Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z szczelnością m4 socomgear (g&g?) diablo


Recommended Posts

No to ja Ci teraz powiem dlaczego gruby oring kradnie fps.

 

Ponieważ podczas cyklu pracy gearboxa, a dokładniej zasysania powietrza, zbyt dobrze uszczelniający się oring powoduje to, że jest zbyt mało powietrza. Po to są głowice jednokierunkowe żeby dobrze uszczelniały się tylko w jedną stronę.

 

Edit. Powinien powstać osobny dział dla serwisantów, którzy mają prawdziwe zagwostki do rozkmilenia i gdzie odpowiedzi udzielają doświadczeni serwisanci.

Edited by tred211
Link to post
Share on other sites

Rozważaliśmy to, ale doszliśmy do wniosku, że to niestety nie ma szans się udać.

 

A dlaczego nie ma szans ? Szkoda bo rzeczywiście na tym forum admini piszą z reguły że już coś było... a jak się szuka szukajką to są tematy ale w połowie pourywane lub ich ni m bo ni ma :D.

 

Odnośnie szczelności. To zastanawiałem się kiedyś z Tredem czemu w KWA jest podobno na stockowych częsciach 500fpsów na sp130.... Stwierdzam że skoro to jest mega szczelny układ to równie dobrze można taki zrobić w innych replikach. Ja obstawiam że tam po prostu ten oring jest mega dobrze dopasowany i dysza jest też niestandardowa jeśli się nie mylę dlatego mamy rezultaty bdb wyników fpsów. Czy jest może inaczej wie ktoś ?

Link to post
Share on other sites

To było ciekawe, że springi o oznaczeniu 130 dawały tyle co ubita 160. Nigdy nie miałem okazji się przyjrzeć z bliska KWA, ale ja zawsze powtarzam energia w replikach nie bierze się z powietrza.

 

Jeśli ktoś ma jakieś sensowne wytłumaczenie ( i nie chodzi mi o takie: bo jest super szczelna i spasowana), to poproszę :)

Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie ma szans ?

Bo ludzie ze sporą wiedzą raczej nie będą skłonni zbytnio dzielić się nią, natomiast cała reszta będzie miała ból dupy, że oni nie mają tam dostępu. Zresztą na jakiej obiektywnej podstawie udzielać dostępu do takiego działu?

 

A co do KWA, to po pierwsze, tam jest nieuszczelniona dysza, więc teoria o "mega szczelności" nie jest prawdziwa, zresztą na innych replikach zrobionych na 100% szczelności (strzykawka przy strzale i zatkaniu lufy, czego osiągnięcie zresztą najczęściej nie jest wcale aż takie trudne) takich wyników nie ma. Po drugie, pozostaje znowu kwestia sprężyn, bo te "sp130" dające rzekomo >500fps to mogły być tak naprawdę sp150. Ale mit "w każdym kwa 530fps na sp130" skutecznie krąży.

Mam swoją teorię na ten temat (podpowiem, że jest związana z dyszą), ale na razie musimy z kumplem dorwać na serwis jakieś KWA do w ogóle zweryfikowania tych rewelacji.

A jakiej firmy te sprężyny? Oraz jaka długość lufy?

Poczytaj temat o KWA dla pewności, chociaż z tego co kojarzę, to wszyscy pisali o Guarderze...

Link to post
Share on other sites

Moja myśl też jest w kierunku dyszy. Ma ona dodatkowe prowadzenie, które prawdopodobnie powoduje to że dysza z gumką zawsze uszczelnia się idealnie w osi. Bo o ile składając replikę szczelność można na sucho sprawdzić, to podczas pracy może to wyglądać zupełnie inaczej.

Link to post
Share on other sites

No to ja powiem po co to jest.

 

Ta dodatkowa prowadnica zwalnia blokadę w komorze hop up. Zapobiega ona wpadaniu do komory więcej niż jedą kulkę naraz. I owszem zwykła dysza może zastąpič stockową. Jednak w szczególnych przypadkach niestety jest tak, że wpadają dwie a nawet trzy kulki. Doświadczeni serwisanci będą wiedzieć kiedy tak się dzieje.

Link to post
Share on other sites

Tred. Chyba znalazłem odpowiedz na to. http://wmasg.pl/pl/armoury/show/404260 .Na jednym ze zdjęć widać że komora w tym KWA ma też taki wypustek który blokuje wpadanie kilku kulek do komory a dysza ma taką prowadnicą więc raczej to tak działa jak w giecie więc zagadka szczelności w KWA nie wiąże się z dyszą, może jednak z tym oringiem i odpowiednią głowicą? Tam głowica tłoka jest bez otworów i może jest perfekcyjnie dopasowany ten oring stockowo już ?

Edited by NooBSaiboT
Link to post
Share on other sites

Nie. Te wypustki to są od gumki (element podkręcający). A głowice tłoka i tak nawiercają, żeby była wentylowana. Musiałbym to oblukać osobiście. Narazie wychodzi na to, że jest to kwestia prowadnicy na dyszy i możliwe odpowiedniej fazy na dyszy i wewnątrz komory--.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem właśnie test oring który się uszczelnia idealnie opory hmm takie że tłok z cylindra sam nie wypadnie ale jakoś wielkich oporów nie ma, 350fps skoki max 2-3 fps oraz założony oring który no przepuszcza spokojnie dociskając powietrze ucieka, 360-365 fps więc opór coś ma w sobie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...