Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Shotgun czy bareta na 1 replikę ?


Recommended Posts

Witam mam problem z wyborem między http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_47&products_id=929&name=ASG_-_M92F_-_Hi_Power_-_11555 a http://www.taiwangun.com/shotgun-long-003-agm . Podobno pistolet bez bb to brak zabawy ;/ Sam nie wiem nie chcę dużo wydać da replikę wiecej niz 150zł-200zł . Możecie mi doradzić ? Przeczytałem poradnik mimo tego dalej nie wiem co wybrac ;/

Link to post
Share on other sites

No do beretty, byś musiał dorzucić z dwie butle 1l, żeby co chwile nie zamawiać oraz olejek silikonowy i kulki. Do tego w gaziakach gas często lubi uciekać, a magi się lubią psuć. Osiągi takiej beretty to z max. 30m, a AGM 53-55m dzisiaj strzelałem i zmierzyłem :icon_razz2: . Tylko, ja mam shorta, ale zasięg taki sam, bo w środku nic się nie zmienia.

A do AGMa wystarczą tylko kulki, nie koniecznie G&G. AGM nie drogi, i wytrzymały, ja mam swojego 4miesiące z czymś, ale słyszałem, że Buniek ma swojego 4lata :icon_razz2: .

50m, bez problemu da rade w lesie, a jeśli ma do 350fps, producent podaje 300, a na testach (z góry przepraszam, że to oglądałem, tylko niektóre filmiki ich oglądam) wyszło 360fps, ale myślę, że taka sztuka się wtrafiła, z 330może będzie czyli do cqb też z nim wejdziesz.

Beretta da rade w cqb, ale ma za słaby zasięg na las.

Jeśli chcesz możesz sobie do AGMa dołożyć z 2magazynki, po około 14-15zł są.

Pamiętaj o dobrej ochronie oczu, mogę polecić uvexy. Uvexy kosztują od 30zł, w sklepie BHP i ok.50zł w sklepie ASG.

Pozdro, mam nadzieję, że trochę Ci pomogłem :icon_razz2:

 

Edit: O filmiki, to chodziło o TanieMilitaria :icon_razz2: , ale po nich wszystkiego można się spodziewać.

Edited by blunk
Link to post
Share on other sites

Google to taka firma. Na oczach możesz nosić gogle. Jeśli mnie pamięc nie myli to na TG nie mieli atestowanych okularów czy gogli. Musisz szukać takich, które posiadają klasę wytrzymałości B (w przypadku gogli) lub F (w przypadku okularów). W przypadku okularów warto jeszcze sprawdzić czy ktoś takich okularów używał.

Link to post
Share on other sites

Totalny szajs z taiwana. Miałem dwie sztuki

http://www.taiwangun...&campaign-id=19 Rozwalone AGMem z przyłożenia.

http://www.taiwangun...&campaign-id=19 Rozwalone cm.028 :icon_razz2:

 

Kupione do testów, chociaż w tych drugich byłem na dwóch mini strzelankach Ja i Kolega i tyle, na szczęście nic się nie stało, ale odradzam.

 

Te też są do bani, http://www.taiwangun...&campaign-id=19 pokazuję tylko dlatego, bo mój kolega cały czas chce je wziąść. Ja mu poleciłem bolle ochronne, a on mówi, że balistyczne. Do 100zł się nie znajdą.

 

Jak by było tylko gogle z taiwanguna, w całym świecie ASG to wolałbym się nie strzelać, chyba ze wszyscy by mieli maks 300fps i springi, bo na auto nawet wtedy się rozlecą możliwe.

ODRADZAM

Edited by blunk
Link to post
Share on other sites

Blunk: "Jeśli chcesz możesz sobie do AGMa dołożyć z 2magazynki, po około 14-15zł są."

 

Przeliczając w ten sposób to shotgun, wycior, szybkoładowarka i kilka kulek kosztuje tyle samo co jeden magazynek, czyli ok 15zł. Oczywiście patrząc na cenę wersji short. Więc polecanie komuś dokupowania oddzielnie magazynków jest dziwne. Lepiej jest miec 2 shotguny i 6 magazynków za 120zł niż 1shotgun i 6 magazynków za 105zł, czyż nie? Ot subiektywna opinia.

 

Co do shotgun vs berreta, to popieram wersje wicioka.

Link to post
Share on other sites

Musisz pomyśleć jak długo chcesz korzystać z tej repliki jako głównej.

Agmem postrzelasz ale to nadal sprężynka którą trzeba naciągać

- berreta potrzebuje gazu wiec oprocz kulek masz jakiś tam dodatkowy wydatek - jeżeli w ciągu miesiaca planujesz zakup innej głównej replii to możesz celować w ten "pistolet".

Link to post
Share on other sites

Jeżeli w ciągu miesiąca planuje zakup innej repliki to zakup jakiejkolwiek teraz jest bez sensu. Po co teraz wydawać 70-150zł skoro za miesiąc ta kasa mogłaby pozwolić na zakup lepszej repliki - większa kasa oznacza większy wybór, więcej możliwości itd.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupisz shotguna to zawsze wykonuj pełne przeładowanie - rączkę przeładowania najpierw do końca do siebie, potem na maksa od siebie i dopiero strzał. Zmniejszysz w ten sposób ryzyko urwania zaczepu cylindra, awarii, która jest niemal niemożliwa do naprawienia bez wymiany części.

Link to post
Share on other sites

Pszem nie wiem jak Ty możesz tak mówić..... + - miska ryżu.

Nawet nie wiesz jakie małe mają w Chinach za tyle godzin pracy wynagrodzenie.

Zastanowiłbyś się trochę, bo ty kiedyś możliwe, że zrobisz wszystko za miskę ryżu.......

 

Tak bierz Shotguna. Powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Tak, tak. W Chinach głód, wyzysk, biczowanie i niewolnictwo. Tylko tam jakoś ludzie potrafią wyjść z wioski do miasta, popracować 10 lat, wrócić na wieś i stawiać domy. Tam ludzie mogą (właściwie bez zezwoleń) zrobić w domu kanapki i wyjśc na ulice i to sprzedawać (co ciekawe, ludzie żyją po zjedzeniu tych rzeczy, a sanepidu nie ma, a jeśli jest to właściwie tylko na papierze). Pod pewnymi względami tam mają lepiej niż tu (było o tym ostatnio na Wykopie).

Nawet jeśli robiliby to za miskę ryżu to sytuacja dla nich jest taka jak była w Anglii w okresie rewolucji przemysłowej. Tam ludzie mieli wybór: albo umrzeć z głodu albo iść do fabryki i harować w paskudnych warunkach (wg dzisiejszych standardów) za "miskę ziemniaków". Co ciekawe ta "miska" pozwalała im nie tylko na przeżycie, ale też na zakup butów (które sami wytwarzali) i innych przedmiotów, które wcześniej były uważane za luksusowe (szerzej o tym w, jeśli mnie pamięć nie myli, L. von Mises, Ekonomia i polityka).

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...