Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowanie baterii


Recommended Posts

Większy prąd = szybsze ładowanie, krótsza żywotność baterii.

 

Stokowo pewnie masz NiMH, powinno się je "na spokojnie" ładować prądem ok. 0,1C (C-pojemność baterii)

Np bateria o poj. 1500mAh = 1,5Ah ----> 0,1*1,5=0,15A (~0,2A)

 

Jak chcesz szybciej, to 0,2-0,3C ale lepiej nie szaleć.

 

Jak nie chcesz się bawić w liczenie to ustaw na tym redoxie taki prąd, jaki dawała stokowa ładowarka.

Link to post
Share on other sites

Mam mały problem z podłączeniem baterii.Chodzi o to że na bateri i w replice są odwrucone kable czyli + bateri wchodzi do - w ladowarce a - w bateri do + w ladowarce.Czyli w skrucie czarny kabel na baterii wchodzi do czerwonego otworu bo jak podłacze dobrze czyli czerwony do czerwonego i czarny do czarnego to pokazuje mi ze jest zle podłączone.I czy cos sie stanie jak podłacze odwrotnie czyli teoretyczne dobrze?

Link to post
Share on other sites

Ok podłączyłem baterie i po upływie 120 min naprzemiennie migał TIME i NiMH wyczytałem że to limit czasu który jest ustawiony zakończył ładowanie.Ale jak to wyłączyć żeby bateria ładowała się do końca bez limitu czasu nawet jakby miała się ładować 7 godz ale bez przerwy no ale żeby się nie przeładowała.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę zedytować powyższego postu więc poprawie się w tym.

Chodzi o to,że pakiet przestaje się ładować po upływie 120 min.

A ja chce żeby ładowarka ładowała pakiet do pełna i jak będzie pełen (akurat u mnie to będzie 1100 mAh) to żeby właśnie w tym momencie przerwała ładowanie żeby pakiet się nie przeładował do np.1500 mAh.Na razie wyłączyłem ładowanie pakietu i włączyłem od nowa ale czuć że pakiet się przeładował bo replika mocno kopie.No ale stosowanie tej techniki na dłuższą mete może być niezdrowe dla baterii.

Link to post
Share on other sites

tak jak jest na baterii

 

Ni-MH 2/3A 1100mAh 8.4V

 

A na ładowarce podczas ładowania pisze:

typ: Ni-MH

prąd ładowania: 0.2A

woltaż: tu zmiennie ale dochodził do ponad 10V i nie wiem czy tam ma byc jak bateria ma 8.4V

no i reszta to nie ważna bo to czas i ile naładowano.

 

No i na tych ustawieniach tak sie działo jak sie działo.

Link to post
Share on other sites

Domyślnie czas safety timera (zabezpieczenie czasu ładowania) ustawiony jest na 120minut, dlatego ci rozłącza pakiet.

Czas safety timera obliczasz tak:(Pojemność pakietu w mAh:prąd ładowania w A): 11,9 = czas w minutach

Czyli dla twojego pakietu jest to (1100:0,2):11,9= 462minuty =~460

Dla każdego pakietu jaki ładujesz musisz ustawić ten timer i podać ładowarce pojemność pakietu, żeby wiedziała ile prądu może "wpompować" w pakiet.

Instrukcja powinna Ci rozjaśnić wszystko. http://www.cyber-fly...ha-instr-PL.pdf

masz tu linka do instrukcji z Turnigy Accucell 6 http://1drv.ms/1AefstT jest lepiej napisana, a zasady działania takie same :icon_smile:

Edited by marvol
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...