Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Które VSR wybrać ?


Recommended Posts

Cena drugiej to jakiś żart. I te niezbyt jasne teksty: spust cholera wie jaki.

 

Oba zestawy wydają się dobrą opcją z tym, że o ile cena tej na allegro jest rozsądna to drugiej z księżyca. I i tak, jak zawsze kupując cokolwiek używanego dolicz kasiorę na przegląd i czyszczenie, wszystkie kupione przeze mnie repliki które były używane wymagały tego, bez względu na to co pisał poprzedni właściciel.

 

Buniek, wstrzymaj się z komentarzami o zasobności czyjegoś portfela i zachowaj swoje propozycje dla siebie skoro są nie na temat. Ja na pierwszego gnata wydałem ponad 4000 i również była to snajperka.

Link to post
Share on other sites

Krzywica, prawda jest taka, że większość osób zaczynających od snajperki szybko się wykrusza. Uznają, że airsoft nie jest dla nich, że snajperstwo nie jest dla nich lub nikt się z nimi nie chce strzelać bo przychodzą z potworem, którego nie potrafią bezpiecznie użyć. Dlatego lepiej zacząć od AEGa - jest bardziej uniwersalny. Można z nim leżeć pod krzaczkiem i można biec ze wszystkimi. Taka zabawa większej ilości osób pasuje (dodatkowo, mogąc wywalić 3 tysiaki na replikę nie przejmowałbym się zbytnio wydaniem najpierw 400zł na podstawowego AEGa).

W tym dziale - jak zacząć? - tematy zakładają osoby, które z definicji nie znają się na airsofcie. Nawet jeśli coś poczytały to ich wiedza najczęściej jest czysto teoretyczna (a i często niezbyt spójna, bo jedni piszą "CM 028 - najlepszy Kałach do 500zł", a inni napiszą "CM 028 - wyrzucenie kasy w błoto"). Zadaniem osób tu pomagających jest zaproponowanie (podkreślam, że zaproponowanie, a nie zmuszenie) lepszych, bardziej uniwersalnych rozwiązań. Jeżeli Buniek, kierując się swoim doświadczeniem (niemal 10 letnim na forum) uważa, że snajperka na początek nie jest ogólnie dobrym rozwiązaniem to może warto to przemyśleć? Snajperstwo to przecież, mimo wszystko, dość specyficzny rodzaj airsoftu, a wyobrażenia znacząco odbiegają od rzeczywistości. I są osoby, które się zrażają przez to do całego sportu.

Link to post
Share on other sites

Buniek, wstrzymaj się z komentarzami o zasobności czyjegoś portfela i zachowaj swoje propozycje dla siebie skoro są nie na temat. Ja na pierwszego gnata wydałem ponad 4000 i również była to snajperka.

 

A ja wychodzę z założenia, że tuningowana, używana replika dla osoby bez doświadczenia to nie jest dobry pomysł. Czy są na temat? Przeczytaj pierwsze zdanie regulaminu. Tutaj pomagamy osobom rozpoczynającym przygodą z Airsoftem, jeżeli ktoś szuka kolejnej repliki, potrzebuje rad odnośnie tuningu czy opinii o komponentach to ma do tego całe forum. No i jeszcze informacja przyklejona z tego działu:

 

Osoby, które chciałyby rozpocząć swoją airsoftową przygodę od repliki karabinu snajperskiego, proszone są o uprzednie zapoznanie się z tym tematem:

Link to post
Share on other sites

Krzywica japa, zobacz ile kosztuje pełny zestaw PDI bore-up oraz replika TM.

Replika Yautja jest poskładana na częściach PDI bore-up ściąganych z Japonii, które dobierał osobiście dexter a ja je zamówiłem na zlecenie pierwszego jak na razie jedynego właściciela tej repliki. Replika składana i serwisowana przez samego Dextera lepszej opcji do zakupu nie ma.

 

Co do pierwszej repliki kij wie co tam jest faktycznie, bo zdjęcia się nie otwierają.

 

Krzywica jaki spust do zestawu bore-up PDI pasuje oprócz PDI? Jak nie masz pojęcia o replikach to siedź cicho.

 

Do może przyszłego właściciela jeśli dobrze pamiętam zestaw lepiej używaj sprężyny słabszej bo chyba był zamawiany zestaw lekkiego tłoka.

Link to post
Share on other sites

Proszę na konkretne odpowiedzi na temat mojego pytania, która będzie lepsza, nie chcę rad dot. Że wybór snajperki jest wyborem złym dla początkującego maniaka, proszę o konkrety.

Edited by Yeah
Link to post
Share on other sites

Krzywica – potwierdzę zdanie Samaela, nie znasz się, to nie pisz na temat replik, których nie miałeś ani widziałeś.

Wracając do tematu i wyboru – obydwie repliki wydają się podobne, jednak tutaj wydaje mi się, że cena pierwszej a nie drugiej jest trochę „dziwna”, tzn. za niska. Opis też pozostawia wiele do życzenia. Gość chce sprzedać replikę za 2000zł a nawet nie może się wysilić żeby zrobić konkretny opis. Dodatkowo celownik za „500zł”, który nawet nie ma „nazwy”, takie troszkę tanie chwyty jak dla mnie.

 

Generalnie, przy wyborze takiej repliki (z czym sam miałem kiedyś do czynienia) bardziej kierowałbym się samym sprzedawcą i jego wiarygodnością – i nie, nie chodzi mi tutaj o staż na forum (aczkolwiek to też jest pewnym wyznacznikiem) tylko o takie rzeczy jak staranność przygotowania ogłoszenia, jakich informacji jest Ci skłonny udzielić, czy posiada jakieś dokumenty na replikę (potwierdzające zakup), opakowania, części stockowe, jakieś zapasowe itd. Jeśli nie posiada nic takiego to nie musi to nic złego znaczyć jednak może to być równie dobrze rozsypana replika, która już 5 razy zmieniła właściciela (z takim czymś sam się kiedyś spotkałem).Zwróć na to uwagę i jeśli nie możesz zdecydować się między jedna a druga repliką – kieruj się wiarygodnością. Jeśli jeden ci da wszystko co potrzebujesz a drugi coś gdzieś zgubił albo coś to może to być sygnałem „że coś jest nie halo”.

 

Co do replik od strony technicznej – druga replika jest droższa, bo ma zwyczajnie lepsze części. Bore-up VC jest lepszym zestawem niż zwykły zestawik HD. Dodatkowo jest to bore-up palsonitowy, co oznacza, że możesz osiągnąć jeszcze lepsze wyniki na tym samym springu. Dodatkową kasę będziesz płacił też na pewno za drewniane łoże. Tak czytając to ogłoszenie to nie widzę za bardzo w czym cena tej repliki miałaby być przesadzona, te części niestety tyle kosztują, za jakość musisz zapłacić.

 

Kwestia twojego wyboru. Jednak jeśli samael16 może potwierdzić, że takie części faktycznie tam siedzą (bo pisał, że zamawiał) a sam właściciel Ci będzie mógł to udowodnić jakimś dowodem zakupu repliki, gwarą czy innymi papierami to moim zdaniem wybór jest prosty. Jeśli dodatkowo udałoby Ci się zjechać trochę z ceny o te 100-200zł do równych 3000 to nawet bym się dwa razy nie zastanawiał, ta druga replika jest po prostu lepsza. Przy kupnie takich replik przede wszystkim musisz potwierdzić, co jest w środku, bez tego kupujesz „w ciemno” a to najlepsza droga do rozczarowania i utraty pieniędzy. Jeśli możesz potwierdzić wiarygodność tej VSRki w drewnie to bierz ją. Ta tańsza niestety wygląda mi trochę na „lewiznę”.

Link to post
Share on other sites

Widzę kolega miał i porównywał zestawy PDI z i bez palsonite, z i bez BU oraz z i bez VC to co ja tam wiem, w końcu kolega wie lepiej :D.

 

Yeah, radzę Ci osobiście poszukać rady gdzieś indziej- te bzdury które tu czytam mogą Cię kosztować przepłacenie grubszej kasiorki. Jak zaczynałem to mi się udało tego uniknąć ale też było blisko (z tym, że ja zamówiłem nówke a nie używaną).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...