jest prosty: licencja.

Taiwan SA oficjalnie jest dostępny jedynie na taiwanie, stark arms w innych częściach świata też. Mimo wszystko jest to jedna i ta sama firma, tylko właśnie przepisy odnośnie licencji robią takie zamieszanie.

 

Co do kupowania specny, to wg. mnie najgorsza obecnie replika, bo jest problem polaga na tym:

Jest ok z zewnątrz do czasu aż ją rozkręcisz, potem wszystkie gwinty i mocowania siadzają, dostają luzów itp.

Natomiast aby się nie sypnęła po kilku miesiącach trzeba ją tuningować i koło się zamyka. Same szkielety też są słabe i pękają przy ich stockowej sprężynie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...