Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lornetka - kto używa i jaką?



Recommended Posts

Zagłosowałem na "Nie mam. To bez sensu.", bo nie widziałem jeszcze lornetki przez którą można patrzeć nie zdejmując ochrony oczu (co nie znaczy, że twierdzę, że takie nie istnieją :wink: ). Lornetka to nawet przydatny gadżet - przydała by się do lepszej identyfikacji ludzi :)

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście używam lornetki. Ostatnio przerzuciłem sie na snajperzenie z M24 Socom Military (z tuningiem do 550 fps :twisted: ) i używam lornetki do identyfikacji celów. Luneta mi sie do tego nie przydaje bo mam tylko Tasco 3-9x20. Więc używam, bo musze.

Link to post
Share on other sites

Zachar, czy próbowałeś odwinąć gumową osłonę okularu? Wtredy przykładasz soczewkę okularu bezpośrednio do gogli... powinno być lepiej.

Ja korzystam z monokularu. NIe wiem dlaczego, nie mogę uzyskać stereoskopowego obrazu z kompaktowych lornetek. Co innego z dużych lornetek z układem Porro, tam jest wszystkow w porządku... ale biegać z takim kilogramowym smokiem na szyi, jak ruski morpiech po Krymie, to nie dla mnie :D

Link to post
Share on other sites

8x30, używam zawsze - niezbębne pole widzenia (128/1000). Obserwację z lornetki prowadzisz bez okularów - nie robi się tego pod "ogniem" i nie robi się tego nieosłoniętego/nieubezpieczonego stanowiska. Póki masz ją przy twarzy oczy są osłonięte, Okulary/gogle wkladasz od razu po zakończeniu obserwacji. Minimum zdrowego rozsądku wymagane.

Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony powiem, ze do tej pory nie spotkalem sie z kims, kto by uzywal lornetki.

 

Widzialem patenty w stylu kolimator na gornej szynie a na bocznej luneta celownicza...ale jeszcze nie spotkalem kogos kto by targal wielka lornetke (tych mniejszych moze nie widzialem).

 

Mi osobiscie lornetka sie nie przydaje i nigdy o niej nie myslalem, gdyz przewaznie na odleglosci jakie sie strzela (do 60 m) udaje mi sie zidentyfikowac swoj/wrog, albo jakies cele.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...