Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPK JG1101


Recommended Posts

Skoro już chcesz RPK kupować, to może zainteresuje Cię, że to coś ma korpus od zwykłego kałacha... Brak charakterystycznych wzmocnień w okolicy obsady lufy, do tego ma przetłoczenia przy gnieździe maga, czego palny nie ma:

http://upload.wikime...Machine_Gun.jpg

 

EDIT: znalazłem z przetłoczeniami, ale w dalszym ciągu zostaje przynajmniej kwestia braku wzmocnień.

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Zanim kupiłem LCT też się trochę interesowałem tym RPK od JG, głownie dlatego że w niektórych sklepach był opisany jako w pełni stalowy. Jednak po krótkich poszukiwaniach w necie dowiedziałem się, że jednak ze stali nie tam dużo części - w uproszczeniu pod tym względem replika wypada jak kałasze Cymy Cm.040 - cm.050, czyli obsada lufy i kolby jest ze ZnAlu.

Za 960 zł to bym na pewno tego nie kupił, ale w promocji za te 620 (czyli normalna cena jak na AK nie-full-steel) można pomyśleć.

Jeżeli skusiłeś się opisem, "Replika karabinu maszynowego wyprodukowanego przez JG wykonana została praktycznie w całości ze stali", to niestety tak nie jest.

 

@Otto

Tam jest więcej nieścisłości, aż szkoda zaczynać o tym pisać. Jeszcze przy takiej cenie :icon_wink:

 

http://www.youtube.com/watch?v=4fmAQ2ATRCE

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Ciekawe jest to że to bardziej replika produktu norinco stworzonego na rynek cywilny, bo posiada standardową komore zamkową bez zmocnień oraz standardową szczerbinkę beż możliwości regulacji na "windage" ( nie wiem jak przetłumaczyć nastawę do poprawki na wiatr) oraz inne kąt kolby nawet jeśli uznajemy że to standardowe rpk na 7,62x39 to wciąż jest zbyt nisko oparta.

 

A poza tematem estetyki ma ktoś może doświadczenia z korzystania w roli rkm oraz tuningu aby to było możliwe? Zastanawiam się czy silnik i zębatki są zdolne do uciągniecia dużej ilości kulek na spreżynie m140

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...