Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, próbuję załadować baterię LiPo 2000 mah 7.4 v za pomocą ładowarki Imax B6, ustawiam natężenie 2.0 A, 7.4 V i wciskam start-ładowarka piszczy i wyskakuje error: Battery VOL error, cell connect...Czym jest to spowodowane?

Link to post
Share on other sites

Wtyk do balansera podpięty(chyba tutaj jest problem), ładuję balanserem, pakiet rozładowany jest na tyle, że nawet silnik nie wydaje dźwięków, pakiet nowy, głęboko rozładowany...Próbowałem ładować LiPo charge 7.4 2S 2.0 A, ładowałem tak ponad 210 minut, gdy odłączyłem baterię i podłączyłem do repliki, ta dalej nie działała...Możliwe jest że bateria uszkodzona? Dodam że przez głupotę 5 minut ładowałem zwykłą ładowarką do NiMh....czy to mogło mi uszkodzić baterię?

Dodaję jeszcze że używałem dwóch ładowarek, dwóch zasilaczy i dwóch złączy tamiya mała, na każdym to samo :\

Edited by kubiszok
Link to post
Share on other sites

A główne złącze też podpięte, oprócz balansera? Ładowanie zwykłą ładowarką do NiMH mogło uszkodzić LiPo jeśli napięcia drastycznie się różniły (np. ładowarka 9.6V a pakiet LiPo 7.4). To w końcu udało się ją ładować, czy był błąd?

Link to post
Share on other sites

A główne złącze też podpięte, oprócz balansera? Ładowanie zwykłą ładowarką do NiMH mogło uszkodzić LiPo jeśli napięcia drastycznie się różniły (np. ładowarka 9.6V a pakiet LiPo 7.4). To w końcu udało się ją ładować, czy był błąd?

Prawdopodobnie rozwaliłem LiPo :P stockowa bateria 9.6 lipo 7.4...ładowałem krótko, ale pewnie wystarczyło :P

Podłaczam główne złącze i wtyk do balansera, włączam program Lipo Balance, 2A 7.4 2 S, ładuje mi 3 sekundy i wyskakuje ten błąd...Jak właczam program LiPo Charge, fast charge to wtedy nie podłaczam balansera i mi ładowarka mówi że jest ładowanie napięciem 1.5 V 0.32 albo 0.60 V ale po 2 godzinach, gdy podłączyłem baterię do repliki nie padł nawet jeden strzał..

czyli co, nowa bateria zostaje tylko, tak? :P

Link to post
Share on other sites

Zamiast takich "wyrafinowanych" metod, użyj woltomierza i sprawdź (przez złącze balansera) napięcia na poszczególnych ogniwach. Woltomierz kosztuje w marketach budowlanych 15-17 zł (pół paczki kulek) i naprawdę warto go mieć.

Link to post
Share on other sites

Zabiłeś go. Następnym razem nie możesz dopuścić do tak drastycznego rozładowania.. wszędzie, na każdym kroku pisze Ci że napięcie nie może spaść poniżej 3V na ogniwo.. Czasem warto przeczytać instrukcję lub wpisać w google: "Podstawowe zasady używania pakietu Lipo".

Pewnie nie wiesz też że robienie takich głupot z lipo może doprowadzić do wybuchu...

Link to post
Share on other sites

Zabiłeś go. Następnym razem nie możesz dopuścić do tak drastycznego rozładowania.. wszędzie, na każdym kroku pisze Ci że napięcie nie może spaść poniżej 3V na ogniwo.. Czasem warto przeczytać instrukcję lub wpisać w google: "Podstawowe zasady używania pakietu Lipo".

Pewnie nie wiesz też że robienie takich głupot z lipo może doprowadzić do wybuchu...

Wiem o tym, nie musisz mi mówić że zrobiłem głupotę :) Czytałem instrukcję tylko powaliło mi się LiPo z NiMh bo wyglądają prawie identycznie, a ładowałem na bardzo bardzo szybko, po 5-10 minutach skapnąłem się co zaszło i szybko ją odłączyłem...od tamtego czasu nie działa

Link to post
Share on other sites

Nie straszmy tak tymi bateriami LiPo.

Sporo jest filmików na uTubie, ale to głownie duże pakiety uszkadzane mechanicznie.

W replikach używa się pakietów 2S i 3S, pojemności zazwyczaj około 2000 mAh. W RC używa się 2S i 3S, ale także 4S i 5S, a pojemności baterii są o wiele większe 4000-6000 mAh.

Więcej mocy, bardziej spektakularny pożar ;)

 

W replikach max co się może zdarzyć:

Tu widać że zrobił zwarcie kombinerkami.

Tutaj też pewnie zwarcie.

Link to post
Share on other sites

Rozładuj imaxem i naładuj. Co za problem? Szkoda repliki i amunicji żeby rozładowywać baterię w ten sposób ;P

 

Generalnie to można doładowywać każdą baterię. A to jaki to ma skutek zależy od jej rodzaju - Np. Pakiety niklowe odwdzięczają się 'efektem pamieci' a inne znoszą bez problemów ;)

Link to post
Share on other sites

które niklowe?

pakiety niklowo kadmowe (ni-cd) nalezy rozładować, potem naładowac, pakiety niklowo- wodorkowe (ni-mh) mozna doladowac, chociaz posiadaja też efekt pamięci ale jest on na tyle maly ze jest prawie pomijalny.

ogniwa ni-cd można tez naładowac bez wczesniejszego rozładowania ale pod warunkiem posiadania odpowiedniego programu w ladowarce reflex z prądem zwrotnym

Link to post
Share on other sites

Odwrócić niepoprawny. Poprawne: http://gogo-rc.com/s...550-500x500.jpg

tiaa, domyśliłem się tego, problem jest z tym że polarność, czy jak to tam po naszemu powiedzieć (dobrze powiedziałem? :D) dalej jest odwrotna, chociaż dobrze połączyłem styki.... Męski bardzo ciężko wchodzi w żeński, a kiedy połączę bateria pipczy i wyskakuje mi ten błąd...Znowu felerna batka?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź miernikiem czy na pewno jest plus na czerwonym, a minus na czarnym przewodzie.

Prawdopodobnie jest tak jak mówisz, wina baterii, bo sprawdzałem to na dwóch ładowarkach, dwóch stykach i dwóch zasilaczach i dalej to samo :\ Pozostaje kupić nowego LiPo a NiMh ładować ładowarką z zestawu :\

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...