Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Multitooli na rynku dużo ale nie chcę się przekonywać dopiero po zakupie, czy to co kupiłem jest sensowne.

Co byście poradzili do a: drobnych napraw ASG (na wyjeździe coś trzeba dokręcić, przyciąć) i do roweru też do drobnych napraw w terenie.

Nie chodzi mi o zestawy "rambo przecina drut kolczasty" tylko o zestaw najpotrzebniejszych i najbardziej typowych imbusów, śrubokrętów i co tam jeszcze się w praktyce sprawdziło.

Link to post
Share on other sites

Hmm imbusy od najdrobniejszego do 4mm (hopki, mechaniczne przyrządy, sektory, piny itp.) Torxy 7 i 8 (w chwytach silnikowych i szkieletach gb), dwa philipsy i płaski 2 i 6mm (do drobniejszych śrub, a 6 do większych i na przykład w zamian za imbus 6mm przy szybkowymiennych prowadnicach)

Link to post
Share on other sites

Też uważam że świetnie sprawdzi się zestaw leatherman ( model wedle wymagań i kieszeni) oraz przybornik rowerowy.

 

Dodam tylko że niektóre modele leathermana mają dedykowany bitkit , który może w dużym stopniu zastąpić przybornik rowerowy.

LT934870_1.jpg

Link to post
Share on other sites

Tylko najtańszy Leatherman do którego wchodzą bity to chyba Skeletool? (niech mnie ktoś poprawi jeśli jest tańsza opcja)

Sam mam Wave'a i do futerału (z mocowaniem na Molle) mieszczą się (oprócz samego toola) także oba listki i przedłużka. Nic więcej nie trzeba.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem do Leathermana z gniazdem na bity lepiej jest dorobić przedłużkę na najpopularniejsze bity sześciokątne (lub dokupić oryginalny Bit Extender za 65 zł). Wystarczy kupić standardową przedłużkę do wkrętaków/wkrętarek i zeszlifować ją odpowiednio. Leathermanem z fabrycznymi bitami nie wszędzie się sięgnie - przedłużka załatwia sprawę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja noszę na codzień lethermana sidekick, i zwykły, tani zestaw 9 imbusów w którym dwa największe zamieniłem na torxy bodaj 7 i 8. No i rolkę izolki;p

 

Jest to opcja minimum, ale wystarcza do 95% codziennych zastosowań, w tym polowej naprawy replik.

 

Axel, pod jaką nazwą szukać tego przybornika który polecasz? Spodobał mi się.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...