Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P99 Maruzen - problem z blow back'iem ?


Recommended Posts

Witam.

Jestem nowy na forum a i z asg nie miałem za dużo wspólnego.

Ostatnio dostałem używaną replikę Walthera P99.

 

Mam z nim pewien problem. Mianowicie po "przeładowaniu" pierwszy strzał jest od, natomiast po nim następuje zacięcie albo zamek wraca w przednie położenie ale olejny strzał jest samym gazem a odrzut zamka bardzo słaby.

 

Czy ktoś miał podobny przypadek? Jakiś pomysł co to może być?

I kluczowe pytanie - czy w ogóle szansa na serwis-naprawę maruzena w PL?

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

Mały update sytuacji.

 

Walther rozebrany na części. Wyczyszczony i nasmarowany. Nic się nie zmieniło w temacie strzelania. Po przeładowaniu jest strzał. Każdy kolejny to pierdnięcie. Jedyną częścią która wzbudziła moje wątpliwości jest cienka i długa sprężynka po przeciwnej stronie od dekokera (nr 24 na rysunku w linku poniżej posta), odpowiadająca na mój gust za dociskanie zespołu tłoka. Wygląda na skompresowaną i widać że byłą kiedyś zgięta.

 

Czy ktoś kto miał do czynienia z podobną konstrukcja wie czy to może być przyczyną problemów?

 

Sorry za brak fachowego słownictwa. Jak pisałem na wstępie nie mam doświadczenia z replikami asg.

 

http://s78.photobuck...848539.jpg.html

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zapomnij.

 

Miałem tę replikę. Póki strzelała, było pięknie. Jak zaczął się (po paru latach) dokładnie identyczny problem, to fachowiec od gaziaków kombinował przez miesiąc i nie był w stanie ustalić przyczyny. Zamek od mojego P99 założony na szkielet od nówki (w sklepie) działał OK, na swoim szkielecie nie chciał - mimo, że nie było żadnych zauważalnych różnic / ubytków /sladów zużycia w miejscach gdzie mogło by to robić różnicę.

 

A niestety części zamiennych do P99 Maruzena nie ma.

 

Widzę dwa wyjścia:

  1. kupić nowy egzemplarz (a stary odłożyć na półkę jako ewentualnego dawcę części), albo
  2. odżałować tę (skądinąd ładną, wygodną i bardzo wdzięczną replikę) i kupić coś innego.

Ja wybrałem wyjście #2 - kupiłem chińskiego Glocka 17, klon TM'ki. Bo akcesoria i części do niego, jak na gaziaka, praktycznie leżą na ulicy...

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...