Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] Shotgun S&W - CG


Recommended Posts

Mój SPAS się za tym pewno schowa. Tylko ten @#*$%! magazynek :|

Na www.world.guns.ru nie ma żadnej strzelby S&W... Gdzieś indziej znalazłem shotguna S&W AS, ale nie ma fotki :-( Poza tym jak to może być replika S&W bógwieile skoro wygląda kropka w kropkę jak CA870, które jest repliką Remingtona 870??

Link to post
Share on other sites

Nie nawidzę tego magazynka. Nieość, że w strzelbach takich magów nie ma, to jeszcze szpeci. Ten magazynek to był jedyny powód, przez który nie kupiłem CA870 tylko SPASa.

To będzie waliło lepiej niż HB-ma 2 razy większą moc. Ciekawe, czy będzie można wstawiać upgrady zewnętrzne i części wewnętrzne od świnki...?

Link to post
Share on other sites

Standardowo Remington ma magazynek rurowy umieszczony pod lufą. Są konwersje na strzelby, aby był magazynek pudełkowy, ale on wtedy jest bardziej z przodu. Zaraz za komorą zamkową, na początku prowadnicy czółenka, przynajmniej tak jest w Mossbergu i Remingtonie...

http://www.giwera.pl/artykuly/2003/news17/knoxx.htm

www.world.guns.ru <---polecam lekturę, nie tylko o shotgunach

Link to post
Share on other sites

Coś czuję, że ten nowy shotgun Cybergun'a nie będzie dorastał do pięt "Prosiaczkowu" Maruzena. Tylko zdjęcie zobaczyłem i już mi zaśmierdziało ABS'em. Chociaż jest spora szansa, że ta strzelba ma w środku gearbox, tak jak hardball (mamy perspektywy na tuning) bo istnieje spora szansa, że ta strzelba została zrobiona w podobnej technologii.

Link to post
Share on other sites
Na 90% ma flaki wymienne z CA870, ale słabszą sprężynę i gorszej jakości wlwmwnty wewnętrzne.

 

No chyba jednak nie: http://www.airsoftretreat.com/forums/topic...ms=UTG,internal

 

Nawet sprezyna wyglada na inna. Poza tym to fajny gnat, chwala sobie ludziszcza( moim skromnym zdaniem lepszy od tych hardbalerow i innych spasow) ale ja bym do tego plastik-fantastik'a nic mocniejszego nie wsadzal :).

 

pozdro

piok

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem jako posiadacz tzw. "innego" spasa mogę powiedzieć że po pierwsze mój tzw. "inny spas" ( jestem posiadaczem Spasa firmy ASG - DK ) ma dużo mocniejszą budowę mechanizmów wewnętrznych - metalowe elementy mech. spustowego (wszystkie) + tłok wraz z cylindrem z grubosciennego plexiglasowo-podobnego tworzywa .

 

Po drugie mechanizm spustowy jest w tym "czymś" z CG wygląda mi na bardzo podobny do tego z Hardballera tyle ze nie chodzi w "gearboksie" i

elementy jego nie są zbudowane z tego kruchego tandetnego plastiku jakiego użyto w Hardballerze więc moze i wytrzyma dłużej.

 

Po trzecie miałem do czynienia z wersją z allegro tego szotguna różnił się z tego co widać w linku wyżej kilkoma szczegółami:

1. magazynek był w nim atrapą - grawitacyjny mag ponad cylindrem

2. mech spustowy był bardzo uproszczony - chyba tylko 2 elementy

generalnie jak na to patrze to wydaje mi się że mam przed oczami własnie tamtego allegrowego w którmy jakiś zajadły miłosnik chińskich cudwnych replik postanowił przerobić atrapę na magazynek i przy okazji pokomplikował działanie spustu.

 

Porównojąc to co tu widzę (z która styczonści osobiście nie miałem) z replikami które przeszeły przez moje ręce tj. hardballer ,spas (allegrowy), spas12 (ASG - DK) , mossberg 870 czy co to tam jest (by allegro) i jeszce jedna strzelba z allegro mossberg m500. To replika ta palsuje się gdzieś w środku tej listy zaraz przed hardballerem.

Jest to mocno subiektywna opinia ze wzgledu na to że niestety niewiem jak bardzo wytrzymałe są wnętrznosci tej nowej repliki ( goscie na forum piszą że raczej niezbyt ) ,jeśli jednak są to może to być dobry zakup jak za cenę poniżej 200zł a jeśli nie to po co przepłacać. Radze dozbierać na dobry sprawdzony produkt taki jak "Świnka" (za 530zł) lub Spas12 ASG-DK ( 350zł) z tym że w tym drugim musimy jeszcze pogrzebać żeby pokazał swoje prawdziwe możliwośći. Fabrycznie bije na głowę większość sprężyn (stockowych) w tym przedziale cenowym, może opócz g3a3 z TM które jest stówkę droższe i nowych wersji M4 z CG i M15 z CA.

 

Po czwarte Piok jaką miałeś styczność z tymi tak zwanymi "innymi spasami" żeby je tu porównywać i twierdzić że wypadną gożej w porównaniu z tym badziewiem ?

Link to post
Share on other sites

Odpowiem na ostatnie pytanie najpierw:

Strzelalem z hardballerow, jakiegos m3 bennelli alegrowego, z benelli tm , spasa prawdopodobnie takiego jak Ty masz, nie pomne nazwy firmy wygladal jak ten na focie w speshopie , nie tuningowanego, wszystkie te repliki strzelaly "biednie" ( z m3 z tm bylo cos nei tak, fakt, cos bylo uszkodzone) Skadinad fajna mp5 z uhc, miala wieksze osiagi od nich.

 

Czemu wyrazilem sie ze moim zdaniem 870 z utg jest lepsze od tych gower ? Bo to jest moje zdanie i nikt sie z nim zgadzac nie musi i nie zabroni mi go wyrazac:).

Przedstawilem swoja opinie, podparta lektura kilku for ersoftowych, niekoniecznie polskich gdzie zamieszczone sa relacje, recenzje osob posiadajacych 870utg i porowniania tego szotgana do innych replik sprezynowych z przedzialu cenowego od 30 do 60 dolarow.

Ludziska sie zachwycaja tym sprzetem, chwala za swietna celnosc i zasieg, reg. hopap, ogolnie osiagi podobne do elektrykow z marui of koz oprocz szybkostrzelnosci.

 

W zadnym wypadku nie chcialem Cie obrazic , wyrazajac sie w dosc lekcewazacy sposob o tanich szotganach. Fakt, uwazam je za gorsze repliki, wiem ze da sie je podkrecac, Ty chocby to uczyniles ze swoim spasem, ale mam je w dosc niskim powazaniu, tego 870utg z reszta tez :).

Nie znaczy to ze bede naburmuszony jak ktos "osmieli" sie mnei zdjac z takiej repliki, w walce licza sie wyniki a nie narzedzia.

 

W skrocie: co kto lubi.

 

pozdro

piok

Link to post
Share on other sites

Generalnie jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju pompki czyt. Strzelby sytuacja wygląda trochę dziwnie na naszym rynku w zasadzie mamy do wyboru w tej chwili "chinczyki" z allegro albo trochę lepsiejsze pompki CG. Uważam jednak , że cena tych lepszych pompek jest niadekwatna w stosunku do jakości oferowanej przez producenta , bo jak sam zauważyłeś osiągi są podbne do tej "bidy" z allegro (w każdym razie nie jest to coś czego spodziewałbym sie ja płacąc za produkt cenę N* - razy większą od allegrowej ) .W zasadzie pozostaje nam tylko jedno uzbierać te pięć stów i kupić "świnkę". To fakt ,chcąc kupić dobrą repikę strzelby praktycznie niemamy wyboru. Ten polecany na tym forum charballer okazał się być ( wg. mojej oceny ) wyżucaniem pieniędzy w błoto ( pękło czoło cylindra -a producent nie posiada tej cześci zapasowej do wymiany ).Także bida straszna jeśli chodzi o tanie szotguny.

A pytanie moje Pioku powodowane było tym że twoja wypowiedź o domniemanej potencjalnej wyższości tego nowego produktu z CG nad np. moim spasem12 (asg-dk) może, ale nie musi wpłynąć źle na decyzję ludzi któży bardzo by chcieli mieć spężynową replikę dobrze strzelającej strzelby.Moze faktycznie na początku strzelanie z niej to niebyła rewelacja ale teraz mając porównanie z MP5 tm czy nawet M4 z TM ( obie sprężyny ) wiem że goście wyposażeni w te repliki mogą jedynie pomażyc o takim zasięgu skutecznego ognia w swoich replikach. A przypominam że uśredniająć wydali na nie tyle samo pieniędzy co ja.

Natomiast pojawienie się nowej repliki z CG zminiy myśle tylko tyle że będziemy mieli większy wybór replik i lepszą propozycję w zakresie cena / jakośc jeśli tylko cena bedzie zbliżona do hardballera.

 

N - cena nowego produktu z CG na polskim rynku podzielona przezwartośc jego odpowiednika na allegro. ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mam SPASa dong-san i jestem w nim zakochany, ale on ma 210fps(tak podają w Specshopie, pisałem do nich) i 0.5J(napis na pudle), a nowy S&W ma 280fps i 0.64J, to mówi samo za siebie. A co do flaków: podobne jak w hardballu, ale nie w GB, poza tym wydaja się mniej kruche.

Myślę, że ten gnat będzie małą rewolucją w świecie springów, zwłaszcza dla osób, którym chodzi o osiągi i niezawodność, a mniej o wygląd(przytyk do magazynka :wink: )

Link to post
Share on other sites

Rifle man jesteś pewien że przetwają dłużej ?

Tak sie składa że Chardballer znajomego nie dotrwał do 2000 kulek wystrzelonych ( nowy ze sklepu ).

Podzas gdy inny znajomy używa takiego za 2 dychy już od pół roku i co więcej sprawił mu bardzo ładny tuning wizualny za pomoą drobnego papieru ściernego całego zmatowił i pomałował farbą mat czarną do plastików. Wygląda bardzo autentycznie natomiast teraz hardballer wygląda jak plastikowa zabawka.Z resztą czym może być więcej skoro już nie strzela. Jak ci się wydaje który z nich jest bardziej zadowolony z wydanych pieniędzy ?

 

Co do 280fps i 0.64J to jest to są to średnie wartości jak na moj gust , przypominam ze Piok biega z Swinka podkręconą do 450 fps. Ja w swoim Spasiorze niewiem ile mam bo niemam dostępu do chronografu ale stawiam na 350 na 0.25 gramowej kulce spokojnie ( wnioskuje po mocy oblającej, penetracji puszek, rozbijaniu butelek, i dosyc charakerystycznych krwiaczkach zostawianych na nieodsłoniętych częściach ciała postrzelonych przeciwników ).

 

Jednak osiągi nie mają tak pierwszorzędnego znaczenia najważniejsze moim zdaniem jest zadowolenia nasze z posiadanej repliki i poczucie tego że dobże wydało sie pieniądze . Patrz: Piok ma swoją swinke i jest nią zachwycony wie że dobrze wydał pieniądze , Ja z kolei polecam Franchi SPAS 12 Dong-san / ASG-DK mimo iż na początkiu byłem trochę zawiedziony teraz jestem nim zachwycony.Kupiłem go zaraz po tym jak tylko Kiwi wystawił mu pochlebną recenzję ( dzięki gościu ) na tymże forum. Może kupiłbym "Swinkę" ale popoprstu nie podpasowała mi z wyglądu. Kiwi z kolei posiada tę samą replikę co ja ale nie jest już tak jak ja zadowolony z jej osiągów bo jej nie podrasował. Do tego wszytskiego dochodzi całe mnóstwo różnych ludzi którzy kupili strzelby z allegro czy nawet strzelby z TM. Część z nich jest a część nie jest zadowolona a Forum to istniej po to moim zadniem żeby każdy kto ma chęć kupić sobie replikę wiedział co kupuje.

 

I w zasadzie nie jest ważne czym strzleasz ale czy jestes z tego zadowolony.A w przypadku gdy miałem doczynienia z sytuacją na strzelance z ludźmi z moje drużyny którzy są wyposażeni w allegrowe "cuda" a na konfrontacje przyjechała drużyna uzbrojona w (stockowe) TM-y kopary poopadały im ze zdziwienia jak porównaliśmy osiągi naszych i ichnich replik.Gosciowie myśleli że za tą cenę kupują bóg wie co i mieli potem dosyć niewesołe miny gdy okazało sięze takie przerobinoe g36 strzela o 10m dalej od M4 z TM.

 

Ktoś kto czytał to forum pomyślał sobie napewno że warto kupic to czy to ale tareaz napewno część z tych osób czuje sie zawiedziona. Bo wypisywane tu opinie nie zawsze pokrywają się z rzeczywistym obrazem.

A już napewno są tu ludzie którzy po tym jak zostali na lodzie z rozwaloną repliką na którą zbierali jakiś kawał czasu pomyśleli sobie że własnie mogli sobie kupic 10 gównianych replik od chińczyków.

 

Ciężko rozsądzić kwestie co jest lepsze a co gorsze ja wole produkt za 20 zł bo wiem co kupuje i cena za taką jakoś mi odpowiada, potrafie zaradzić niedostatkom tej "broni" ktoś kto niema takich umiejętności zadowolony napewno niebędzie z "chińczyka".

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...