Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KWA ERG, brak reakcji na spust.


Recommended Posts

Na dzisiejszej strzlenace replika KWA ERG przestała reagować na naciśnięcie spustu (zero reakcji):

-sprawdziłem bezpiecznik (wygląda na cały), następnie zwarłem blaszki na krótko (dalej nic).

-wsuwki kabli od silnika są podłączone (odpinałem i podłączałem znowu) a replika nie strzela.

 

Co może być przyczyną? Replika jest na gwarancji (jutro wysyłam do sklepu), czy gwara obejmuje takie usterki?

 

Dodam że replika ma niecałe 3 miesiące.

Edited by Mrozoso
Link to post
Share on other sites

Sprawdź, czy nie wypięły Ci się kable z silnika - czasem wystarczy nawet mocniejsze odłożenie repliki na glebę, żeby stockowo zaciśnięte się poluzowały - odkręć stopkę chwytu pistoletowego i rzuć okiem, czy nic tam nie jest luźne i wypięte.

Napisałem wyżej że już to robiłem i dalej nie strzela :( Może silnik się spalił? Dałem po prostu koledze strzelić i oddał kilka strzałów na semi, za którymś razem nie nacisnął spustu do końca i nagle replika przestała strzelać. Może coś z kostką stykową (ale jakoś śmiem wątpić że przez 3 miechy mogło się to uszkodzić lub wypaliły się styki).

Edited by Mrozoso
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nic nie rozkręcałeś repliki to gwarancja dalej działa.

W replice jest mechanizm który ma "wyłączać" spust po opróżnieniu magazynka, trzeba zerknąć czy wszystko ok z tym patentem.

Okablowanie jest puszczone na przód, sprawdź czy te wsuwki z przodu się nie rozłączyły.

Następnie przydało by się sprawdzić czy silnik w ogóle działa.

A jak to nie silnik to sprawdzić całe okablowanie czy się nigdzie nie przetarło/przerwało i czy kostka się nie przepaliła ale od tego jest gwarancja w Twoim przypadku.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Problem dalej jest, dostałem replikę z serwisu i dalej nie strzela ... Dzisiaj dzwoniłem i gość mi powiedział abym wyciągnął magazynek i zobaczył do komory hop up, tam wchodzi poprzecznie taki jakby pręt i ''wyłącza spust'' jak kulek nie ma w magu ... Kazał mi go przesunąć/wcisnąć już nie pamiętam dokładnie (nie dało rady), rozsunąłem body, dopchałem komorę w kierunku lufy, a ten pręt popchnąłem w kierunku gear boxa (palec wsadziłem przez gniazdo magazynka) ale on sprężynuje i wraca do tego samego położenia blokując dojście kulek do komory ... Co mam zrobić, odsyłać i dzwonić jeszcze raz do serwisu sklepu taktyczny, czy zrobię to jakoś sam (nie mam pojęcia jak) ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...